Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr paź 24, 2018 2:33 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 21, 2013 5:16 pm 

Witam

Trochę poczytałem i cieszę się, że tu trafiłem, bo znalazłem wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Od długiego czasu jestem osobą bezrobotną. Pomimo ukończonych studiów nie mogę znaleźć pracy. Pewnie dlatego, że ludzie wyjeżdżają za granicę, jest coraz mniej dzieci i nauczycieli zwalniają zamiast zatrudniać...
Pomyślałem, że może postarać się o jakieś pieniążki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności. Tak naprawdę zaczynam poznawać temat. Zastanawiałem się nad importowaniem czegoś z Chin, ale jak ma się małe pieniądze to może lepiej kupić towar już w Polsce z jakiejś hurtowni?

Może warto zwrócić uwagę na biżuterię Swarovski: bransoletki, kolczyki, wisiorki, pierścionki itp. Na aliexpress znalazłem ciekawe komplety w niskich cenach. Czy może ktoś z Was sprowadza to do Polski i może przedstawić mi ofertę? Interesuje mnie cena hurtowa. Myślę, że na początek tak około 4 000 zł mógłbym przeznaczyć na to. Chciałbym wiedzieć czy bardziej opłaca się dogadać z Chińczykiem i samemu sprowadzić towar, czy może lepiej już w PL kupić. Wyczytałem, że płaci się cło, vat + za odprawę celną. Cło i vat to około 26%? Nawet jeszcze nie wiem ile trzeba naliczyć na taki towar, bo to ma chyba cienką warstwę srebra.

Druga opcja to zakup ubrań do outletu. Wydaje mi się, że taki sklepik z tanimi, nowymi i firmowymi ubraniami miałby rację bytu. Tutaj też nasuwa się pytanie czy szukać ubrań w PL, a może sprowadzać zza granicy. Wydaje mi się, że nie mając wielu pieniędzy do zainwestowania lepiej kupić od kogoś w Polsce. Znacie jakieś miejsca w PL, gdzie można kupić takie ubrania dobrej jakości i po dobrej cenie? Jak coś to proszę o info.

Trzecia opcja to sprowadzenie przedmiotu X z własnym logo. Znalazłem na zagranicznej aukcji fajny przedmiot, ale ma znak firmy (jest to pewnie podróbka). Może dogadałbym się z Chińczykiem o wyprodukowanie iluś sztuk z moim logo. Tylko najpierw muszę dowiedzieć się czy ten wzór nie jest przypadkiem zastrzeżony. W takiej sytuacji jak znalazłem np. czapkę, albo telefon z logo znanej firmy to gdzie się zapytać czy ten wzór jest zastrzeżony? Chciałbym umieścić tam swoje logo i to sprowadzać, ale chcę by wszystko było w 100% legalne.

Czwarta opcja to otworzenie sklepu z ubraniami, biżuterią i przedmiotem X z moim logo. Sprzedaż prowadziłbym w sklepie i sklepie internetowym. Taka opcja oczywiście byłaby możliwa gdyby UP przydzieliłby mi odpowiednią kwotę na działalność.

Proszę o jakieś rady, wskazówki i może oferty, kontakty.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn paź 21, 2013 5:49 pm 

Cześć

1. Swarowski to pewnie jakies mega podróby...biżuteria to nie w takim miejscu jak chiny

2.Ubrania "markowe" to szukać w PL reszte możan w Chinach ale bardzije opłaca sie Bangladesz...indie itp. Mogę cos zawsze pomóc.

Co do produktu z logiem trzeba to sprawdzić i sprzedawać ale potrzebujemy wiecej informacji i jaka ilość bo nie kazdej firmie bedzie sie chiało zrobic logo na 3 sztuakch czegoś.

Jak widzisz wszystko jest ciężkie ale nie ma się pozbawiać marzeń. Napisz na pw o jakie logo chodzi itp to powiem ci co i jak oraz zaproponuje jakieś rozwiązanie dot importu jak np dropshipping który nie wymaga od razu takich wielkich nakładów na początek.

Pozdrawiam.

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 1:44 pm 

W UP powiedzieli, że mają jeszcze dużo środków do wykorzystania. Do 21 000 zł dają i nawet wszystko można na towar przeznaczyć. Może ktoś coś zaproponuje?

