Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr paź 17, 2018 9:19 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 23, 2018 10:09 am 

Witam wszystkich z okazji pierwszego postu na forum.

Mam pytanie, jak to jest z importem układów scalonych z Chin? Nie chodzi o dalszą bezpośrednią odsprzedaż, tylko użycie ich we własnym produkcie.

Czytałem, że jeżeli nie ma CE, to towar nie może fizycznie wejść na teren UE, to prawda? Pytałem kilku sprzedawców na alibaba i powiedzieli, że nie mają CE na te układy scalone.
Jeżeli jest to wymagane, to gdzie wtedy umieszcza się ten znak (przecież nie na malutkim układzie)?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: N mar 25, 2018 9:09 pm 

Znalazłem dokument:
https://www.zvei.org/fileadmin/user_upload/Presse_und_Medien/Publikationen/2013/maerz/Role_of_CE_marking_in_the_placing_on_the_market_of_electronic_components/Position-CE-Components-2013-EN.pdf
który sugerowałby, że nie, natomiast chciałem się zapytać kogoś, kto może praktycznie miał z tym doświadczenie?

Przy okazji dodam pytanie, czy w takim razie głośnik (goły), np. taki: https://www.alibaba.com/product-detail/Latest-style-powered-thin-8-ohm_60611265709.html?spm=a2700.7724838.2017115.53.5b0d2465YE4ecg będzie również traktowany jako komponent, czy tutaj konieczny jest już jakiś papierek (np. czy użyta cyna jest bezołowiowa, czyli RoHS)?

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś się podzielił wiedzą ze mną :)

PostNapisane: Pn mar 26, 2018 12:25 am 

Oj tam, oj tam. Myślisz, że oni wiedzą? Mogą nie mieć pojęcia, bo nigdy takich drobnostek nie sprowadzali. Faktycznie, trafny dokument znalazłeś. Według mojego rozumu, to nie jest tak, że te wszystkie elementy mają mieć badania i certyfikaty, tylko cały, już ewentualnie gotowy produkt z takich komponentów zbudowany. Nawet w tym dokumencie jest taka sugestia.

A co tam cyna. Napiszesz, do Chińczyków, żeby ci bez cyny przysłali i sobie kabelki zalutujesz w domu XDD.

Ja myślę, że takie drobnostki, to by przeszły paczką lotniczą bez rewizji, tylko na podstawie faktury, to by zostało odprawione i tyle.

Strefa czasowa: UTC + 1