Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pt kwi 03, 2020 6:41 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 11, 2014 7:40 pm 

Witam Wszystkich Serdecznie... :)

Chciałbym zasięgnąć od Państwa kilku rad i wskazówek na przyszłość... :) Proszę o wyrozumiałość... ;)

Od dłuższego już nieco czasu zacząłem kupować i sprowadzać produkty z Chin dokładnie DHGate i cała ta "zabawa" zaczęła mi się podobać coraz bardziej. Wiadomo że sprowadzony towar "upłynniałem" z swojego rodzaju zyskiem więc zamawiałem go częściej oraz z biegiem czasu coraz więcej. W całej tej "zabawie" zwróciłem uwagę na pewną rzecz że skoro ja tam kupuje od kogoś tak więc logicznie ktoś to musiał sam najpierw gdzieś kupić. Z rzeczy które sprowadzałem głównie skupiłem się na gadżeto-dodatkach do ubrań. Nie zamawiałem nie wiadomo jakich ilości więc cło mnie nie dosięgło (raz miałem przypadek że sprzedawca napisał na paczce ilość przedmiotów w pudełku-cła nie zapłaciłem byłem stratny).

Moje pierwsze pytanie brzmi jak zdobyć źródło produkcji oraz hurtowej sprzedaży tego typu produktów gadżetów ( mam na myśli kilka odmian typu: maski, okulary, odzież galanteria "niemarkowa" )

Dochodząc jednak do sedna sprawy pragnę powiedzieć że w niedalekiej przyszłości chciałbym zająć się importowaniem produktów z Chin i oczywiście sprzedażą lecz na terenie UK. Oczywiście w grę wchodzi założenie działalności gospodarczej i wszystko ma być 100% legalne. Chciałbym zapytać jakie koszty mnie czekają odnośnie sprowadzenia przykładowo 100 szt. t-shirtów bądź innych gadżetów? Z góry zaznaczam że nie interesuję się wstępnie elektroniką z Chin. Bardziej interesuje mnie odzież i dodatki. Jakie koszty, cło, na co zwracać uwagę? Czy z Państwa są osoby z którymi można było by w przyszłości nawiązać kontakt w takiej sprawie? Czy ktoś z Państwa importował towar w większej ilości z Chin do UK i jakie z tym wiązały się procedury?

Bardzo proszę raz jeszcze o wyrozumiałość staram się sam uczyć na swoich sukcesach i porażkach... :)

Pozdrawiam... :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt wrz 12, 2014 1:40 pm 

Witaj na forum,

Ciesze się że zdajesz sobie sprawę z tego iż jesteś przestępcą bo handlowanie towarem bez DG jest nielegalne. Tak samo jak nie płacenie za nie Cła i Vatu

Co do fabryk które to robią nie masz co się zgłaszać bo bez zamówienia na 1000sztuk nikt z tobą nie pogada. Co więcej twoi dostawcy z DHgate nie zamawiają tego z fabryk a może i nawet hurtowni które to dobiero są w stanie zakupić duże ilości towaru.

Jesli chcesz przejść na legalny biznes i wyjść z podziemia a co najważniejsze nie czekać aż jakiś pan zapuka do twych drzwi z kajdankami to zakładasz firme czy to w UK (jest prościej i wiele ulg) czy to w PL i zaczynasz sprowadzać towar musisz odprowadzić od kazdego importu cło i vat zgodnie z prawem EU i zapłacić za odprawę celną czy to u kuriera czy AC. Dodatkowo dojdą ci koszta księgowości.

To tyle w temacie i nie idź tą drogą że bez DG

PostNapisane: Pt wrz 12, 2014 4:00 pm 

andachiel napisał(a):
Witaj na forum,

Ciesze się że zdajesz sobie sprawę z tego iż jesteś przestępcą bo handlowanie towarem bez DG jest nielegalne. Tak samo jak nie płacenie za nie Cła i Vatu

hehe you made my day ! :)

No ale ten się chociaż przyznał bez bicia że okrada nas i Państwo :)

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:04 pm 

Michael22 napisał(a):
andachiel napisał(a):
Witaj na forum,

hehe you made my day ! :)

No ale ten się chociaż przyznał bez bicia że okrada nas i Państwo :)

wtrace sie tutaj z pytaniem, dlaczego okrada w tym momencie Ciebie? do konca nie rozumiem jaki masz udzial w tym ze zostales okradziony, chcialbys miec jakas kase z tego, ale ci sie nie udalo? najlepiej jakby kazdy odpalal ci dzialke? co dokladnie ukradl ci ten czlowiek?

i tym bardziej Panstwo i ktore????, jesli czlowiek pisze, ze dziala na terenie UK?

takie pytanie w kwestii formalnej bo nie lubie zbytnio zlodzieji zarowno z MF jak i takich, ktorzy mysla, ze im sie wszystko nalezy za darmo. smierdzi mi to leninem.

wolnosc to slowo, ktore chyba jest ci niezbyt znane.

rownie dobrze, mozesz powiedziec, ze moi klienci ciebie tez okradli i 200 milionow innych importerow z calego swiata.

you made my day michael.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:27 pm 

Witam... :-)

Chciałbym nieco sprostować swoją wcześniejszą myśl gdyż widzę że mogę być postrzegany jako przestępca... :-) Zamawiając z DHgate zamawia się tzw lot's-y czyli w ilości przykładowo 5, 10 lub 15 sztuk. Także wszystkie paczki jakie do mnie trafiały to były Gifty raz zdarzyło mi się że zamówiłem woreczek z breloczkami (było ich 100 mniej się nie dało wziąć) i z wiadomych przyczyn towar został zatrzymany przez cło a ja go nie opłaciłem i po prostu nie odebrałem. Co do ilości swojego "sprzedanego" z ręki do ręki znajomym lub ludziom zainteresowanym towaru nie chce mówić by się nie ośmieszać... ;-) Zdaję sobie sprawę że trzeba płacić vat i cło oraz posiadać DG bo do tego w przyszłości dążę. Nie chce żebyście Państwo myśleli że jestem jakimś oszustem i z dumą oznajmiam że mam zamiar oszukiwać. Przez kilka miesięcy chciałem po prostu sprawdzić jak wygląda kupowanie produktów z Azji jaki jest czas transportu co się z czym je.

Co do zamówień hurtowych to akurat przekopując internet znalazłem kilka wskazówek i już wiem co nieco. Logiczne jest też że przy tego typu ilościach wszystko ładnie i rzetelnie musi być udokumentowane dlatego założenie własnego DG w tym wypadku jest dla mnie sprawą pierwszorzędną. Tak jak napisałem wcześniej interesują mnie opłaty celne vat i tutaj Pan dopisał koszty księgowości. Mam rozumieć że posiadając firmę w UK opłaty celne będą ustalone według Unijnych standardów. Jeśli mógłbym poprosić o mniej wiecej zobrazowanie w % ile się płaci tego cła oraz vatu odnośnie wartości i ilości zakupionego towaru.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz przepraszam że wywarłem początkowo opinie przestępcy... :-)

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:30 pm 

Jedediasz napisał(a):
Witam... :-)

Chciałbym nieco sprostować swoją wcześniejszą myśl gdyż widzę że mogę być postrzegany jako przestępca... :-) Zamawiając z DHgate zamawia się tzw lot's-y czyli w ilości przykładowo 5, 10 lub 15 sztuk. Także wszystkie paczki jakie do mnie trafiały to były Gifty raz zdarzyło mi się że zamówiłem woreczek z breloczkami (było ich 100 mniej się nie dało wziąć) i z wiadomych przyczyn towar został zatrzymany przez cło a ja go nie opłaciłem i po prostu nie odebrałem. Co do ilości swojego "sprzedanego" z ręki do ręki znajomym lub ludziom zainteresowanym towaru nie chce mówić by się nie ośmieszać... ;-) Zdaję sobie sprawę że trzeba płacić vat i cło oraz posiadać DG bo do tego w przyszłości dążę. Nie chce żebyście Państwo myśleli że jestem jakimś oszustem i z dumą oznajmiam że mam zamiar oszukiwać. Przez kilka miesięcy chciałem po prostu sprawdzić jak wygląda kupowanie produktów z Azji jaki jest czas transportu co się z czym je.

Co do zamówień hurtowych to akurat przekopując internet znalazłem kilka wskazówek i już wiem co nieco. Logiczne jest też że przy tego typu ilościach wszystko ładnie i rzetelnie musi być udokumentowane dlatego założenie własnego DG w tym wypadku jest dla mnie sprawą pierwszorzędną. Tak jak napisałem wcześniej interesują mnie opłaty celne vat i tutaj Pan dopisał koszty księgowości. Mam rozumieć że posiadając firmę w UK opłaty celne będą ustalone według Unijnych standardów. Jeśli mógłbym poprosić o mniej wiecej zobrazowanie w % ile się płaci tego cła oraz vatu odnośnie wartości i ilości zakupionego towaru.

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz przepraszam że wywarłem początkowo opinie przestępcy... :-)

nie musisz tu sie nikomu tlumaczyc.

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:34 pm 

zakoncze to bardzo szybko.

koszty zwiazane na przyklad ze sprowadzeniem 100 t-shirtow, to koszty zwiazane z zakupem, przesylka, certyfikatem COO i to wszystko + koszty w UK.

koniec i kropka.

na pewno nie bedziesz musial nic placic michaelowi, ktory czuje sie oszukany i okradziony i tym bardziej zlodziejskiemu ministerstwu finansow w Polsce.

Ostatnio edytowano So wrz 13, 2014 2:44 pm przez slavecky, łącznie edytowano 3 razy

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:37 pm 

Chciałem Panie Sławomirze jedynie odeprzeć zarzuty które mi tutaj Panowie zarzucili bo początkowo mnie nieco rozbawiły, patrząc przez pryzmat tego co zdołałem zaledwie zamówić i gdzieś tam po kilku ludziach w okolicy odsprzedać, a w późniejszym już rozumowaniu trochę zniecierpliwiły że dokonuję przestępstwa. :roll:

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:41 pm 

Dziękuję za odpowiedź Panie Sławomirze... :-)

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:43 pm 

nie czuje sie Panem, Slawek wystarczy.

PostNapisane: So wrz 13, 2014 2:44 pm 

Dobrze... :-)

PostNapisane: N wrz 14, 2014 12:20 am 

Powodzenia z biznesem w UK, tam jest dużo łatwiej niż u nas, a jak nie obraziłeś się za sarkazm to się cieszę 8)

Jak masz pytania to napisz na priv, chętnie pomogę pro bono oczywiście :lol:

Strefa czasowa: UTC + 1