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 3:00 pm 

na towar? zapytaj się jeszcze raz w UP:)
z tego co wiem dają tylko na wyposażenie np biura, ale nie można za to kupić towaru pod sprzedaż

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 3:08 pm 

Można kupić towar. Babka sama powiedziała, że i towar można kupić za to.

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 4:15 pm 

A jaki to urząd był pracy w jakim mieście tak dają ?

Pozdrawiam

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 4:29 pm 

andachiel napisałem wczoraj do Ciebie na PW co i jak planuję. Mogę spodziewać się wiadomości zwrotnej?

PostNapisane: Wt paź 22, 2013 11:02 pm 

a jakie to miasto?

PostNapisane: Cz paź 24, 2013 9:58 pm 

Michael22 napisał(a):
a jakie to miasto?

To chyba najmniej istotne. Miasto w którym mieszkam.

andachiel czemu na PW nie odpisałeś? Wysłałem Ci więcej informacji na PW, a tu cisza...

PostNapisane: Cz paź 24, 2013 10:21 pm 

andachiel napisał(a):
Cześć

1. Swarowski to pewnie jakies mega podróby...biżuteria to nie w takim miejscu jak chiny

2.Ubrania "markowe" to szukać w PL reszte możan w Chinach ale bardzije opłaca sie Bangladesz...indie itp. Mogę cos zawsze pomóc.

Co do produktu z logiem trzeba to sprawdzić i sprzedawać ale potrzebujemy wiecej informacji i jaka ilość bo nie kazdej firmie bedzie sie chiało zrobic logo na 3 sztuakch czegoś.

Jak widzisz wszystko jest ciężkie ale nie ma się pozbawiać marzeń. Napisz na pw o jakie logo chodzi itp to powiem ci co i jak oraz zaproponuje jakieś rozwiązanie dot importu jak np dropshipping który nie wymaga od razu takich wielkich nakładów na początek.

Pozdrawiam.

Wychodzi na to jak znasz Chiny.

1. 90% bizuterii z calego swiata jest produkowana w Chinach dokladnie w firmach jubilerskich w Panyu!

W chinach w sklepie nie znajdziesz niczego ponizej 24k. Zloto z jakiego masz obraczke (jesli dorosles) 14k lub 18k w Chinach uwazane jest za odpad.

Kiedy zlecalem jubilerowi kilka ladnych lat temu produkcje obraczek w Polsce i mu powiedzialem ze chce 24k mowil ze to niemozliwe zeby z tego bizuterie robic.

Kiedy mu powiedzialem: ale w Chinach kazda bizuteria jest produkowana z 24k zlota nie chcial mi wierzyc, jak mu zdjalem lancuszek z szyji to powiedzial: pierwszy raz cos takiego widze.

Malo podrozujesz: Chiny, Kraje Arabskie tam nikt nie nosi tego co jest w Polsce. 14k i 18k to cos dla niestety, ale ludzi biednych.

Kolega mojej zony fabryka ponad 150 jubilerow, zamowienia ze Stanow Zjednoczonych od jednej z najwiekszych firm jubilerskich na pierscionki z diamentem srednio 10.000 sztuk z modelu, wartosc pierscionka 2.5kUSD w gore - 18k - taniej!

Jadeit: Byl u mnie kiedys dyrektor jednej z wiekszych firm w Europie! Jak zobaczyl bransoletki z jadeitu (u zwyklego jubilera) w przeliczeniu po 1.5 mln zlotych, mln, 500 tys zlotych to zdjecia robil i mi mowil, ze jak im nie pokaze to nie uwierza.

Dlaczego tak jest? Sprawdz kto najwiecej na swiecie wydobywa zlota i bedziesz mial jasnosc w temacie.

Krysztalki swarowskiego to taki bajerek. Nie kupisz Swarowskiego za pol darmo, tak samo jak nie kupisz Astona Martina w cenie trabanta, nie zebym porownywal Swarowskiego do Astona bo popelnil bym totalna obraze w strone Astona, bo kto tak naprawde chce nosic takie szkielka?

