Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz lut 22, 2018 1:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr gru 03, 2014 9:54 am 

ostatnio siedzę nad historią rozwoju Yiwu i mam wrażenie, że to już nie to samo miasto, co w 2008 czy 2011. przez pierwszy miesiąc pobytu szefostwo obwoziło mnie po halach i przepędziło przez dziesiątki (a uczucie, jakby to były grube setki...) kilometrów alejek. większość - chiński badziew. ale jak wie się, gdzie szukać, to i sample można dostać porządne, i późniejsza realizacja niczego sobie.

ale wracając do tematu - kto mieszka w Yiwu i wyje do księżyca? (poza mną.)

PostNapisane: Cz gru 04, 2014 2:51 am 

Aktualnie mieszkam obok Yiwu jakies godzinke drogi.
To miasto od dwoch lat jest arabskie...wiec kazdy wie co sie tam dzieje.

PostNapisane: So gru 13, 2014 9:16 pm 

kilka dni temu wrocilem i w styczniou musze tam NIESTETY znowu poleciec. tragedia. nawet wybralem sie na ten market. nie bede opisywal ze wzgledu na problemy wyznaniowe (jesli cham arabus i muzulmanin - bylo ich dwoch; atakuje mnie w windzie w hotelu to norma, jesli ja mu sprzedam kopa i powiem wypierdalaj i to opisze to zaraz zostane wyzwany od najgorszych) - (taka sytuacja miala miejsce w Yiwu wlasnie) i totalna polityczna poprawnosc. DLA MNIE BAGNO I 3 METRY MUŁU.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Wt gru 16, 2014 8:00 am 

Panowie jacyś wrażliwi ; ) poza tym, że nie ma szans na normalne jedzenie i nie widziałam tu białego mężczyzny (poza naszym biurowym Ruskim, który się jednak jako mężczyzna średnio kwalifikuje, ech...) jest całkiem normalnie. Że cała Afryka modli się po kątach w Futian - cóż. Czasami ciężko dobić do automatu z kawą, bo całe aleje zatarasowane, ale ja tam nie po kawę i nie po krajobrazy przecież chodzę... Więc spoko. Jeśli idzie o spokój życia młodej kobiety, która włóczy się po ulicach sama, w porównaniu z Londynem czy Amsterdamem - raj na ziemi!

PostNapisane: Cz gru 18, 2014 6:14 pm 

trade-network napisał(a):
Panowie jacyś wrażliwi ; ) poza tym, że nie ma szans na normalne jedzenie i nie widziałam tu białego mężczyzny (poza naszym biurowym Ruskim, który się jednak jako mężczyzna średnio kwalifikuje, ech...) jest całkiem normalnie. Że cała Afryka modli się po kątach w Futian - cóż. Czasami ciężko dobić do automatu z kawą, bo całe aleje zatarasowane, ale ja tam nie po kawę i nie po krajobrazy przecież chodzę... Więc spoko. Jeśli idzie o spokój życia młodej kobiety, która włóczy się po ulicach sama, w porównaniu z Londynem czy Amsterdamem - raj na ziemi!

Nie wiem kiedy tam byles moj drogi, ale te aleje sa puste. Puste jak "beben" rolling stonesow.

Latam tam non stop i raczej w biznesie maja krucho. Jesli pijesz kawe w Chinach to znaczy, ze o Chinach nic nie wiesz, albo raczej o herbacie (przypomina mi to cos takich 2 gosci, ktorzy od 12 lat przylatuja do Chin i jedza tylko w KFC i w Mak donaldzie bo sie boja zjesc cos innego).

Nie jest taki spokoj jesli chodzi o zycie, bo 2 przyloty wstecz zostalem wrecz zaatakowany przez jakis 3 muzulmanskich debili, ktorych jest tam cala masa.

Wsiadajac do windy w hotelu, te brodate ch.. bardzo szybko sie zaladowaly do tej samej i bardzo arogancko i wrecz wulgarnie dopytywali sie czy jestem z USA.

Kulturalnie odpowiedzialem im: nie jestem amerykaninem, ale jesli maja jakis k. problem to zalatwie to inaczej. Jeden telefon i zadyma w recepcji i ci panowie po prostu zostali wypierdzieleni z hotelu.

Takie sa relacje w Yiwu.

Latam tam srednio 4 razy do roku i 4 razy za duzo. Latam tylko dlatego, ze zostawiam tam jakies 140 tys dolarow i nigdzie inedziej nie moge tego wyprodukowac.

Ty chyba chlopie nie masz wiekszego pojecia czym bylo Yiwu 6-7 lat temu i czym jest teraz.

