Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr wrz 18, 2019 12:28 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N sie 10, 2008 1:44 am 

Witam. Jestem początkujący, więc mam nadzieje, że pojawiłem się w dobrym dziale i naiwnymi pytaniami nie bede wywoływał głupich uśmiechów. Przejrzałem to forum i jestem pełen uznania dla życzliwości prowadzących i ekspertów, a jeszcze bardziej cenie wszelkie uwagi krytyków i wszystkich którzy leją "zimny prysznic" na gorące głowy przyszłych importerów. Do rzeczy:
1. Mam wrażenie ze choć strony poświęcone są importowi z Chin to wszystkie uwagi i rozwiązania można stosować w imporcie z całego świata, za co jestem wdzięczny.
Chciałbym otworzyć firmę na wiosnę przyszłego roku. Obecnie jestem w Anglii. Podróże pozwoliły mi nawiązać kontakt z firmą X, która pokazała mi cały proces produkcji towaru od samego początku po sklepowe półki.
Nigdy nie miałem działalności gospodarczej, ale pracowałem w handlu i jestem pewny, że dystrubucja towaru przy jego cenie i jakosci nie powinna stanowić problemu.
Byłem na miejscu i złożyłem zamówienie wartości 15 000 tys. dol. Jednak po przemysleniu sprawy doszedłem do wniosku, że jeszcze nie jestem przygotowany i zgodnie z firmą X przesunelismy termin współpracy własnie na wiosne. Pytania:
1. Od czego powinienem zacząć? Rozumiem, żę od założenia działalności gospodarczej. Czy towar mogę odebrać jako osoba prywatna i pożniej zgłosić do izby celnej, czy już jako firma?
2. Odbiór towaru na lotnisku w Berlinie (jak sie to odbywa?) Czy przy odbiorze załatwiam wszystkie formalnosci celne( lepiej i taniej w Niemczech), czy zgłaszam go do odprawy po przewiezieniu do kraju?
3. Podłącze sie pod temat poniżej: Czym tak naprawde rózni się importer od hurtownika, i jako który z nich będzie mi łatwiej funkcjonować?

Nie oczekuje, że jakis importer expert poprowadzi mnie za ręke, bo rozumiem, że wiedza kosztuje. Ale proszę choć o zródła gdzie informacji powinienem szukać.
Jeśli ktoś nigdy nie prowadził firmy to wszystko jest dla niego "czarną magią". Najtrudniej jednak znależć nauczyciela, który "zielonemu" wytłumaczy od Ado Z. Dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn maja 20, 2019 10:54 am 

Sam poczekam jak trochę więcej osób wypowie się w tym wątku.Wtedy będę bardzo zadowolony.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1