2. Odziez markowa w Chinach jest srednio 2-3 razy drozsza niz w Europie, a i tak to ludzie kupuja.

Odwiedz chociaz raz Chiny, bo twoje wypowiedzi sugeruja, ze nigdy w zyciu tutaj nie byles.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Ostatnio edytowano Pt paź 25, 2013 2:44 pm przez slavecky, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Cz paź 24, 2013 10:59 pm 

pestka616 napisał(a):
Witam

Trochę poczytałem i cieszę się, że tu trafiłem, bo znalazłem wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
Od długiego czasu jestem osobą bezrobotną. Pomimo ukończonych studiów nie mogę znaleźć pracy. Pewnie dlatego, że ludzie wyjeżdżają za granicę, jest coraz mniej dzieci i nauczycieli zwalniają zamiast zatrudniać...
Pomyślałem, że może postarać się o jakieś pieniążki z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności. Tak naprawdę zaczynam poznawać temat. Zastanawiałem się nad importowaniem czegoś z Chin, ale jak ma się małe pieniądze to może lepiej kupić towar już w Polsce z jakiejś hurtowni?

Może warto zwrócić uwagę na biżuterię Swarovski: bransoletki, kolczyki, wisiorki, pierścionki itp. Na aliexpress znalazłem ciekawe komplety w niskich cenach. Czy może ktoś z Was sprowadza to do Polski i może przedstawić mi ofertę? Interesuje mnie cena hurtowa. Myślę, że na początek tak około 4 000 zł mógłbym przeznaczyć na to. Chciałbym wiedzieć czy bardziej opłaca się dogadać z Chińczykiem i samemu sprowadzić towar, czy może lepiej już w PL kupić. Wyczytałem, że płaci się cło, vat + za odprawę celną. Cło i vat to około 26%? Nawet jeszcze nie wiem ile trzeba naliczyć na taki towar, bo to ma chyba cienką warstwę srebra.

Druga opcja to zakup ubrań do outletu. Wydaje mi się, że taki sklepik z tanimi, nowymi i firmowymi ubraniami miałby rację bytu. Tutaj też nasuwa się pytanie czy szukać ubrań w PL, a może sprowadzać zza granicy. Wydaje mi się, że nie mając wielu pieniędzy do zainwestowania lepiej kupić od kogoś w Polsce. Znacie jakieś miejsca w PL, gdzie można kupić takie ubrania dobrej jakości i po dobrej cenie? Jak coś to proszę o info.

Trzecia opcja to sprowadzenie przedmiotu X z własnym logo. Znalazłem na zagranicznej aukcji fajny przedmiot, ale ma znak firmy (jest to pewnie podróbka). Może dogadałbym się z Chińczykiem o wyprodukowanie iluś sztuk z moim logo. Tylko najpierw muszę dowiedzieć się czy ten wzór nie jest przypadkiem zastrzeżony. W takiej sytuacji jak znalazłem np. czapkę, albo telefon z logo znanej firmy to gdzie się zapytać czy ten wzór jest zastrzeżony? Chciałbym umieścić tam swoje logo i to sprowadzać, ale chcę by wszystko było w 100% legalne.

Czwarta opcja to otworzenie sklepu z ubraniami, biżuterią i przedmiotem X z moim logo. Sprzedaż prowadziłbym w sklepie i sklepie internetowym. Taka opcja oczywiście byłaby możliwa gdyby UP przydzieliłby mi odpowiednią kwotę na działalność.

Proszę o jakieś rady, wskazówki i może oferty, kontakty.

Jesli chodzi o Twoja wypowiedz.

Dwie rady: daruj sobie te tanie zakupy Swarowskiego i jak najbardziej daruj sobie zakupy outletowe ciuchow markowych. nie jeden juz to przerabial. Gdyby byly takie mozliwosci to ludzie byli by milionerami.

Wykupujemy dosc duze nadwyzki produkcji ciuchow znanych marek i nie mozemy tego wyslac do Europy, wyprzedajemy to w Chinach na warunkach ustalonych przez zleceniodawce. Czyli firma X produkuje jakas kolekcje jeansow, mozemy wykupic nadwyzke duzo taniej, ale nie mozemy jej wprowadzic na rynek (lub uscislajac fabryka nie ma prawa nam sprzedac) na przyklad wczesniej jak 3 miesiace po wprowadzeniu kolekcji do sklepow.

