Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz kwi 26, 2018 12:40 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn sie 26, 2013 10:56 pm 

Proszę niech ktoś mi pomoże. Czy za kupno JEDNEJ sztuki podrobionego telefonu grozi mi jakaś kara? Podobno w Polsce kupowanie i posiadanie podróbek jest legalne, tylko sprzedaż takiego sprzętu jest zabroniona. Proszę o wytłumaczenie mi tego i podanie jakiś podstaw prawnych. Z góry dziękuję.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt sie 27, 2013 6:54 am 

A gdzie wyczytałeś, że kupowanie i posiadanie jest legalne?
Przeszukaj forum. Jest sporo tematów.
Generalnie czy to jeden czy 5 to nie ma znaczenia. Próbowałeś wprowadzić na teren wspólnoty podrobiony towar.
Sankcje na pewno są dla Ciebie przewidziane.

Wyszukamy towar i sprowadzimy dla Ciebie! Doradzimy / pomożemy w pierwszym i kolejnych importach

Jesteśmy 24/7 dostępni: import (at) imptex.pl

PostNapisane: Wt sie 27, 2013 4:43 pm 

homar napisał(a):
Proszę niech ktoś mi pomoże. Czy za kupno JEDNEJ sztuki podrobionego telefonu grozi mi jakaś kara? Podobno w Polsce kupowanie i posiadanie podróbek jest legalne, tylko sprzedaż takiego sprzętu jest zabroniona. Proszę o wytłumaczenie mi tego i podanie jakiś podstaw prawnych. Z góry dziękuję.

Tak to jest przestępstwo.

PostNapisane: Pt gru 06, 2013 9:30 pm 

po co ci podróba skoro mozesz kupić bardzo dobry chiński telefon za małe pieniadze.
polecam http://telchina.pl
A sen spokojny.

PostNapisane: Wt gru 10, 2013 2:24 pm 

chociażby po to żeby mieć 'oryginalne' logo :)

PostNapisane: Wt mar 04, 2014 6:39 pm 

Czy znak Beats Audio jest chroniony? Pytam z ciekawości bo niektórzy znajomi chcieli zamówić podróbki beats (...) ale wyszły 3 sztuki czy za to mogą zostać wyciągnięte konsekwencje prawne?

PostNapisane: Wt mar 04, 2014 7:01 pm 

tak jest chroniony...

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 6:15 pm 

andachiel napisał(a):
tak jest chroniony...

podaj numer patentu lub znaku :)

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 6:22 pm 

Tutaj lista wszystkich znaków Beats Electronics, LLC o ile sie nie mylę bo wyszukałem na szybko :

http://trademarks.justia.com/owners/bea ... c-2455763/

edit: W Polsce nie zarejestrowali link odnosi sie do US. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Ostatnio edytowano Pt kwi 04, 2014 6:37 pm przez andachiel, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 6:35 pm 

andachiel napisał(a):
Tutaj lista wszystkich znaków Beats Electronics, LLC o ile sie nie mylę bo wyszukałem na szybko :

http://trademarks.justia.com/owners/bea ... c-2455763/

edit: W Polsce nie zarejestrowali link odnosi sie do US.

dobrze ze zdazyles wyedytowac, wiec jak w unii sie nie odnosi to...?

widziales bazy unijne?

wiesz w ameryce patentuja sobie wiele rzeczy, nie do konca ma to zwiazek z Europa.

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 6:42 pm 

No właśnie głupi wbiłem do google i myślałem że europa a tu patrze USA.

Jak przysiadłem to wyskoczył mi tylko Meksyk, USA i też teraz widzę że w Chinach się rejestrują.
A niestety Bazy w EU puste...

Stawiam piwko 8)

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 6:59 pm 

andachiel napisał(a):

Jak przysiadłem to wyskoczył mi tylko Meksyk, USA i też teraz widzę że w Chinach się rejestrują.

Stawiam piwko 8)

przede wszystkim jesli sprowadzasz jakiolwiek towar z kapitalistycznych chin do unii i mozesz miec zastrzezenia, ze moze byc opatentowany - sprawdzasz to w bazach danych unii jewropejskiej.

jesli dany towar nie figuruje, sciagasz go z pelna swiadomoscia i masz w dupie tych lewicowych urzdnikow.

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 7:08 pm 

andachiel napisał(a):
Stawiam piwko 8)

Spodziewam sie conajmniej dom perignon :)

(nie znosze szampana i to tylko zart :) )

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 7:33 pm 

slavecky napisał(a):
andachiel napisał(a):

Stawiam piwko 8)

przede wszystkim jesli sprowadzasz jakiolwiek towar z kapitalistycznych chin do unii i mozesz miec zastrzezenia, ze moze byc opatentowany - sprawdzasz to w bazach danych unii jewropejskiej.

jesli dany towar nie figuruje, sciagasz go z pelna swiadomoscia i masz w dupie tych lewicowych urzdnikow.

