Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn paź 21, 2019 11:01 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 3:01 pm 

witam rowniez, wlasnie sie zarejestrowalam na forum a chwile wzesniej z innego forum trafilam calkiem przez przypadek (jak to w intenecie bywa). Jakiś czas temu wlasnie zainteresowalam sie tematem importu z chin. Jednak jedno co tej pory importowałam to auta, jak wiadomo z całkiem innego kierunku:) Rozumiem, że 4tys zł to kwota mało istotna na rozpoczęcie takiej działalności, ale zastanawiam się czy istnieje jakaś o której (zaznaczam NA POCZĄTEK) mozna powiedzieć że jest wystarczająca aby coś zrobić w kwestii handlu z CHinami.

Pozdrawiam wszystkich zacnych forumowiczów

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 3:05 pm 

baart napisał(a):

Uczylem sie w kierunku marketingu, mam troche praktyki i wiedzy w tym kierunku, ostatnio skierowanej na marketing internetowy :)

baart -ukłony:) miałam napisać to samo o sobie i zastanawiam sie czy zmysł marketingowy to dobra podstawa do ww handlu

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 20, 2007 11:40 pm 

To chyba jedno z najczęstszych pytań:) A więc powtarzam, możesz udanie rozpocząć import mając w kieszeni 7-8 tysięcy złotych, a możesz przegrać z kretesem mając nawet 500 tysięcy. Innymi słowy tak się nie stawia pytania, tak się nie robi biznesu. Biznes polega na wyczuciu rynkowej szansy. Sam import takim wyczuciem nie jest. Liczy się towar (niedobór na rynku, nowość, unikalna cecha towaru itd.). Jak się znajdzie towar, to wtedy można określić ile to kosztuje i ile chcę na tym zarabiać. Import jest jedynie środkiem, a nie celem samym w sobie. Pamiętajcie o tym zanim znów zadacie takie pytanie.

PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 3:24 pm 

nie dokonca piszecie prawde jak naprawde jest z tym importem z chin
mozna zaczac nie majac dzialalnosci gospodarczej znam takie osoby i dobrze im aktualnie idzie
mozna zaczac nie majac w kieszeni 20000 pln wystarczy okolo 2-3 tysiace
wszystko zalezy jaki asortyment kogo interesuje
rozumiem ze konkurencja sie robi wieksza wiec ci co juz sie tym zajmuja staraja sie odwlec od tego pomyslu innych
na dowod zapraszam na strone www.parksensor.pl importujemy od wielu juz lat elektronike i roznie bywalo

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 3:59 pm 

Zgodnie z punktem drugim regulaminu, nawoływanie do popełnienia przestępstwa jest zabronione. Kolejny taki post spowoduje usunięcie użytkownika.

PostNapisane: Cz kwi 26, 2007 4:53 pm 

kazdy ma mozliwosc otrzymana probek wiec nie widze tu przestepstwa
i od tego sie zaczyna przygoda i interes bo najpierw trzeba sprawdzic kontrachenta aby nie bylo nastepnie placzu ze wydalem pozyczone pieniadze zaplacilem przez wu i zostalem oszukany

Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 27, 2007 7:57 am 

do ittpoland
Przypominam, że próbki są próbkami dopóki nie są wykorzystane do działalności hadlowej. Jeżeli wnioskował Pan o zwolnienie przesyłki z należności celnych motywując, że jest ona próbką, a następnie sprzedał towar, to powtórna kontrola z UC (powtórna w sensie po odprawie celnej) każe uregulować należności celne wraz z odsetkami. Motywacja będzie prosta: nie zostały spełnione warunki zwolnienia z należności celnych.
Pozdrawiam B.

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 04, 2007 12:10 pm 

No i co ta informacja ma dla mnie za znaczenie?
Zadne !

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 04, 2007 12:25 pm 

Do iitpoland
Dla Pana moze i nie ma. Moze miec znaczenie dla osob ktore przeczytaja Pana informacje o poczatkach dzialalnosci, a potem skorzystaja z linku z namiarami do firmy. Na to forum wchodza nie tylko przedsiebiorcy i potencjalni przedsiebiorcy.
Pozdrawiam B.

Tytuł:
PostNapisane: So maja 05, 2007 8:25 am 

A kto powiedzial ze ja tak zaczynalem?

patrzac na lenia tych wszystkich osob to watpie aby komus chcialo sie cos robic i szukac

co do tego ze ktos przeglada to forum w domysle urzad skarbowy albo celny to rozwieje watpliwosci
te instytucje nie potrafia reagowac na czarna sterefe nawet jak poda im sie wszystko na tacy wynajduja tysiace wymowek a to zed trudo jednoznacznie zindentyfikowac taka osobe i td

czarna strefo mozesz sie czuc bezpieczna i dalej handlowac zwlaszcza na allegro bo nikt wam nic nie zrobi zato do tylka napewno dobiora sie tym co robia to legalnie bo ich maja w papierach

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 08, 2007 11:26 am 

Podoba mi się Pana podejście: wszyscy są głupsi od nas, a UC i US jest ślepy i głuchy. Uff o ile łatwiej żyć...

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 17, 2007 11:37 am 

baart, jestes oblatany w tych sprawach, czyli wiesz z jakim kapitalem sie wogole pchac sie w interes z chinska elektronika, z tego co wszyscy pisza to bardzo ryzykowne ale jakos jest okolo 13tys. polskich importerow z Chin i nie narzekaja!!!
Moj problem to ze chce sprowadzac do Polski ale mieszkam za granica naszej ojczyzny i nie wiem czy to da rade zrobic?

Tytuł:
PostNapisane: So cze 09, 2007 8:14 pm 

ittpoland napisał(a):
A kto powiedzial ze ja tak zaczynalem?

patrzac na lenia tych wszystkich osob to watpie aby komus chcialo sie cos robic i szukac

co do tego ze ktos przeglada to forum w domysle urzad skarbowy albo celny to rozwieje watpliwosci
te instytucje nie potrafia reagowac na czarna sterefe nawet jak poda im sie wszystko na tacy wynajduja tysiace wymowek a to zed trudo jednoznacznie zindentyfikowac taka osobe i td

czarna strefo mozesz sie czuc bezpieczna i dalej handlowac zwlaszcza na allegro bo nikt wam nic nie zrobi zato do tylka napewno dobiora sie tym co robia to legalnie bo ich maja w papierach

Witam.
Właśnie się zalogowałem na tym forum i tak sobie czytam te ciekawostki....

Kolego co to za różnica czy US czy UC ma tych legalnych w papierach,
tych co robią to nielegalnie Allegro ma w swoich papierach przez 5 lat i nikt tego nie wie kiedy US poprosi o dane użytkownika allegro.A wtedy już nie bedzie tak kolorowo!! Co to tego nielegalnego handlu na allegro to radziłbym sie przed rozpoczęciem tego procederu dobrze zastanowić.......

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 11:48 am 

Witma czy można importować z chin takie rzeczy jak np. zagęstnik HPMC HEC ? Chodzi mi głównie o chemiczne rzeczy, z góry dzięki za informacje.

PostNapisane: Pn gru 14, 2015 8:29 am 

Witam mam pytanie czy importował ktoś może wydajny ekologiczny płyn do naczyń ? Zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu, uważam że to może być dobra inwestycja :)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1