Markowej odziezy, czy uszkodzonej ze stockow, czy z nadwyzek produkcji nie mamy prawa wprowadzac na inne rynki i tego nie robimy, takiego samego prawa nie ma fabryka.

Jesli ktokolwiek wysle ci na przyklad markowe jeansy LEVISA, GUESSA czy tam innych firm bekniesz za to.

Nie jestes pierwszym, ktory sie za to probuje zabrac i nie jestes ostatnim. Jedno jest pewne na 100% nie zaimportujesz i ci to nie wyjdzie. No chyba, ze po jednej parze, ale to zrodlo niewiadome (mozesz trafic na podroby) i koszta wysokie.

Jednym slowem odpusc.

Szczerze powiedziawszy z checia bym Ci sprzedal bardzo tanio, bardzo duze ilosci markowych ciuchow, ale niestety sie nie da.

Stocki sa bardzo tanie, nadwyzki produkcji drozsze, ale sa to ceny smiesznie niskie w porownaniu do cen sklepowych. Jeansy bardzo duzej znanej marki, ktore kosztuja na przyklad 600 zlotych mozna kupic za 50. Nie jest to stock czyli odziez nieodebrana czy uszkodzona, zazwyczaj jest to nadwyzka produkcji. Dlaczego tak jest. Znane marki produkuja w Chinach i wbrew pozorom, daja dosc dobrze zarobic fabryce, ale na przyklad 100.000 par jeansow zakontraktowanych musi byc w stanie idealnym, dlatego fabryka produkuje 120-130 tysiecy i czesc uszkodzona, ktora zostala przebrana idzie na stock (bardzo tanio, bo sa to zazwyczaj w wiekszosci ciuchy uszkodzone) a czesc, ktora zostala idzie do sprzedazy jako nadwyzka produkcji. Te koszty fabryka ma wliczone w cene u producenta, czyli tak naprawde to co sprzedadza i za ile to juz ich dodatkowa kasa. Stocki ida bardzo tanio, a te nadwyzki zazwyczaj drozej, to tez juz nie jest sprawdzane i tam sie moze trafic jakis feler, ale te ceny sa zazwyczaj nizsze! niz placa zleceniodawcy.

Ewenementem jest to, ze niektore firmy posuwaja sie do tego, ze odziez produkowana w Chinach wychodzi z metakami Made in Italy. Placicie za to ciezkie Euro myslac, ze zostalo to wyprodukowane w slonecznej Italii z najlepszych materialow utkanych we Wloszech, a tak naprawde zostalo to wyprodukowane w upalnych i tropikalnych Chinach z niewiele gorszych materialow wyprodukowanych niekoniecznie w Chinach, ale w roznych innych krajach, a napewno nie w slonecznej Italii.

Biznes kreci sie wokol metki i tak to dokladnie wyglada, a szczesliwa i nieswiadoma gawiedź placi $$$$$$$$$.

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Cz paź 24, 2013 11:54 pm 

pestka616 napisał(a):
W UP powiedzieli, że mają jeszcze dużo środków do wykorzystania. Do 21 000 zł dają i nawet wszystko można na towar przeznaczyć. Może ktoś coś zaproponuje?

Teraz zauwazylem ;)

W sumie z takim kapitalem, to polecam wybrac sie do jakiejs hurtowni, a nie zawracac gitare fabrykom w Chinach.

PostNapisane: Wt sty 03, 2017 6:55 pm 

Moim zdaniem najlepsza opcja to opcja 2 z tym, że warto też szukać w polskich hurtowniach bo ceny mogą być równie dobre. Biżuteria to bardzo ciężki temat, na pewno nie są to oryginały więc nie warto się to bawić. Więcej kłopotów niż to wszystko warte. Z przeszyciami metek czy własnym logo też nie jest tak prosto, szczególnie, że ubrania mogą być zastrzeżone, a teraz bez lepszej marki, którą sam wymyślisz nie jest tak prosto.

PostNapisane: Śr sty 04, 2017 6:55 pm 

starszego wątku nie dało sie odkopac?

Strefa czasowa: UTC + 1