Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr lis 13, 2019 5:57 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 28, 2011 1:44 am 

witam serdecznie,

na wstępie chciałem zaznaczć, że przeszukałem forum, jednak nie uzyskałem całkowicie wyczerpujących odpowiedźi...
A więc od początku: przygodę z importem z Chin rozpocząłem już dawno bo ok 3 lata temu /alibaba, ebay itd/ na dość małą skalę, jednak teraz zakładam DG i chcę się tym zajmować bardziej na poważnie. Jak wiadomo, przy DG papierowo wszytsko musi się dokładnie zgadzać, aby uniknąć ogromnych i czasochłonnych problemów. Profil mojej działalności to sprzedaż elektroniki i różnego rodzaju gadżetów.

1. zamawiam towar- płacę od niego CŁO (wart. zgodna z tabelą) + VAT- rozumiem że od całej wartości towaru ŁĄCZNIE z kosztem przesyłki (tyczy się VAT-U i CŁA) ?

2. Towary które będę sprzedawał muszą mieć znak CE (czy coś jeszcze np przy kamerach?)

3. Powiedzmy, że towar jest wysłany DHL/UPS lub innym kurierem-
na fakturze od Chińczyka są dane mojej firmy- rozumiem, że przesyłam danej agencji celnej wydruk z potwierdzeniem przelewu, podpisuję oświadczenia i płacę należytą kwotę + koszty "obsługi"- coś jeszcze?

4. Towar jest u mnie, wystawiam go na sprzedaż- powiedzmy, że sprzedaję go z zyskiem 100zł- i od tego płacę jeszcze raz VAT 23% ? Tego właśnie do końca nie rozumiem.

5. Czy moja firma musi prowadzić serwis?

6. Jakie mogą być koszty "obsługi" DHL/UPS przy paczce powiedzmy o wartości 1000zł?

7. Zaznaczam, że nie chcę sprowadzać "oryginalnych" kamer SONY lub tego typu urządzeń. Chodzi bardziej o rejestratory trasy, ruchu, tracker GPS, ogólnie wszytsko to co w danym momencie będzie na "topie"

pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź, bo już nie wiem gdzie mogę szukać źródeł wiedzy!

M.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt cze 28, 2011 9:11 am 

nawrot89 napisał(a):

4. Towar jest u mnie, wystawiam go na sprzedaż- powiedzmy, że sprzedaję go z zyskiem 100zł- i od tego płacę jeszcze raz VAT 23% ? Tego właśnie do końca nie rozumiem.

Też tego nie rozumiem, ale na mój rozum, jak kupisz za 100 zł, zapłacisz 23% podatku, potem sprzedaż za 100 zł, to jeszcze Ci oddają, bo podatek jest chyba 18% do jakiś zysków, ale jak sprzedaż za więcej tak, że musisz zapłacić 23 zł podatku od tej kwoty zysku, to Ty dopłacasz.
Bo jakby się płaciło 2x po 23% to można olać import he he.

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2011 4:22 pm 

hm... teraz to już nic nie wiem- może ktoś wie coś więcej?

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 28, 2011 8:09 pm 

vat wliczasz w cene towaru czyli jak chcesz na czysto 100zl to musisz miec za 123

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 29, 2011 12:02 am 

Teraz to i ja nie rozumiem, powiedzcie mi to ? Chodzi o to, że nie będzie trzeba płacić potem niczego, wytłumaczcie.

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 29, 2011 5:48 am 

VAT, ktory zaplaciles przy imporcie odliczasz. Placisz za to VAT ktory bedzie nalezny w momencie, kiedy cos sprzedasz. Kolumny VAT naliczony i VAT nalezny w formularzu.

5. Jako sprzedajacy odpowiadasz za towar z tytulu rekojmi, czyli jezeli nie prowadzisz serwisu sam to i tak bedziesz musial wadliwy towar wymienic badz naprawic gdzies indziej.

thike@tlen.pl

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 29, 2011 3:09 pm 

Odnoszę wrażenie że to forum nie ma nic wspólnego z importem a bardziej z kształceniem mało"kumatych" z przepisów podatkowych.Jeśli osoba prowadząca DG nie ma kompletnie pojęcia o tym to strach się bać.

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 7:07 pm 

Nikt nie każe im na tym się znać, wystarczy biuro księgowe, ale jak ktoś mysli o imporcie typu 10sztuk mp4, to nie stać go siłą rzeczy na księgowego:)

Tytuł:
PostNapisane: Cz cze 30, 2011 9:55 pm 

Aż sie przykro robi czytając takie posty. Nie bierz się za prowadzenie działalności jak nie masz o tym pojęcia, bo tylko biedy sobie narobisz.

Żeby prowadzić działalność trzeba być we wszystkim "obcykanym", inaczej taka zabawa może Cie sporo kosztować.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 9:14 pm 

Kolejny z serii "Nie bierz się za import", A Ty się nie bierz za takie wspaniałe komentarze, tylko wytłumacz na przykładzie o co chodzi z podatkiem.

Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 01, 2011 10:21 pm 

OK :)

1. Zgadza się, płacisz CŁO+VAT. Są towary za które cło wynosi 0, np. pendrive czy karty pamięci. Wtedy płacisz tylko podatek VAT. VAT jest podatkiem od towarów i usług, taka "prowizja" dla naszego Państwa od sprzedaży czy wykonanych usług, ale i również od importu. Sprowadzasz do kraju rzecz wykonaną poza Polską, dlatego Państwo też chce coś na Tobie zarobić, i nakłada na Ciebie podatek VAT. Chociażby dlatego, żeby Polskie firmy nie zbankrutowały, bo wszystko można by było importować z Chin. Czasami po doliczeniu cła i vatu import nie będzie się opłacał.

2. Na kamery raczej CE nie trzeba, choć mogę się mylić. CE nie jest wymagane dla wszystkich importowanych do Unii produktów, głownie chodzi o produkty które mogłyby stworzyć dla człowieka jakieś "zagrożenie". Chociaż jeśli będziesz kupował od szemranego dostawcy, to pamiętaj że może to być Chińskie CE (nie mające nic wspólnego z tym oryginalnym).

3. Kurierzy typu DHL mają swoje agencje celne, i jest to darmowe. Jak paczka wejdzie na teren Polski, zadzwoni do Ciebie miła Pani z DHL i wszystko wyjaśni ;]

4. Najlepiej znajdź sobie biuro rachunkowe. Księgowa wszystko Ci wytłumaczy. Mam dobre biuro, 30zł przez 3 pierwsze miesiące, kolejne 50zł. Kontakt na priv, tu nie będę reklamował. Sam i tak tego nie ogarniesz ;)

5. Nie musi. Jeśli produkt okaże się wadliwy, musisz usunąć wadę, wymienić towar bądź zwrócić pieniądze. Jakim sposobem będziesz go naprawiał, to Twoja sprawa.

6. Żadne. Jak wyżej - cena agencji celnej DHL jest już w cenie wysyłki, Ty nic dodatkowo nie płacisz. Oczywiście możesz wykupić dodatkowe usługi, ale podstawowa jest darmowa.

PostNapisane: Śr paź 16, 2019 9:20 am 

Jak ktoś zaczyna biznes to nie może zapominać o kancelarii podatkowej takiej jak https://ksiega-krakow.pl/ . Sam z tą kancelarią współpracuje już bardzo dużo mojego czasu.

Strefa czasowa: UTC + 1