Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pt gru 14, 2018 8:12 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 18, 2018 10:54 am 

Witam wszystkich jestem tu nowy i mam pytanie chcę zamówić towar z chin towar pakowany w skrzynie ze sklejki 9 sztuk skrzyń
waga razem wszystkiego 500kg 4,1 cbm ustaliłem z chińskim dostawcą cenę Fob nagle w trakcie zmienia na EXW czytam wiele i wiem że exw to ja muszę zorganizować transport i wszystkie sprawy na całej drodze więc to nie wchodzi w grę ustalam z nim transport na CIF wiem że opłaty u nas są nieraz kosmicznie wysokie zapytałem go ile zapłacę za cif odpisał:opłata za port qingdao jest około 90 USD, opłata portowa w GDYNIA, która musisz zapłacić, gdy bierzesz towary z portu jest 845USD.so 90 + 845 = 935 czyli CIF Gdynia.

Czy do tej ceny transportu w Polsce doliczą mi jeszcze vat???

I teraz pytanie jak sprawdzić czy faktycznie zapłacę taką kwotę jaką mi podał czy czegoś mi nie doliczą jeszcze w naszym kraju???

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz sty 18, 2018 4:27 pm 

kamill8 napisał(a):
Witam wszystkich jestem tu nowy i mam pytanie chcę zamówić towar z chin towar pakowany w skrzynie ze sklejki 9 sztuk skrzyń
waga razem wszystkiego 500kg 4,1 cbm ustaliłem z chińskim dostawcą cenę Fob nagle w trakcie zmienia na EXW czytam wiele i wiem że exw to ja muszę zorganizować transport i wszystkie sprawy na całej drodze więc to nie wchodzi w grę ustalam z nim transport na CIF wiem że opłaty u nas są nieraz kosmicznie wysokie zapytałem go ile zapłacę za cif odpisał:opłata za port qingdao jest około 90 USD, opłata portowa w GDYNIA, która musisz zapłacić, gdy bierzesz towary z portu jest 845USD.so 90 + 845 = 935 czyli CIF Gdynia.

Czy do tej ceny transportu w Polsce doliczą mi jeszcze vat???

I teraz pytanie jak sprawdzić czy faktycznie zapłacę taką kwotę jaką mi podał czy czegoś mi nie doliczą jeszcze w naszym kraju???

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

CIF jak znalazł, dla osoby ze skłonnościami do autodestrukcji. za wczasu przygotuj ostry nóż albo 9mm. przyda się jak towar dojdzie do Polski.

PostNapisane: Pt sty 19, 2018 7:45 pm 

omijaj Cif . poszukaj innego dostawcy. Vat bedziesz musial zaplacic oczywiscie. Jezeli bedzie to w drewnianych skrzyniach ze sklejki nie zapomnijo specjalnym dokumencie, pozwoleniu potwierdzajacym ze drewno jest bezpieczne itd bo moga Ci nie wydac towaru

PostNapisane: Pt sty 19, 2018 8:42 pm 

pawel87 napisał(a):
Jezeli bedzie to w drewnianych skrzyniach ze sklejki nie zapomnijo specjalnym dokumencie, pozwoleniu potwierdzajacym ze drewno jest bezpieczne itd bo moga Ci nie wydac towaru

Pawle87, świadectwo fumigacji ( to masz na myśli pisząc o specjalnym dokumencie?) dotyczy wyłącznie opakowań z SUROWEGO DREWNA, na sklejkę nie ma specjalnych wymagań do przywozu.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pt sty 19, 2018 8:51 pm 

kamill8 napisał(a):

Jeśli będą inne, masz podstawy, żeby się wykłócać z nadawcą. W wielu przypadkach Polski agent spedytora chińskiego przy CIF chce obciążyć wyższymi kosztami niż podane.
PS. Transport na EXW wyniósłby cię z dużym prawdopodobieństwem mniej, ale ciężko dokładnie policzyć nie znając miejsca załadunku.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: So sty 20, 2018 12:29 am 

skrzyp napisał(a):
pawel87 napisał(a):
Jezeli bedzie to w drewnianych skrzyniach ze sklejki nie zapomnijo specjalnym dokumencie, pozwoleniu potwierdzajacym ze drewno jest bezpieczne itd bo moga Ci nie wydac towaru

Pawle87, świadectwo fumigacji ( to masz na myśli pisząc o specjalnym dokumencie?) dotyczy wyłącznie opakowań z SUROWEGO DREWNA, na sklejkę nie ma specjalnych wymagań do przywozu.

Tak dokladnie , dziekuje za wyjasnienie . Wciaz sie doksztalcam .Ost ktos mowil ze przyszedl mu towar na palecie dreniwanej bez zadnych znakow i nie chcieli go puscic dalej Celnicy..

Strefa czasowa: UTC + 1