Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Pt gru 04, 2020 5:58 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 10:09 pm 

http://www.bigchina.pl/producent/oferta ... e_kingston
Ktos mi powie czy ta firma to ściema czy ok?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 09, 2009 11:43 pm 

16gb ...32gb...kingston

ŚCIEMA

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 12, 2009 1:37 pm 

no ale nie mozna się sugerowac ze to oszusci patrzac tylko na te pendrive , przeciez robia równiez takie :)
pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 12, 2009 8:27 pm 

ale nie ma możliwości żeby takie robili, bo nie ma takiej technologi u nich, więc ściemniają, czyli sprzedają fake lub upgrade żeby zarobić na kliencie

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 7:18 pm 

sciema szkoda czasu

Tytuł:
PostNapisane: Pn kwi 13, 2009 8:58 pm 

Hmm proszę o wyjasnienei czemu np niejaki
Slavecky z forum , zajmujący się importem zna zamowienie, mowi ze moze zalatwic mi 32gb ? Nizej jego dane, zapewne znacie go z forum
Ktoś wogole zamawiał za pośrednictwem jego firmy?

Slawomir Sejda
Director
Datalaw Ltd.
Shanghai, China
datalawltd@datalawltd.com

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 19, 2009 9:31 pm 

Odradzam wszelkie pendrivy z chin, ucz się na cudzych błędach

Tytuł:
PostNapisane: N kwi 19, 2009 10:59 pm 

Ja odradzam cały czas ale co rusz nowe wątki z pendrivami, ludzie zrozumcie w końcu że z Chin nie kupicie żadnych Kingstonów 16, 32 gb :roll:

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 21, 2009 11:29 pm 

Zgadzam się ... w dodatku co do kingstona to przytoczę list który niedawno otrzymałem po licytacji na allegro (po zapewnieniach sprzedającego o legalności tego pendrive)

"Witam,
nazywam się Marcin Forbert i jestem przedstawicielem firmy KINGSTON Technology na terenie Polski.
Uczestniczy Pan w licytacji pamięci PENDRIVE KINGSTON !!! BCM !!! (numer 583262652)
od sprzedawcy "DzIdeLoS".
Informuję iż wystawiony produkt jest podróbką i przestrzegam przed jego zakupem.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości proszę o kontakt.

Z poważaniem

Marcin Forbert

Kingston Technology Europe Ltd.
Business Development Manager (Retail) - Poland

e-mail : mforbert@kingston-technology.com

Kingston Court, Brooklands Close
Sunbury-On-Thames, Middlesex
TW16 7EP, United Kingdom
VAT no : GB 720 5258 60 "

Jak widać Kingston coraz bardziej broni swoich interesów. Zresztą nie tylko Kingston. Tak czy inaczej kupowanie markowych produktów w Chinach to najczęściej SCAM... nie polecam

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 4:52 am 

scream napisał(a):
Hmm proszę o wyjasnienei czemu np niejaki
Slavecky z forum , zajmujący się importem zna zamowienie, mowi ze moze zalatwic mi 32gb ? Nizej jego dane, zapewne znacie go z forum
Ktoś wogole zamawiał za pośrednictwem jego firmy?

Slawomir Sejda
Director
Datalaw Ltd.
Shanghai, China

Oczywiscie ze moge. Od bardzo rzetelnego producenta, firmy ktora wygrala procesy sadowe z SONY i PNY za lamanie ich patentow. Firmy, z ktora wspolpracuje na codzien i znam ich produkty. Najwieksza pojemnosc jaka oferuja to 32GB. Produkt jest drogi bo sa wykorzysytywane tylko i wylacznie markowe chipy klasy A.
Firma posiada mase patentow i sa jednym z najlepszych producentow pamieci.

Ich klienci to min.: IBM, Toshiba, Logitech, Dell, HP z tych bardziej znanych.

Nie jest prawda, ze w Chinach nie ma technologii.. co to znaczy przy produkcji flash drive. Wszystko zalezy od chipa.

Prawda natomiast jest, ze te wszystkie kingstony etc. to podrobki. Firmy jak: TOTOEC, ABAUSFLASHDRIVE, I GOGOEA to akurat jeden wlasciciel OSZUST! Oni glownie wprowadzaja takie produkty na rynek, nie ma mozliwosci kupienia flash drive o pojemnosci na przyklad 32GB, 64GB, 128GB u nich. Juz nie wspominajac o cenie. Kupujesz produkt, ktory tak naprawde ma 10 razy mniej pojemnosci.

W Chinach sa firmy, ktore produkuja jakosciowo towar pierwszej klasy, ale cena niestety jest duzo wyzsza niz tego typu podrobek.

