Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N paź 21, 2018 3:41 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 04, 2017 12:10 pm 

Witam.

Mam dwa pytania, nie udało mi się znaleźć na nie odpowiedzi.

Zamawiałem sporo rzeczy na firmę, i na siebie z Chin, w przypadku przesyłek kurierskich na firmę była zawsze normalna odprawa, nie musiałem płacić dodatkowo za żadne PZC i inne rzeczy.

Jak to wygląda w przypadku poczty polskiej ?

Jeśli mam list na firmę, lub na siebie (chyba nie ma znaczenia), to czy też jest to za darmo ? (w cenie przesyłki) ? Widzę na stronie poczty, że jest opłata 1 pln za przedstawienie do kontroli celnej nadesłanych z zagranicy przesyłek, oraz 2pln za przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej (czyli jak rozumiem PZC lub SAD). Czyli ta przyjemność kosztuje u nich 3 pln ?

Mam jeszcze drugą wątpliwość.

W przypadku przesyłek powyżej 22 EUR trzeba zapłacić za to co najmniej VAT. Zgodnie z prawem, to że list sobie przejdzie, a my nie zapłacimy za to VAT, nie zwalania nas z obowiązku zapłaty tego podatku, więc powinniśmy sami się grzecznie zgłosić, że chcemy zapłacić.

Chodzi mi o to że bardzo dużo zamawiam też dla siebie różnego badziewia z Chin (na firmę kurierem), często powyżej 22 EUR ,ale wszystko przechodzi. Nie sprzedaje tego, nie handluje tym. Pewnego dnia ktoś może naliczyć mi opłaty za taki list, i zobaczy że dużo wcześniej zamawiałem, a nie płaciłem nigdy, i zaczną to sprawdzać, czy taka sytuacja jest możliwa?

Czy może być wtedy jakieś, nie wiem dochodzenie ? Co zamawiałem w przeszłości, i będę musiał im pokazać co to było, za ile, ile tego było ? Problem jest taki że kupuje też na Ali, i jak wiadomo jak mam wiele rzeczy w koszyku to raz płace, i mogę mieć wiele badziewia i 200$ do zapłaty, i będzie jeden przelew na 200$ na wyciągu, jak im udowodnię że było wszystko poniżej 22 EUR np. , mam Print Screny wysłać ?

Czy oni się bawią w ogólę w coś takiego ? Według mnie co było minęło, i tyle. Mogę zawsze powiedzieć, że to pierwszy taki list powyżej wartości 22 EUR, a te przesyłki nie są rejestrowane, oni nie mają w komputerze co to było wcześniej ,ile tego było, i za ile, więc wydaje mi się że nie. Chodzi mi też o US, mogę chcieć to sprzedać może kiedyś komuś, np. na umowę kupna sprzedaży, a wtedy czy mogą zapytać, czy zapłaciłem VAT za to ? (ws umie to sprawa urzędu celnego a nie skarbowego, ale nie wiem jak to działa)

Proszę o informację.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1