Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt paź 23, 2018 6:30 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt paź 06, 2017 11:41 am 

Witam. Mam chęć rozpocząć import chińskich motocykli i quadów. Czy ktos z forumowiczów orientuje się dobrze w temacie, zechciałby pomóc początkującemu? Interesuje mnie temat gwarancji na takie nowe pojazdy, zastanawia mnie jak to się odbywa. Jeżeli przypuśćmy producent daje gwarancję to w razie usterki danego sprzętu kontaktujemy się bezpośrednio z chińskim producentem czy pośrednikiem od którego kupiliśmy pojazd w Polsce? Chętnie nawiąże współpracę, poznam temat. Czekam na wypowiedzi :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt paź 06, 2017 1:23 pm 

To ja tylko się włączę w kwestii odprawy celnej - muszą posiadać homologację .

- transp.morski,lotniczy,kolejowy
- odprawy celne(zwykłe,gospodarcze,mienie,tranzyt)
- wnioski
- procedury naprawcze
tel.587834625

PostNapisane: Pn paź 09, 2017 12:05 pm 

Jesli chcesz zaczac import quadow, znajdziesz producenta i sprowadzisz pierwsze partie towaru do Polski najlepiej zorganizowac serwis i w ramach gwarancji naprawiac bezposrednio na miejscu. Ze wzgledu na wysokie koszty nie ma najmenijszego sensu wysylac quadow czy czesci do Chin. Poza tym procedury importowe w Chinach zrazaja kazdego producenta na tyle, ze wiekszosc z nich przyjmuje gwarancje na podstawie zdjec uszkodzonych czesci i w ramach gwarancji wysylaja zamienniki kurierem DHL, a Ty u siebie w serwisie naprawiasz pojazd po czym oddajesz sprawny quad klientowi. Innej mozliwosci fizycznie nie ma gdyz, koszty wysylki calych quadow do Chin byly by kolosalne. Wysylki nawet uszkodzonych czesci to duze koszty, wiec najlepiej zorganizowac serwis na miejscu i odpowiednio dogadac sie z producentem w Chinach.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: So paź 21, 2017 3:09 pm 

Jestem na etapie rozmów z jednym z producentów i dostałem informacje o płatności tzn.: "Our payment metod is T/T. 30% deposit T/T before manufacturing, the balance T/T before delivery." Do tego jest jeszcze informacja, iż wysyłka w tym miesiącu dla nowych klientów jest darmowa, wiec wydaje się być to okazją. Pytanie czy bezpieczne jest wpłacenie pieniędzy producentowi jeszcze przed dostawą? Proszę o pomoc.

PostNapisane: N paź 22, 2017 6:21 pm 

Prorider321 napisał(a):
Jestem na etapie rozmów z jednym z producentów i dostałem informacje o płatności tzn.: "Our payment metod is T/T. 30% deposit T/T before manufacturing, the balance T/T before delivery." Do tego jest jeszcze informacja, iż wysyłka w tym miesiącu dla nowych klientów jest darmowa, wiec wydaje się być to okazją. Pytanie czy bezpieczne jest wpłacenie pieniędzy producentowi jeszcze przed dostawą? Proszę o pomoc.

wynegocjuj przynajmniej 20% deposit oraz 'balance against B/L'... zleć komuś inspekcję po zakończonej produkcji.
wysyłkę darmową na CIF sobie odpuść (szkoda kasy i nerwów)... zamów na FOB we własnym zakresie.

jak się nie zgodzą - to oznacza dokładnie tyle, że szukają frajera...

---

edit: zapomniałbym...

licencję biznesową + licencję eksportową masz już zweryfikowane i zapisane na dysku?
nazwa beneficjenta przelewu pokrywa się również z nazwą firmy, prawda?

PostNapisane: Śr paź 25, 2017 5:00 pm 

a co z przelewami PAYPAL? nie są bezpieczniejsze?

Strefa czasowa: UTC + 1