Nalezy sie zdecydowac, kupic porzadny produkt i za niego zaplacic czy zwykly szmelc, za ktory zaplacisz mniej, ale jest nic nie warty.

http://www.datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 5:42 am 

bakoon napisał(a):
Zgadzam się ... w dodatku co do kingstona to przytoczę list który niedawno otrzymałem po licytacji na allegro (po zapewnieniach sprzedającego o legalności tego pendrive)

"Witam,
nazywam się Marcin Forbert i jestem przedstawicielem firmy KINGSTON Technology na terenie Polski.
Uczestniczy Pan w licytacji pamięci PENDRIVE KINGSTON !!! BCM !!! (numer 583262652)
Informuję iż wystawiony produkt jest podróbką i przestrzegam przed jego zakupem.

Z poważaniem

Marcin Forbert

TW16 7EP, United Kingdom

Jak widać Kingston coraz bardziej broni swoich interesów. Zresztą nie tylko Kingston. Tak czy inaczej kupowanie markowych produktów w Chinach to najczęściej SCAM... nie polecam

I bardzo dobrze mze sie wreszcie za nich wezma i przestana zdarzac sie takie sytuacje jaka mialem ostatnio, klient z Polski, ktory sie do mnie zglosil, po otrzymaniu listy cen flash drive (nota bene listy producenta, nie musialem dokladac swojej prowizji bo rozliczenie mam z firma) skwitowal to jednym zdaniem: ALE MASZ K%&#A CENY!!! (i mi wkleil link do aukcji jakis podrob na allegro...). No mam ceny, bo mam porzadny produkt, za ktory niestety trzeba zaplacic wiecej niz za podroby o zawyzonej pojemnosci.

Sytuacja standardowa z rynku polskiego, swoja droga unikatowa biorac pod uwage rynek globalny, bo na przyklad w Stanach Zjednoczonych te produkty, ktore oferujemy sprzedaja sie bardzo dobrze i jakos klienci nie narzekaja na zbyt wysokie ceny.

Jedno jest pewne dopoki handel takim podrabianym szmelcem bedzie kwitl w Polsce na dobre co ma miejsce teraz, slabo widze rynek porzadnych pamieci flash drive.

http://www.datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 9:16 am 

slavecky napisał(a):

Prawda natomiast jest, ze te wszystkie kingstony etc. to podrobki. Firmy jak: TOTOEC, ABAUSFLASHDRIVE, I GOGOEA to akurat jeden wlasciciel OSZUST! Oni glownie wprowadzaja takie produkty na rynek, nie ma mozliwosci kupienia flash drive o pojemnosci na przyklad 32GB, 64GB, 128GB u nich. Juz nie wspominajac o cenie. Kupujesz produkt, ktory tak naprawde ma 10 razy mniej pojemnosci.

Co do firm TOTOEC, ABAUSFLASHDRIVE i GOGOEA zgadzam się. Swego czasu rozglądając się po Alibabie zauważyłem ofertę przynajmniej dziesięciu wystawców odwołujących się do jednej z w/w firm. Po kontakcie; najpierw mailowym, później telefonicznym dowiedziałem się że te firmy to tzw. Branch Office... co zresztą okazało się zwykłym kłamstwem. Po prześledzeniu kilkunastu for internetowych itp. tylko utwierdziłem się w przekonaniu że w/w firmy to zwykli naciągacze. Jeżeli w ogóle coś dostaniesz od nich to na pewno nie będzie to oryginał (zresztą często z zawyżoną pojemnością)... Podsumowując, nie ma możliwości kupna 64GB Kingstona za 10$ No way...

PS. Dla tych którzy mimo wszystko chcą robić interesy z Chińczykami zupełnie spontanicznie polecam książkę Michała Łebkowskiego, tak na początek może coś rozjaśni. Michał dzięki za książkę, bo za ok dwie dychy uratowałem kilkanaście tyś :)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 10:28 am 

bakoon napisał(a):

"Witam,

Z poważaniem

Marcin Forbert

TW16 7EP, United Kingdom

hehe, nie trzeba być specem żeby się zorientować że to podróbka, spójrzcie na tą aukcję...jeszcze 128GB??? nie mam pytań:) ale mu nabruzdzili bo wycofal sie w pore
a potem tutaj dostajemy super oferte na forum ze uwaga z powodu takiego ze potrzebny szybki przyplyw gotowki lub wyjazdu odda 128GB pol darmo oryginalne Kingstony ...powodzenia

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 22, 2009 11:05 am 

Właśnie dlatego wziąłem udział w tej aukcji... Po części ciekaw byłem ile ten 128 GB Kingston ma w rzeczywistości :) i ta cena... :) Widziałem parę takich "Kingston'ów" na Alibabie :) na pewno dobrze się sprzedają po 15-20$ :)

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 24, 2009 10:53 am 

...

Strefa czasowa: UTC + 1