Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt sie 20, 2019 7:06 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr mar 14, 2018 11:36 am 

Mam założoną DG. Wcześniej sprzedawałem na allegro produkty z Aliexpress metodą dropshipping, zamawiając bezpośrednio do ludzi z Chin. Ale wiem że to nie jest do końca uczciwe, wiele skarg, negatywnych komentarzy i blokowania kont.

Mam zamiar teraz najpierw zamawiać pewną ilość, ale nie cały kontener, np po 100/200 szt, drobnice na początek, tanie rzeczy. I wtedy sprzedawać to na allegro.

Z tego co się orientuje muszę mieć od Chińczyka Fakturę VAT ?

Czy nie ważne na jaka kwotę jest zamówienie, muszę mieć zapłacone CŁO i VAT ? Bez tego nie mogę sprzedać danego towaru? Nawet jeżeli zamówienie było np za 15 $ ?

Co w przypadku gdy w UC nie naliczą mi cła i vatu? Tak jak wszystkie paczki które zamawiałem na swój użytek?

Czy aby mieć pewność z cłem to zamawiać kurierem, a nie pocztą? Wtedy zawsze naliczają?

Czy będę musiał dostarczać jakieś dodatkowe papiery do UC, czy wystarczy zwykły Screen z transakcji ?

Proszę nie pisać odpowiedzi typu : daj sobie spokój, na mała skale to się nie opłaca, trzeba zamawiać całe kontenery 8)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt mar 16, 2018 10:34 am 

Od chińczyka musisz mieć invoice, packing list i jeśli to Twojego towaru jest wymagany- certyfikat CE
Podstawą do "wciągnięcia" na stan firmy importowanego towaru jest dokument PZC z odprawy celnej. Niezależnie, czy fizycznie płaciłeś cło, czy zostałem z niego zwolniony rzez UC. Bez tego dokumentu nie sprzedasz na firmę,

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pt mar 16, 2018 10:56 am 

A jak to jest z kurierami? Którego musze wybrać? Aby za mnie wszystko załatwił w UC to dhl za 50 $?

PostNapisane: Pt mar 16, 2018 12:27 pm 

Nie ma znaczenia, każdy kurier może Ci odprawić. Można do nich napisać po wyjściu przesyłki z CN, jak masz numer listu przewozowego, podając ten numer, żeby Ci koniecznie odprawili tą przesyłkę. NIskowartościowe przesyłki na firmę są czasem przepuszczane bez odprawy indywidualnej przez kurierów

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pn cze 17, 2019 5:01 pm 

Przymierzam sie do sprowadzeniu wiekszej ilosci towaru z Chin i bede potrzebowal podwyzszonego kontenera. Macie moze jakies sugestie gdzie dostane takie cudo oraz czym sie kierowac przy jego wyborze? Pozdrawiam :)

PostNapisane: Pn cze 17, 2019 9:26 pm 

Nic tylko pogratulowac pomyslu na rozkrecenie swojego wlasnego biznesu. W dzisiejszych czasach wiele osob chce byc niezalezna finansowo jednak malo komu chce sie wysilic chociazby ze stworzeniem biznesu planu. Pieniadze same nie przyjda, trzeba za nie zaoferowac jakies uslugi badz tez produkty. Sprowadzanie dobr w wiekszych ilosc moze byc dosc dochodowym zajeciem biorac pod uwage marze jaka mozemy uzyskac. Ostatnimi czasy sprzedaz kontenerow morskich dosc wzrosla jak podaja niezalezne zrodla. Dotyczy to tak samo osob indywidualnych jak i duzych firm. Wykorzystanie ich pozwala zaoszczedzic duzo pieniedzy w kategoriach kosztow transportu przy zapewnieniu bezpieczenstwa calego ladunku. Tutaj warto zwrocic uwage z jakiego materialu dany kontener zostal zbudowany. Musi on byc wytrzymaly aby zapewnic trwalosc i funkcjonalnosc przez dlugie lata beda narazonym na trudne warunki transportu. Przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto zobaczyc jakie modele sa dostepne na naszym rynku. W sieci mozna znalezc kilku wiodacych producentow np. https://www.balticon.pl/produkt/40-hc-k ... yzszany-2/ Nie powinno byc takze wiekszych problemow ze znalezieniem rzeczowych opinii.

Strefa czasowa: UTC + 1