Tak Sławek to prawda sprawdzam i tak robię, tutaj jednak byłem pewny że się zabezpieczyli i ta pewność mnie zgubiła...

Co do reszty nie do końca się ponieważ wielkie korporacje i tak mogą nas sprytnie dopaść:

Otóż mamy do czynienia z dwoma formami prawnymi danej własności intelektualnej TM zarejestrowany i nie zarejestrowany.

Znaki zarejestrowane posiadają ® przy swoich logach jak np Coca Cola i tutaj sprawa wygląda klarownie naruszenie tego znaku skutkować będzie pozwem.

Firmy i korporacje które z jakiś powodów tego nie dokonają (np finansowych) ciągle mają możliwość egzekwowania swoich praw do Loga i własności intelektualnej w skrócie IP

Tutaj z pomocą przychodzi nam Ustawa o Prawie własności przemysłowej:

Art. 305. Nielegalne używanie znaku towarowego
1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
Oczywiście w takim wypadku dana firma która sie nie rejestruje musi przechodzić przez dość kosztowny proces sądowy udowadniając że ich dobra zostały naruszone, wielu się to może nie opłacać.

Dodatkowo jeśli twierdzi się na aukcjach lub innych sklepach ,że te podróbki to oryginaly -to kłania sie art. 286 &1 KK w zb. z art. 305 ust. 1 PWP - a tutaj zagrożenie rosnie od 6 miesiecy do 8 lat pozbawienia wolności...

Tak więc moim zdaniem Beats mimo że nie zarejestrowany będzie w stanie udowodnić naruszenie jego TM.

Tak moim zdaniem wyglądała sytuacja w naszym Polskim bajorku.

Pozdrawiam.

EDIT: TO TAK NA KONIEC ABY NIE PODDAĆ SIĘ BEZ WALKI! :mrgreen:

Ostatnio edytowano Pt kwi 04, 2014 7:42 pm przez andachiel, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 7:38 pm 

andachiel napisał(a):
slavecky napisał(a):
andachiel napisał(a):

Stawiam piwko 8)

Tak Sławek to prawda sprawdzam i tak robię, tutaj jednak byłem pewny że się zabezpieczyli i ta pewność mnie zgubiła...

Co do reszty nie do końca się ponieważ wielkie korporacje i tak mogą nas sprytnie dopaść:

Otóż mamy do czynienia z dwoma formami prawnymi danej własności intelektualnej TM zarejestrowany i nie zarejestrowany.

Znaki zarejestrowane posiadają ® przy swoich logach jak np Coca Cola i tutaj sprawa wygląda klarownie naruszenie tego znaku skutkować będzie pozwem.

Firmy i korporacje które z jakiś powodów tego nie dokonają (np finansowych) ciągle mają możliwość egzekwowania swoich praw do Loga i własności intelektualnej w skrócie IP

Tutaj z pomocą przychodzi nam Ustawa o Prawie własności przemysłowej:

Art. 305. Nielegalne używanie znaku towarowego
1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
Oczywiście w takim wypadku dana firma która sie nie rejestruje musi przechodzić przez dość kosztowny proces sądowy udowadniając że ich dobra zostały naruszone, wielu się to może nie opłacać.

Dodatkowo jeśli twierdzi się na aukcjach lub innych sklepach ,że te podróbki to oryginaly -to kłania sie art. 286 &1 KK w zb. z art. 305 ust. 1 PWP - a tutaj zagrożenie rosnie od 6 miesiecy do 8 lat pozbawienia wolności...

Tak moim zdaniem wyglądała sytuacja w naszym Polskim bajorku.

Pozdrawiam.

nie wiem po co to pisales, jesli prawo jest jedno...

mozemy cudowac w swietle prawa, robic rozne rzeczy i nawet sie z tego smiac.

jesli przychodzi do wyslania kontenerow, komuchy w unii musza miec swoje papiery, swoje dokumenty i beda wyluzowani.

Posluchaj. Znak jesli nie jest zarejestrowany jest dopuszczony. Ta ustawa go nie obowiazuje, bo... nie jest zarejestrowany.

Rozumiesz? wiesz na czym polega twoj blad?

Po to masz bazy urzedu patentowego z porozumieniem madryckim, zeby sobie dokladnie sprawdzic.

ok: LEVIS, LEE ABERCROMBE, ARMANI, ZEGNA, POLO nie wychodzi

koniec i kropka., nie ma co sie powolywac na jakies bzdurne paragrafy jesli masz wszytsko dokladnie dostepne.

sprawdzasz: bazy patentowe i madryt.

jesli znaki nie figuruja to sciagadsz. i mamy w dupie paragrafy.

CIAGLE WALCZE O WOLNOSC I WIEM ZE MAM RACJE : )

Ostatnio edytowano Pt kwi 04, 2014 8:03 pm przez slavecky, łącznie edytowano 7 razy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1