Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn gru 17, 2018 9:21 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt gru 09, 2008 3:19 am 
Ostanio moja ukochana poparzyla sie dosc mocno, nie wspomne jak, bo to naprawde nie ma znaczenia.
Widze otwarta rane i naprawde starsznie wygladajaca skore poparzona , bable itd. Jestesmy u lekarza, pan doktor popatrzyl i wystawil rachunek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Teraz muisalem szybciutko biec na dol stanac w kolejce i zapalcic za pomoc zanim jej okazano jakakolwiek pomoc. Musialem poczekac w innej kolejce na lekasrstwa i dopiero wtedy zrobiono jej dokaldna obdukcje , przemyto rane i opatrzono.
Dla mnie jest to absolutnie szok. W zgnilej ameryce, w najgorszych dzielnicach miast, zabiera sie kazdego kto potrzebuje pomocy, nikt nie pyta czy masz $$$$ , ubezpieczenie itd, udzielaja cvi pomocy i dopiero wtedy pytaja czy masz jak zapalcic, jesli nie masz panstwo, powiat a czasem inna instytucjai zapalci za ciebie. Owszem jesli wyladowales w dobrym szpitalu i nie masz kasy , lub ubezpieczenia to zabiora cie do powiatowego, nadal...
Teraz wiem dlaczego, mimo ze mieszkam kolo szpitala, w zasadzie nie slysze karetek.
Mysle ze to doskonala byla by doskonala lekcjai dla Hilary w USA i dla wielu uzdrowicieli opieki medycznej w Polsce tez.
Peter

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 09, 2008 12:50 pm 

To w końcu ile Cię wyniosła ta "operacja"? w RMB

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł: ile??
PostNapisane: Wt gru 09, 2008 4:56 pm 
W sumoie nie operacja tylko fachowe przemycie i zabezpieczenie rany oklo 1000 rmb, za 6 wizyt w tym oklo 100 na lekarstwa. Dla mnie nie duzo dla chinczyka sporo dla moje dzieczyny, gdyby musi8al zaplacic sama duza dziura w budzecie
Peter

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 09, 2008 9:57 pm 

wychodzi jakieś około 70zł/wizyta + leki ok. 40zł - nie wiem co to za leki ale dość tanio ( w porównaniu do PL) a ten szpital to nie prywatna klinika? bo w Polsce w prywatnej, "średniej klasy" klinice się mniej więcej tyle płaci za wizytę. Obsługa droga leki tanie - jak na mój gust. A w Chinach wiadomo pieniądze ważniejsze od człowieka...

Tytuł: Witaj Peter
PostNapisane: Pt gru 12, 2008 1:05 am 

fakt - wszystko trzeba odnosić do zarobków. Dla większości Chińczyków opieka medyczna to droga 'zabawa'. W Szanghaju np większym 'poważaniem' lekarzy cieszysz się, jeśli jesteś spoza tego miasta (np z prowincji). Dlaczego? Ano dlatego, że mając zameldowanie w Szanghaju masz ubezpieczenie medyczne (skladki placi Twoj pracodawca). Jeśli jesteś spoza Szanghaju - płacisz całość z własnej kieszeni (co jest oczywiście lepiej widziane przez tutejszą służbę zdrowia).

Ja miałem ostatnio przygodę z dentystą. Leczenie kanałowe zęba. 4 wizyty, 3000 rmb. Drogo (nie wiem, jak ceny w Polsce, ale z tego co pamiętam to taka stawka to droga stawka). Ubezpieczenie polskie okazuje się mało warte - może (nacisk na to słowo) dostanę refundację 100 euro, co wyjdzie ok 850 rmb. Morał - lepiej nie chorować ;-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 08, 2010 1:24 pm 

Zawsze moga się opatrzyć czerwoną ksiażeczką, a jak nie pomoże to pięć gramów ołowiu w potylicę.

Strefa czasowa: UTC + 1