Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz sie 22, 2019 1:10 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 31, 2016 11:12 am 

Cześć,

bardzo prosiłbym Was o pomoc w temacie handlu rzeczami sprowadzanymi z Chin, od razu mówię, że nie chodzi mi o interes pozwalający kupić porsche i dwa mieszkania, bardziej szukam czegoś do dorobienia. Przebadałem już rynek, znalazłem segment, w którym chciałbym spróbować bo zdaje mi się (pewnie jak każdemu), że znalazłem coś, co mogłoby mi zapewnić zarobek chociażby na wakacje dla dzieci. Chciałbym spróbować w segmencie akcesoriów odzieżowych.

Nie mam jeszcze założonej działalności, więc póki co negocjuję z producentem, i takim sposobem zapłaciłem za 3 szt próbek - koszt z przesyłką ok. 120$. Wszystko ładnie pięknie, ale Fedex zażądał 103 zł podatku - dlaczego? Powinienem się od tego w jakikolwiek sposób odwoływać? Opłatę na Alibabie zrobiłem póki co typowo - wpisałem numery mojej karty, co znacznie podwyżyło koszty przez przewalutowanie przez bank. Polecacie inny sposób, póki sprzedawca nie jest bardzo zaufany? Jest na Alibabie już od ponad 4 lat i wydaje się ok, ale wiecie jak to jest.

Wracając do tematu - co musi zapewnić mi producent? Naprawdę mam już mały mętlik w głowie z tego powodu, co strona, to radu inne, mam nadzieję, że tutaj dostanę jakąś fachową radę od bardziej doświadczonej koleżanki lub doświadczonego kolegi. Poniżej moje wątpliwości:

- Przysłano mi słabej jakości wydruk z Invoice po angielsku bez żadnej pieczątki i podpis. To norma? Gdzie i za ile przetłumaczę to na polski? Czy muszę?
- Certificate of Origin - jak to przedstawić producentowi? Napisałem o ten certyfikat, to on za bardzo nie zaczaił, przesłał mi zdjęcie certyfikatów od alibaby dla ich firmy
- metki odnośnie importera, sposobu prania, suszenia, składu itp - Chińczycy też to robią i wszywają?
- CE - czy co np. czapek z daszkiem dla dzieci potrzebny jest CE?
- gdzie mam iść pytać o inne sprawy? Inspekcja Handlowa? Jak wygląda współpraca z nimi? Są raczej odpowiadający?

Jakie dokumenty muszę mieć z Chin, by IH i US nie nałożyli na mnie kary?

Zaczynam powolutku podliczać wszystkie koszty i się finalnie zastanawiam czy ruszać z tematem, czy nie. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to kopalnia złota jak niektórzy myślą, i mam już rozpisane koszty:
- kasa fiskalna
- opłata zdrowotna do ZUSu
- sklep internetowy
- grafika

Coś jeszcze? Czy o czymś zapomniałem?

Dziękuję za ewentualną pomoc, będę BARDZO, BARDZO wdzięczny.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt maja 31, 2016 2:15 pm 

Wszystko ładnie pięknie, ale Fedex zażądał 103 zł podatku - dlaczego?

Dlatego, że od importu towarów o wartości pow. 22 USD musi być odprowadzony VAT ..NIESTETY ..

- Przysłano mi słabej jakości wydruk z Invoice po angielsku bez żadnej pieczątki i podpis. To norma? Gdzie i za ile przetłumaczę to na polski? Czy muszę?
Faktura może być w formie elektronicznej, pieczęć, ani podpis nie są wymagane. Jesli ma Pan na myśli tłumaczenie do odprawy celnej - to nie ma potrzeby wykonywania tłumaczeń przez tłumacza. Musi Pan po prostu opisać ( najlepiej na kopii faktury ) co dokładnie jest przedmiotem zakupu. Tłumaczenie dotyczy tylko rodzaju produktu. Pod tłumaczeniem czytelny podpis.

- Certificate of Origin - jak to przedstawić producentowi? Napisałem o ten certyfikat, to on za bardzo nie zaczaił, przesłał mi zdjęcie certyfikatów od alibaby dla ich firmy
Dla towarów z Chin, generalnie nie ma potrzeby uzyskiwania C/O , wystarczy zapis na fakturze o kraju pochodzenia.
Musiałby Pan doprecyzować jakie dokładnie produkty planuje Pan importować, wówczas można to sprawdzić dokładnie.

- metki odnośnie importera, sposobu prania, suszenia, składu itp - Chińczycy też to robią i wszywają?
Metki muszą być na odzieży z chwilą importu. Przepisy odnośnie metek znajedzie Pan z pewnością na stronie Państwowej Inspekcji Handlowej (PIH).

- CE - czy co np. czapek z daszkiem dla dzieci potrzebny jest CE?
CE potrzebne jest na odzież ochronną. Więcej info na stronach PIH .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pn lut 25, 2019 6:10 pm 

jestem przekonany, że do tego typu dokumentacji jedną najbardziej potrzebnych rzeczy będzie stempel https://www.maxsc.com.pl/pieczatki-2/pieczatki-standardowe/stemple-drewniane/ gdyż trzeba takie pisma oficjalnie podbijać. Zresztą w innym przypadku nie miałbyś możliwości nawet współpracować z takimi podmiotami.

PostNapisane: Wt cze 11, 2019 11:56 am 

W tym wątku naprawdę jest bardzo dużo ciekawych informacji.Z tych informacji naprawdę jestem bardzo zadowolony.

PostNapisane: Pn cze 24, 2019 12:21 pm 

Dzięki za przydatne informacje :)

https://www.24detektyw.pl/poszukiwanie-osob-i-mienia/

PostNapisane: Pn lip 01, 2019 1:11 pm 

Z tego co ja się orientuję to właśnie bardzo ważna jest pieczątka. Ja na szybko i zarazem profesjonalnie wyrobiłem swoją w https://www.maxsc.com.pl/ i tak na dobrą sprawę reszta rzeczy już poszła sprawnie. Mam nadzieję, że i u ciebie wszystko się udało.

Strefa czasowa: UTC + 1