Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt paź 23, 2018 12:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sty 08, 2018 1:16 pm 

Witajcie, niedawno uruchomiłem działalność i chciałbym przeprowadzić import z Chin. Towar, który chciałbym importować to małe dekoracje wnętrz, powiedzmy, że poszewki na poduszki. Wolumen nie były ogromny, około 50-100 poduszek w maksymalnej cenie jednostkowej 3$. Kontaktowałem się już z Urzędem Celnym i jedną Agencją Celną i jestem w kropce, jeżeli chodzi o formalności. Mam kilka pytań:

1. W agencji celnej powiedzieli mi, że bez udziału agencji nie ma szans, żebym sam dokonał wszelkich formalności. Ponoć zmieniły się przepisy i udział agencji celnej w procesie importu jest wymagany, Czy to prawda?

2. Jeżeli zamówię towar, to eksporter poda mi miejsce destynacji? Zależy mi, żeby zamówienie dotarło do Szczecina, ale zakładam, że może wylądować w Warszawie. Wtedy muszę upoważnić jakąś agencję celną na lotnisku w Warszawie, żeby przekazali paczkę np. firmie kurierskiej, którą wynajmę? Czy wtedy następuje opłata celna i VAT, czy dopiero jak dotrze do Szczecina?

3. Czy zamówienie 50 poszewek różni się czymś od zamówienia zegarka z Aliexpress? Pytam, ponieważ stamtąd chciałbym zamówić te poszewki, a kiedyś zamawiałem jakieś pierdółki z Aliexpress i nie martwiłem się o cło itd. O ile wiem to nawet przy założeniu, że zamówię poszewek za 150$ to nie będzie obowiązywało mnie cło, jedynie VAT do zapłacenia. Może to prostsze niż się mi wydaje?

Wybaczcie te laickie pytania, ale jestem kompletnie zielony i mam mętlik w głowie od tych wszystkich formalności, a chciałbym wiedzieć, czy taki import w ogóle by mi się opłacał :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz sty 11, 2018 1:42 pm 

Ad 1. To prawda bez AC nie da rady, ale jeśli towar jest opłacany przez nadawcę "do drzwi" kurierem, zazwyczaj zawiera równiez koszt odprawy importowej i jesli przesyłka jest zadeklarowana jako przesyłka handlowa na firmę ( nie gift lub sample!) to z automatu trafia do odprawy w ich AC. Jesli wysyłane jest pocztą- też dostajesz informację z poczty, ze towar jest zatrzymany do odprawy i pytanie czy masz jakąś wybraną AC. System celny jest scentralizowany, więc teoretycznie AC z jednego końca Polski może ci oclic towar w UC w drugim końcu Polski ( gorzej jak jest rewizja);-)
Ad 2. Ty podajesz nadawcy finalny adres na jaki ma Ci wysłać towar, a jesli zostanie zatrzymany do odprawy celnej importowej- dostaniesz informację od kuriera, ze musisz podesłac im upowaznienie i dokumenty do odprawy celnej. NIe ma większego znaczenia dla ciebie, gdzie będzie odbywać się odprawa- nie musisz przecież być tam osobiście.
Ad 3 generalnie różni się zamawianie na os prywatna od zamawiania na firmę, nie chodzi tu o rodzaj towaru. do 150 €( nie USD) jest zwolnienie z cła. Zamawiając na firmę, bez odprawy celnej nie można sprzedać towaru.

airsea4u@gmail.com

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1