Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn maja 21, 2018 12:36 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz cze 22, 2017 6:43 am 

Hej, proszę, nie hejtujcie mnie, jestem tu nowa i nie znalazłam nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.

Zamawiam od 1 dostawcy 2 paczki. Dostawca zaproponował shipping tych 2 paczek na 2 kurierów, ponieważ wg niego taniej to wyjdzie niż 1 duża paczka przez 1 przewoźnika.

Czy zatem będę musiała 2 x tyle płacić za cło? Czy opłata celna jest zależna od ilości paczek?
Do tego 2 x inny kurier to 2 x koszty kurierskie? Czy się mylę? Proszę o oświecenie mnie :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt cze 23, 2017 11:41 am 

Koszty kurierskie- na pewno dla każdego niezależnie, ale to pewnie oczywiste . Każda przesyłka, tym bardziej nadana dla dwóch różnych firm kurierskich jest traktowana niezależnie .
Odprawa celna - oczywiście, dwie odprawy - zapewne trafią do różnych magazynów ( konkretnych firm kurierskich ) celnych.
Należności celno-podatkowe płaci się w zależności od rodzaju towaru ( będzie Pani musiała dokonać tłumaczenia faktury w zakresie nazwy produktów w paczkach, dać upoważnienie dla agencji celnej )- przyporządkowuje sie pod właściwy kod celny , z którego wynika wysokość stawki celnej. Podstawą naliczeń jest wartość towaru + koszty frachtu + ewent. koszty licencji i inne poniesione po obydwu str - chociaż to też w zależności od uzgodnionych warunków dostawy .

Jeśli importuje Pani jako os. fiz. może być Pani zwolniona z cła ( wartość przesyłki wraz z transportem i in. ) do 150 EUR , ale z VAT tylko do wysok. należności równowartych 22 EUR o ile dobrze pamiętam .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1