Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N paź 21, 2018 2:30 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 09, 2017 8:56 am 

Cześć, mam zamiar sprowadzić nie dużą partię pewnego towaru w najbliższej przyszłości. Na stronie made-in-china znalazłem interesujący mnie produkt. Nawiązałem kontakt z sympatyczną Cindy poprzez WatsUp gdzie wszystkiego sie dowiedziałem, ustaliliśmy cenę, wysyłke itp. Chciałbym sie jednak Was poradzić czy wszystko jest w miare bezpieczne, ponieważ sporo naczytałem sie o oszustwach.

1. Firma nazywa się: MAG Electronic Technology (Zhejiang) Co., Ltd.
2. Ustaliliśmy cenę za przesyłkę DHL 51$ - czy mogą zostać naliczone jakieś dodatkowe koszta oprócz cła oraz vatu ?
3.Czy faktura, którą załączyłem jest sporządzona poprawnie(zakryłem swoje dane) ? Obrazek
4. Płatność odbywać ma się przez serwis PayPal .

Czy macie może jakieś dodatkowe wskazówki ? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz maja 11, 2017 2:48 pm 

Czy mówimy o przesyłce lotniczej ? Jeśli tak, pojawią się z pewnością koszty terminalowe, handlingowe w Warszawie.

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pt maja 12, 2017 8:03 pm 

Tak, będzie to przesyłką lotnicza. Jakich kosztów mogę się spodziewać ?

PostNapisane: Pn maja 29, 2017 11:51 pm 

Witam, przesyłka została już do mnie nadana jednak otrzymałem od firmy DHL mail następującej treści :
Szanowny Kliencie,

W dniu dzisiejszym została nadana przesyłka numer 9982405053, której planowane przybycie nastąpi w najbliższych dniach.

Agencja Celna DHL dokona w imieniu Klienta formalności celnych. W tym celu prosimy o:

1) Przesłanie nam drogą mailową załączonego druku Upoważnienia wraz z dokumentami wymienionymi w załączniku upoważnienia.

2) Dokonanie tłumaczenia faktury:
Co to za towar?
Z jakiego materiału jest wykonany?
Do czego służy?
Sugerowany kod taryfy celnej, jeśli wcześniej towar był dla Państwa odprawiany
(w przypadku braku Agent dopasuje go sam).
3) Informację, czy transport przesyłki jest już opłacony.

Jeśli tak, to poprosimy o fakturę z widocznymi wg INCOTERMS ( prawidłowo określone warunki dostawy to np. DAP Warszawa / CPT Katowice ) lub fakturę z wskazanym kosztem za transport.
W przypadku braku nowej faktury zostaną doliczone koszty statystyczne wg stawek IATA.

4) Skan faktury ( w Excelu lub PDF ), na której jest widoczny poprawny płatnik.

5) Skan faktury ( w Excelu lub PDF ), na której jest widoczna nazwa i adres nadawcy.

6) Sprawdzenie, czy wartośc towaru podana na fakturze jest prawidłowa i zgodna z zamówieniem.

7) Skan faktury ( w Excelu lub PDF ), na której będzie podany kod waluty ( np. USD, EUR, PLN ).

DHL

Dodatkowo prosimy o:

A) Sprawdzenie, czy towarzyszące przesyłce faktury są prawidłowe ( załącznik )

W przypadku gdyby załączone faktury nie były prawidłowe proszę o pilne poinformowanie nas o tym fakcie i dostarczenie właściwych dokumentów.

B) Określenie rodzaju odprawy celnej (np. dopuszczenie do obrotu/ ostateczna, czasowa, tranzyt).

W przypadku braku takiej informacji przesyłka zostanie odprawiona w procedurze dopuszczenia do obrotu.

DHL

Dodatkowo przypominamy, że od 1 stycznia 2010 roku każdy importer, prowadzący działalność gospodarczą, musi mieć przyznany indywidualny numer EORI. Nadaje go właściwy terytorialnie dla miejsca rejestracji firmy Urząd Celny. Szczegóły pod adresem:

Czy to wszystko jest koniecznie wymagane oraz z jakimi kosztami będzie to związane (orientacyjnie) .

Pozdrawiam Kamil

Strefa czasowa: UTC + 1