Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N cze 24, 2018 2:13 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 29, 2012 3:05 pm 

Witam ,

Trochę poczytałem forum w sprawie importu z chin ale większość tematów to import ciuchów i elektroniki . A mi chodzi o folię do oklejania samochodów. Znalazłem już kontrahenta który mi to sprzeda. Teraz moje pytanie polega na tym cała paczka z wysyłką będzie kosztować 140$ jakie opłaty będę musiał ponieść tutaj w Polsce ? drugie pytanie: Mam rodzinie w berlinie i tam wysyłka tego towaru będzie darmowa, czytałem iż w Niemczech nie płaci się Vat+ Cło , lecz tylko cło i nie ma jakiś zawiłych spraw papierkowych ( ale tylko o tym czytałem ) pisałem do ludzi którzy zajmują się importem z chin do Niemiec a potem do Polski ale nie odpisują mi . Może tutaj ktoś będzie o tym coś wiedział. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.

Ps. Jeszcze sprawa podróbek których się nie powinno importować, taka folia nie może być raczej podróbką bo jest to jakaś chińska fabryka która to produkuje i nie ma na niej żadnej firmy typu 3M. wiec raczej nie powinni posądzić o import podróbki.

Pozdrawiam
Michał

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2012 5:37 pm 

W Polsce cło i podatek VAT.
W Niemczech też cło i podatek.
Tak z tym podatkiem to jakoś jest, że nie płaci się od razu tylko jakiś odroczony jest.... (od razu hejterów przepraszam, że nie wiem wszystkiego o wszystkim - nie korzystałem z tej opcji. zawsze opłacałem przy odprawie)
Papierki w Niemcach też są - jedynie komplikacji może być mniej bo są mniej czepliwi.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1