Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin




Teraz jest N sty 21, 2018 3:31 am

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt wrz 29, 2015 9:42 am 
Offline

Dołączył(a): Pt wrz 11, 2015 11:45 am
Posty: 3
Dzień Dobry,
Czy na części motoryzacyjne potrzebne jest CE?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 01, 2015 3:21 pm 
Offline

Dołączył(a): Wt cze 04, 2013 1:40 pm
Posty: 163
szybkie pytanie - jakie cześci motoryzacyjne ;-)

na niektóre tak, a na niektóre nie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 07, 2015 5:10 pm 
Offline

Dołączył(a): So sie 23, 2008 8:22 pm
Posty: 1593
Lokalizacja: Guangzhou, China
Szanowny kolego

Jakie czesci motoryzacyjne? Na wiekszosc wymagane jest CE.

_________________
Slawomir Sejda
Director
Datalaw Int'l Co., Limited
http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 23, 2017 10:23 am 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 10:08 am
Posty: 4
Witam , odświeżam temat . Przymierzam się do pierwszej próbnej partii części motoryzacyjnych z chin . I prośba o odpowiedz czy na pompy paliwa oraz sondy lambda potrzebny jest certyfikat CE ?

I drugie pytanie . Podczas korespondencji z dwoma firmami chińskimi ( znalezionymi na alibaba.com ) pytałem się przy cenach i innych pytaniach również o certyfikaty CE i obie ... nie odpowiedziały jedynie na to pytanie . Jeśli nie ma potrzeby to ok ale jeśli jest to jak ich o to skutecznie zagadać ( czytałem że chińczycy są "wrażliwi" na swoim punkcie a chcę z nimi nawiązać współpracę - mają dobre ceny ) i ewentualnie czy można to jakoś "obejść" protokołem zgodnosci CE ?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 23, 2017 12:46 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 4:00 pm
Posty: 145
Wg centrum certyfikacji CE-Polska, "części zamienne" nie podlegają CE:
"Mechaniczne części zamienne dostarczane przez producenta maszyny faktycznie nie podlegają oznakowaniu CE, nawet jeśli są elementami bezpieczeństwa. Uzasadnienie tego jest dość proste takie części przeszły już procedurę oceny zgodności, przy certyfikacji całego urządzenia. W dyrektywie nie ma jasno opisanego stanowiska co to są części zamienne jeśli nie pełnią one funkcji elementu bezpieczeństwa. Jednak dyrektywa maszynowa 2006/42/WE w art. 1 opisuje do czego ma zastosowanie (do maszyn, wyposażenia wymiennego, elementów bezpieczeństwa, osprzętu do podnoszenia, łańcuchów, pasów, lin, odłączalnych urządzeń do mechanicznego przenoszenia napędu, maszyn nieukończonych), i nie wymieniono tam części zamiennych. Jednocześnie w art. 2 dyrektywy maszynowej (MD) 2006/42/WE mamy wyłączenia z zakresu zastosowania i w wykluczeniach tych znajdziemy np elementy bezpieczeństwa, które normalnie wymagają oznakowania CE. ale jeśli są częściami zamiennymi identycznych elementów dostarczonych przez producenta oryginalnej maszyny są zwolnione z oznakowania CE."

_________________
Olga Martyńska
MART
potrzebujesz transportu- zapraszam!
airsea4u@gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 23, 2017 1:48 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sie 23, 2017 10:08 am
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie bo nie do końca mam pewność czy w tym przepisie chodzi tylko o części oryginalne tzw. OE czy też również o tanie chińskie zamienniki . Bo w przepisie pisze :

"Mechaniczne części zamienne dostarczane przez producenta maszyny faktycznie nie podlegają oznakowaniu CE "

i ok ale czy to nie dotyczy sytuacji kiedy kupujemy tzw. oryginały producenta np. Toyoty a już nie ma odniesienia jeśli jest to zamiennik jednak jakościowo zdecydowanie słabszy nie ukrywajmy produkowany gdzieś w chinach ? Bo nie chciałbym mieć problemów , gdzie to ewentualnie zweryfikować ? Ewentualnie czy wie Pani jak firmy importujące takie części sobie z tym radzą i czy jakieś inne "homologacje/certyfikaty" są potrzebne ? I nie wiem też czy na pewno nazwa "maszyny" odnosi się do aut osobowych/dostawczych - bo maszyna to jakby brzmi ze gdzieś w fabryce stoi i produkuje coś a nie do końca auto którymi jeżdżą ludzie, ale może się mylę ?

Czytając o imporcie z chin natrafiłem również na bardzo dziwną ( ale wolę się upewnić ) informacje ze palety drewniane ( a pewnie na takiej przyjdzie towar ) z chin się w Polsce dezynfekuje z insektów ( sic! ) , czy to prawda ? a jeśli tak to czy to jest w gestii agencji celnej ?

I ostatnie pytanie skoro w stopce jest informacja o transporcie . Planuję taką próbna paletę i chińczycy podają ceny tylko EXW także interesuje mnie całkowity koszt brutto u Pani takiej palety ( max 1m3 + max 30 kg+ waga samej palety ) od drzwi chińczyka z Kantonu ( https://fmparts.en.alibaba.com/ - firma jest droższa od innych ale wyglada na pewniejsza i alibaba daje też tu ubezpieczenie co ważne) do mnie do firmy w Polsce ( łacznie z wszystkimi kosztami celnymi etc ) ?



