Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N cze 24, 2018 9:11 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr cze 14, 2017 7:29 pm 

Witam,

Przeglądam forum od jakiegoś czasu i szukam informacji jak zamawiać z Aliexpress na firmę, ale do żadnego konkretnego tematu się nie dokopałem. Na Ali jedyne co mi przychodzi do głowy, żeby jako adres podać nazwę firmy, a nie tylko imię i nazwisko i ewentualnie spróbować od Chińczyka wziąć fakturę, ale nie wiem czy mi wystawi i czy jest taka faktura coś u nas w kraju warta?

Ale czy jak taka paczka przyjdzie do Polski to czy to wystarczy?
Czy trzeba jeszcze gdzieś to zgłosić, że chcę zamawiać paczki na firmę i potem towar ten odsprzedawać w Polsce?
Gdzie można uzyskać więcej informacji na ten temat, jak przebiega proces zamawiania w Chinach i potem odsprzedaży w Polsce?

Jeśli chodzi o przesyłki to zależy mi na zamawianiu małych paczek za maksymalnie 50 USD.

Z tego co wyczytałem na forum, to nie trzeba być Vatowcem w takim przypadku, wystarczy jedynie opłacać Vat i cło, czy to prawda?

Może ktoś naświetlić sytuację jak to działa przy sprzedaży towarów sprowadzanych z Chin, kto się tym zajmuje na co dzień?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt lip 04, 2017 1:39 pm 

Podbijam

PostNapisane: Śr lis 22, 2017 8:09 pm 

Chyba nikt nie odpowie :-P

PostNapisane: Pt gru 08, 2017 9:27 am 

W takim razie jesteś pośrednikiem. Ale wydaje mi się, że sama firma ali też jest pośrednikiem. Więc oczywiście zawsze możesz odsprzedać to co już kupiłeś i nie jest to niezgodne z prawem. Po to w sumie też powstały takie portale jak olx czy allegro aby odprzedawać swoje rzeczy. Niestety nie wiem jak to wygląda na większa skalę. I czy już zgodne z prawem jest to aby łączyć to z firmą. Choć jak masz zgodę producenta danej rzeczy na sprzedawania jego produktów to na pewno jest dobre. Zawsze lepiej zdobyć taką zgodę jak chce się coś sprzedawać i ponosić za coś zyski.

PostNapisane: Cz gru 21, 2017 9:01 am 

Dowodem zakupu, może być karta transakcyjna z Ali, często paczki są przepuszczone bo chińczycy zaniżają wartość na deklaracji wtedy można wystąpić do UC o odprawę retrospektywną.

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: Pn sty 08, 2018 10:48 pm 

Dobra postanowiłem że wyjaśnię temat żebyście nie topili pieniędzy na darmo.

Po pierwsze
Musisz być Vatowcem i wyrobić numer EORI nie pamiętam czy trzeba miec Vat UE ale chyba tak bo tylko z nim chyba da się wyrobić EORI
I jeszcze jakieś upoważnienie dla agencji celnych ale to poźniej dopiero jak maja Twoją paczkę.

No i oczywiście musisz uważać na certyfikaty potrzebne do przewozu danej rzeczy. Np. Ce, ROHS, Składy tkanin czy te ze stycznością z żywnością FSDA (chyba) to w zależności co importujesz.

Faktura od Chińczyka jest nic niewartym świstkiem dopóki nie masz odprawy Celnej.
Żeby zrobić odprawę celną nie możesz kupić produktu przez pocztę tylko przez kuriera dysponującego agencją celną więc przesyłki do 50$ nie wchodzą w ogóle w grę bo kurier dla tej przesyłki to większy koszt. Poza tym żeby weszła odprawa celna ty i oczywiście Chińczyk musicie zadeklarować kwotę ponad 100$ (UWAGA CHINCZYCY ZAWSZE ZANIŻAJĄ KWOTY) lub po prostu poprosić o odprawę celną na małej wartości. Jeśli odprawią Ci z zerowym Vatem i cłem na niską wartość to masz pozamiatane bo wtedy towar jest nie przeznaczony do obrotu w Polsce i nie możesz go sprzedawać.

Jeśli wziął byś pocztą i chciał odprawić to musisz znaleźć agencję ze składem celnym co wcale nie jest prosto np najbliższa ode mnie jest 100km od miejsca zamieszkania a mieszkam na trasie gdzie import ze wschodu jest duży, bardzo duży. Agencja skasuje Cię na 200zł za usługę odprawy i 200zł za przetrzymanie towaru w magazynie albo i więcej. więc nie ma sensu. u kuriera płacisz tylko 80zł albo nic. W zależności od firmy.

Reasumując. Do 50$ nie zrobisz nic bo cena kuriera Cię przerośnie. Możesz zaczynać co najmniej od 200$ ale przygotuj się na to że cena kuriera to drugie 200$ oczywiście w zależności od gabarytów paczki ale podałem cenę przykładową. Sprzedaż bez oclenia i ovatowania jest nielegalna.

PostNapisane: Cz lut 01, 2018 1:34 pm 

Cargo Sad Service napisał(a):
Dowodem zakupu, może być karta transakcyjna z Ali, często paczki są przepuszczone bo chińczycy zaniżają wartość na deklaracji wtedy można wystąpić do UC o odprawę retrospektywną.

'' karta transakcyjna'' co to dokładnie jest ?

Strefa czasowa: UTC + 1