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Pt gru 19, 2014 1:04 am 

slavecky napisał(a):

Nie wiem kiedy tam byles moj drogi, ale te aleje sa puste. Puste jak "beben" rolling stonesow.

Latam tam non stop i raczej w biznesie maja krucho. Jesli pijesz kawe w Chinach to znaczy, ze o Chinach nic nie wiesz, albo raczej o herbacie (przypomina mi to cos takich 2 gosci, ktorzy od 12 lat przylatuja do Chin i jedza tylko w KFC i w Mak donaldzie bo sie boja zjesc cos innego).

Nie jest taki spokoj jesli chodzi o zycie, bo 2 przyloty wstecz zostalem wrecz zaatakowany przez jakis 3 muzulmanskich debili, ktorych jest tam cala masa.

Wsiadajac do windy w hotelu, te brodate ch.. bardzo szybko sie zaladowaly do tej samej i bardzo arogancko i wrecz wulgarnie dopytywali sie czy jestem z USA.

Kulturalnie odpowiedzialem im: nie jestem amerykaninem, ale jesli maja jakis k. problem to zalatwie to inaczej. Jeden telefon i zadyma w recepcji i ci panowie po prostu zostali wypierdzieleni z hotelu.

Takie sa relacje w Yiwu.

Latam tam srednio 4 razy do roku i 4 razy za duzo. Latam tylko dlatego, ze zostawiam tam jakies 140 tys dolarow i nigdzie inedziej nie moge tego wyprodukowac.

Ty chyba chlopie nie masz wiekszego pojecia czym bylo Yiwu 6-7 lat temu i czym jest teraz.

do kobiety mówisz chłopie?

PostNapisane: Pt gru 19, 2014 2:19 am 

Ty tu latasz 4 razy do roku, a ja tu całkiem nieźle żyję, chłopczyku. Tyle w temacie prove you wrong.

PostNapisane: Wt gru 30, 2014 5:33 pm 

Ty tu latasz 4 razy do roku, a ja tu całkiem nieźle żyję, chłopczyku. Tyle w temacie prove you wrong.

wspolczuje dziewczynko i przepraszam za zwrot chlopie. czasami czytam pobieznie. powodzenia w 'bieznesie' w yiwu. mnie tam raczej odrzuca. wole guangdong. 5 lat temu specjalnie przeprowadzilem sie z Shanghaiu do Guangzhou (czego do dzisiaj zaluje, bo Shanghai to wg. mnie najlepsze i najbardziej przyjazne miasto dla obcokrajowcow) tylko dlatego, zeby uniknac tej tragicznej jakosci i produkowac lepiej.

w rzeczy samej tak jak napisalas, macie tam tylko tanich ruskow, a ja jeszcze dopowiem, ze smierdzacych talibow.

z reszta, przeszedlem sie po markecie w listopadzie i bede w yiwu w styczniu, (juz teraz wiem, ze niestety w marcu rowniez i nic sie nie zmienia, tak jak 8-10 lat temu bylo tam mase ludzi, teraz swieci pustkami. kogo mozna tam spotkac widac na zalaczonym obrazku jesli ktos tam jezdzi. jesli nie, specjalnie przygotuje sesje zdjeciowa a'la yiwu the future of taliban business

wez kilka tysiecy dolarow ze soba i polataj, poogladaj i pozwiedzaj.

nie zyj tylko w takim badziewiu jakim jest yiwu bo to smietnik.

pojezdzij troche po Chinach, dojrzejesz i wtedy pogadamy.

a tak na koniec. SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU I OBY BYL LEPSZY NIZ 2014.

Pozdr.
Slawek

PostNapisane: Śr gru 31, 2014 6:21 am 

Każda sroczka swój ogonek chwali.

PostNapisane: Wt sty 06, 2015 3:37 pm 

Każda sroczka swój ogonek chwali.

Chyba zartujesz dziewczynko? Chyba nie widzialas Chin? Powiedzialem Ci wyrwij sie, wez kilka tysiecy dolarow i pozwiedzaj.

Niebawem jade odebrac towar w Yiwu .. dla mnie to lipa. Moge sie z Toba spotkac i wymienic kilka zdan. Polegniesz.

PostNapisane: Wt lis 10, 2015 11:29 pm 

Wtam,

Zamierzam w styczniu odwiedzić Yiwu.Będzie to to mój pierwszy wyjazd do tego miasta.

Jeśli ktoś z Państwa działa na tamtym terenie proszę o kontakt na PW.

Panu Sławeckiemu z oczywstych względów dziękuję.

Pozdrawiam,
Krzysztof

PostNapisane: Śr lis 11, 2015 5:31 am 

kk napisał(a):
Panu Sławeckiemu z oczywstych względów dziękuję.

:mrgreen:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1