Zależy mi też na opiniach innych osób które już są doświadczone w handlu z chińczykami gdyż nie mogłem takich potrzebnych mi informacji znaleźć na forum ...


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 23, 2017 5:28 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr sty 19, 2011 4:00 pm
Posty: 145
Sprowadzam klientom części zamienne do motocykli i UC nigdy nie wymagał CE. MOże się Pan jeszcze upewnić w jakiejś firmie certyfikującej, czy ten produkt nie podlega pod żadną dyrektywę UE.
Palety wykonane z surowego drewna z Chin powinny mieć certyfikat fumigacji i podlegają zgłoszeniu do WIORIN w porcie- nie dotyczy to palet z przetworzonego drewna, np sklejki. Chińczycy zazwyczaj wysyłają na sklejkowych paletach- może się Pan z nimi upewnić przed wysyłką.

Podeślę Panu wycenę jutro w prywatnej wiadomości jutro, ale proszę jeszcze o informację dokąd w Polsce miałaby być dostawa.

_________________
Olga Martyńska
MART
potrzebujesz transportu- zapraszam!
airsea4u@gmail.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt wrz 05, 2017 1:24 pm 
Offline

Dołączył(a): Śr gru 17, 2008 11:14 pm
Posty: 564
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk/Kuźnica Bialostocka
shogun napisał(a):
Dziękuję za odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie bo nie do końca mam pewność czy w tym przepisie chodzi tylko o części oryginalne tzw. OE czy też również o tanie chińskie zamienniki . Bo w przepisie pisze :

"Mechaniczne części zamienne dostarczane przez producenta maszyny faktycznie nie podlegają oznakowaniu CE "

i ok ale czy to nie dotyczy sytuacji kiedy kupujemy tzw. oryginały producenta np. Toyoty a już nie ma odniesienia jeśli jest to zamiennik jednak jakościowo zdecydowanie słabszy nie ukrywajmy produkowany gdzieś w chinach ? Bo nie chciałbym mieć problemów , gdzie to ewentualnie zweryfikować ? Ewentualnie czy wie Pani jak firmy importujące takie części sobie z tym radzą i czy jakieś inne "homologacje/certyfikaty" są potrzebne ? I nie wiem też czy na pewno nazwa "maszyny" odnosi się do aut osobowych/dostawczych - bo maszyna to jakby brzmi ze gdzieś w fabryce stoi i produkuje coś a nie do końca auto którymi jeżdżą ludzie, ale może się mylę ?

Polecam stronę www.oznaczenie-ce.pl , jest tam wiele przydatnych informacji związanych z CE . Można również zwrócić się do instytucji nadzorującej kwestie bezpieczeństwa produktów , mam na myśli Państwową Inspekcję Handlową lub Państwową Inspekcję Pracy ( nadzór nad maszynami ) . W zależności od rodzaju importowanych produktów różne instytucje zajmują się różnymi grupami towarów .


Czytając o imporcie z chin natrafiłem również na bardzo dziwną ( ale wolę się upewnić ) informacje ze palety drewniane ( a pewnie na takiej przyjdzie towar ) z chin się w Polsce dezynfekuje z insektów ( sic! ) , czy to prawda ? a jeśli tak to czy to jest w gestii agencji celnej ?
Certyfikatu fumigacji nie musi być ( mam na myśli formę papierową ) , ale na opakowaniu drewnianym MUSI być wypalony stempel zgodny z ISPM15 http://piorin.gov.pl/eksport-i-import/o ... drewniane/ . Oczywiście opakowania należy zgłosić w granicznym inspektoracie IORIN . Jeśli okaże się , że opakowania drewniane nie posiadają oznaczeń - nie są dopuszczane do obrotu na terytorium UE i należy przeprowadzić procedurę zniszczenia. Wszystkie koszty zw. z tym procesem obciążają importera.

I ostatnie pytanie skoro w stopce jest informacja o transporcie . Planuję taką próbna paletę i chińczycy podają ceny tylko EXW także interesuje mnie całkowity koszt brutto u Pani takiej palety ( max 1m3 + max 30 kg+ waga samej palety ) od drzwi chińczyka z Kantonu ( https://fmparts.en.alibaba.com/ - firma jest droższa od innych ale wyglada na pewniejsza i alibaba daje też tu ubezpieczenie co ważne) do mnie do firmy w Polsce ( łacznie z wszystkimi kosztami celnymi etc ) ?

Do przygotowania wyceny na bazie EXW potrzebny mi będzie kod pocztowy w Chinach ( miejsca załadunku ) .

Zależy mi też na opiniach innych osób które już są doświadczone w handlu z chińczykami gdyż nie mogłem takich potrzebnych mi informacji znaleźć na forum ...


Pozdrawiam

_________________
Agencja Celna SPEED/Gdynia,Gdańsk,Kuźnica
http://www.speedagencja.com,ip@speedagencja.com
AEO PLAEOC320000100012
- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 17, 2018 3:02 pm 
Offline

Dołączył(a): So sty 13, 2018 9:06 pm
Posty: 5
Hm... A jakie ubezpieczenia komunikacyjne jesteście w stanie polecić? Ja się właśnie zastanawiam czy na przykład ubezpieczenie samochodu w ubezpieczeniaonline.pl to dobry wybór. Co myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL