Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pt gru 14, 2018 8:13 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 26, 2018 6:28 pm 

Witam Państwa.
Jest to mój pierwszy post dlatego na początku chciałbym się przywitać, a więc: cześć :)

Po kilku miesiącach zastanowień postanowiłem spróbować sił w imporcie z Chin.
Znalazłem to co chce sprowadzić, znalazłem fabryke (alibaba) i po rozmowach doszliśmy do porozumienia.
Towarem który chce sprowadzić są to wózki dla dzieci (amortyzatory, duże koła - mają być nowoczesne i ładne i zrobione z dużą dokładnością).

Kontaktowałem się z UC w sprawie cła. Mniej więcej wiem dużo (specjalnie nie użyłem wyrazu "wszystko").
Chciałbym zapytać o poradę. Konsultant fabryki zapewnia mnie, że dany produkt posiada certyfikat EN1888, wysłał mi kopie tego certyfikatu i tam jest wszystko pięknie napisane tyle że po chińsku. Czy to ma jakieś znaczenie podczas kontroli odprawy celnej?

Czy któryś z doświadczonych importerów mógłby spojrzeć na strone fabryki z którą jestem umówiony i popatrzeć fachowym okiem czy informacje zawarte na stronie wyglądają obiecująco, czy może być to oszust? Według mnie jest ok ale chciałbym żeby ktoś mi potwierdził moje spostrzeżenia. Strona fabryki - www.coolov.cn

Chce sprowadzić pierwszą partie wózków dla dzieci 2w1. Na kartonach ma być moje logo i nazwa mojej firmy. Czyli chce sprowadzić wózki pod moją marką. Czy potrzebuje tą marke (nowa na rynku) w jakiś sposób legalizować na rynku polskim? Z tego co wiem na początku nie musze nic. Z biegiem czasu patent założyć i gotowe. Tak czy się mylę?

Dziękuje za odpowiedzi z góry. Jeśli ktoś mi pomoże będę bardzo wdzięczny!
POZDRAWIAM ;)

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pn mar 26, 2018 9:04 pm 

Chciałbym jeszcze zapytać, czy wózki dziecięce potrzebują certyfikat CE? Nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi na pytanie..
Pozdrawiam

PostNapisane: Śr mar 28, 2018 9:57 pm 

https://mamotoja.pl/tysiace-dzieci-cier ... ,r1p1.html

PostNapisane: Śr mar 28, 2018 10:02 pm 

http://fajnywozek.pl/bezpieczenstwo-mec ... dzieciece/

https://www.tuv.com/pl/poland/o_nas/mag ... t_172.html

PostNapisane: Śr mar 28, 2018 10:20 pm 

https://kobieta.onet.pl/dziecko/ciekawo ... je/3yk8cm5

...

PostNapisane: Pt mar 30, 2018 12:01 am 

DELETE please very much.....

Ostatnio edytowano Wt cze 19, 2018 2:52 pm przez ZbigniewK, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So mar 31, 2018 3:40 pm 

Na innych stronach nie brakuje informacji na ten temat. Najpierw poszukaj, zanim założysz nowy temat.

PostNapisane: Pt sie 31, 2018 2:15 pm 

Szukam informacji nie o wózkach dla dzieci ale o wózkach widłowych. Pomyślałem, że skoro ja tu trafiłem to może też ktoś udzieli mi odpowiedzi. Jest wiele for internetowych ale naprawdę ciężko o dobre informację. Chodzi mi o osobę, która zna się na odnawianiu wózków widłowych. Ja bazuję na tym artykule ale nie wiem czy to wystarczy. Jak sądzicie?

PostNapisane: Wt wrz 04, 2018 7:47 am 

Hej a co z wózkami - nie dla dzieci? Chodzi mi dokładnie o wózki widłowe, czy ktoś z Was kiedykolwiek zamawiał części do nich? W ogóle jest ciekawe jak wygląda chiński rynek związany z wózkami widłowymi, czy ktoś z Was orientuje się w temacie? W ogóle to podsyłam ciekawy artykuł właśnie na temat widłaków - tutaj

PostNapisane: Cz wrz 06, 2018 11:36 am 

Faktycznie to ciekawe jak wygląda rynek związany z widłakami w Chinach. Może warto tam zorientować się w sytuacji, to może być bardzo opłacalne. Kurcze tylko skąd pozyskać takie informację? Ja osobiście zajmuję się serwisowaniem i renowacją wózków, także pasuje się dowiedzieć co i jak. W ogóle jaką firmę polecacie wózków? Właśnie co lepsze elektryki czy zwykłe? tutaj są nawet dobre ceny elektryków z tego co widzę.

PostNapisane: Cz wrz 20, 2018 8:38 am 

Moja siostra ostatnio jak kupowała wózek dla dzieci, wybrała używany. Po co to sprowadzać z Chin? No ja rozumiem, że oszczędność, ale taki sprzęt to chyba jednak powinien być sprawdzony.

Co do wózków widłowych… Nie wydaje wam się, że mało fanów wózków widłowych wejdzie w temat wózka dla dzieci? xD

Strefa czasowa: UTC + 1