Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Śr lip 08, 2020 1:18 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lis 18, 2014 10:35 pm 

Witam, jestem tu debiutantem. Chciałbym dokonać importu z Chin rzeczy takich jak wymienione w temacie w celu sprzedaży w sklepie internetowym/allegro. Oczywiście mam zarejestrowaną działalność gospodarczą. Nie ukrywam, że na początku chciałbym to zrobić poprzez pośrednika, który załatwiłby wszystkie formalności. Interesuje mnie zamówienie rzędu 3-5 tys. - to początek, chce się przekonać jak to wszystko by wyglądało.

Jest ktoś w stanie pomóc w celu uzyskania szczegółowych informacji ? Gdzie szukać ? Nawet w przypadku pośredników jakich formalności muszę dopełnić w Polsce jako prowadzący działalność gospodarczą ?

Z góry dziękuję.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt gru 30, 2014 11:42 am 

Podpisuję się pod wątek. Też chcę sprowadzić z Chin sporą ilość produktów. Mam swoją działalność, mam doświadczenie, jednak Chiny, to dla mnie pierwsze w życiu wyzwanie. I nie wiem jak to w praktyce wygląda. Czy wynajęcie na taką pierwszą, jednorazową, ewentualnie jak pójdzie dobrze ponowną "przygodę" firmy transportowej opłaca się? Znacie jakieś? Polecacie? Ja słyszałem sporo o tym, zresztą pytałem kumpla, który dłużej w tym siedzi - http://pl.itl-omega.eu/oferta ...Proszę o wskazówki. Do tej pory robiłem import z Niemiec i Wielkiej Brytanii, poza kontynent jeszcze nie wykraczałem. Dzięki...

PostNapisane: Wt gru 30, 2014 12:25 pm 

Maniuu, autor watku pytal o jedno, Ty o drugie.
Jezeli chcesz sciagac ilosci ktore podchodza pod ilosci LCL to nie wyobrazam sobie abys to robil bez firmy spedycyjnej. Tak samo jesli chodzi o kwestie odpraw itd. Samodzielnie mozna sie bawic jezeli przesylki ida kurierem, transportem lotniczym.

PostNapisane: Wt gru 30, 2014 4:34 pm 

Przy sztucznej bizuterii i przy tak malych kwotach tylko przesylki kurierskie. Przesylki LCL nie maja najmneijszego sensu.

Moja zona wysylala ostatnio dla mojego kolegi na probe sample: 119 pozycji na fakturze i kazda po 12 sztuk: 1428 produktow w sumie.

Tutaj wyjasnienie: probki sztucznej bizuterii w Chinach sprzedawane sa w ilosciach minimalnych 12 sztuk, nie ma mozliwosci zakupu jednej sztuki. (chyba, ze kilkanascie razy drozej). Zazwyczaj bziuteria pakowana jest po 12 sztuk z modelu.

Ladynek ardzo maly w porownaniu do LCL. wartosc wraz z przesylka: 3,685.32USD z czego 565USD to wysylka kurierem w usludze door to door.

Reasumujac, jesli ktos chce importowac sztuczna bizuterie za kwoty 3-5 tys. PLN raczej lepiej wybrac kuriera, bo kazda firma w Chinach przy tak malych kwotach sprzeda tylko na EXW, a koszty FOB, fracht i potem rozladunkowe LCL oraz dojazd odprawy i odbior - zniszcza!

Pozdrawiam,
Slawek

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: Cz paź 17, 2019 11:52 am 

Tez myślę ze najlepsza opcją jest firma spedycyjna. Ale może lepiej na rodzimym rynku spróbować. Chińczycy to już mają wszystko :D

Ja sama robię biżuterię i zamawiam półfabrykaty z https://www.dekorynka.pl/polfabrykaty.html. Nie dość ze sensowna cena, to i pewna dostawa w szybkim czasie. Z chin to się niektóre rzeczy już coraz mniej opłaca zamawiać. Jednak w druga stronę może mieć to sens. Tak czy siak - powodzenia :)

PostNapisane: Śr lis 27, 2019 8:49 pm 

Jak jesteś facetem i lubisz biżuterię to biżuteria męska spełni Twoje wymagania. Znajdziecie tam wszystko w odpowiedniej cenie i jakości.

Strefa czasowa: UTC + 1