Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Cz maja 28, 2020 8:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 05, 2016 5:20 pm 

Witam,

Na wstępie napiszę, że przeszukując forum niestety nie natknęłam się na taki temat dlatego też jeżeli gdzieś już został założony - proszę o link :)

A więc tak, zajmuj się importem towarów z Korei. Pierwszy towar został już zamówiony, ale nie jest mi na rękę płacenie za dokument SAD dlatego też tutaj rodzi się kilka pytań:

1. Czy jest możliwość szybko i prosto samemu (bez programu) wypełnić dokument SAD ?
2. Jeżeli (1) to tak to - które dokładnie karty obowiązują mnie podczas importu ?
3. Czy jest ktoś w stanie ładnie i precyzyjnie mnie pokierować lub zdradzić wskazówki/sposoby wypełnienia tego dokumentu?
4. Jeżeli (1) to nie (a bardzo tego nie chcę) to czy mogę Was prosić o wasze najlepsze sposoby na ten dokument?

Agencje dostępne w mojej okolicy niestety życzą sobie za dużo. Wszystkie towary które są importowane to kosmetyki, często w małych paczkach po 7kg.

Będę Wam ogromnie wdzięczna za wszystkie wskazówki, informację, opinie i rady :)

Serdecznie pozdrawiam, Gosia.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt mar 08, 2016 11:10 am 

Będę bardzo bardzo ale to baaardzo wdzięczna za pomoc? :roll: Ładniej chyba nie umiem już prosić :oops:

PostNapisane: Wt mar 08, 2016 11:16 am 

Gosia,

Oprogramowanie do "produkcji" SAD kosztuje jakieś kilka tysięcy PLN - zainwestuj i będziesz miała z głowy ;-)

A tak na poważnie to nie jesteś w stanie wyprodukowac XML'a ze zgłoszeniem celnym inaczej niż poprzez jakies oprogramowanie lub też dając zlecenie agencji celnej.

Pzdr

PostNapisane: Śr mar 09, 2016 11:41 am 

Ahhh no trudno. Serdecznie Ci dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia :)

PostNapisane: Pt maja 22, 2020 5:36 pm 

W sumie ja nie bardzo się jeszcze orientuję czym jest taki dokument, ale staram się cały czas rozwijać. Całkiem niedawno również czytałem o systemach CRM https://www.connecto.pl/jak-dziala-system-crm/ oraz o tym jak faktycznie on działa i na co zwrócić uwagę. Myślę, że także i moja firma za jakiś czas będzie posiadała taki system.

Strefa czasowa: UTC + 1