Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Cz maja 13, 2021 8:57 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 28, 2009 11:14 pm 

Witam
Mam pytanie. Jak długo czeka sie na ofertę z Chin po wysłaniu zapytania? Wysłałem zapytania do konkretnych firm, których towary sa dostepne na naszym rynku. Czekam już tydzień i nic. Czy bombardowac ich następnymi mail'ami ?
Czy skorzystać z usług firm pośredniczących?

pzdr

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 12:14 pm 

Roznie to bywa z odpowiedzia na maila od chinczykow.

To ze nie odpowiadaja moze miec wiele przyczyn.

Najlepiej jednak jeszcze raz napisac.

Posrednik tez jest opcja, szczegolnie kiedy kontrhahent chinski budzi watpliwosci- jednak tu trzeba rowniez bardzo uwazac i go rowniez sprawdzic.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 1:22 pm 

Ok. Dzięki.
Spróbuje jeszcze raz wysłać zapytania. Tym razem przez strone"made-in-china".
Jak na chińskich producentów to mają całkiem niezła stronę www. i chyba chca się pokazać z dobrej strony. Jednak może potrzebują trochę czasu do przygotowania oferty, bo zapytałem o kilka konkretnych szczegółów.
Może o za dużo szczegółów:-)

pzdr

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 1:25 pm 

... a może bardziej wolą korespondować faks'em.
W ostateczności jak dalej nie będzie odpowiedzi to poprostu zadzwonię do nich i tak chyba będzie najprościej.

pzdr

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 3:01 pm 

Faks jest raczej wykorzystywany do przesylania dokumentow- nie do korespondencji.

Najczesciej chinczycy komunikuja sie jednak poprzez email lub wszelkie komunikatory jak: QQ, MSN/Yahoo Messanger czy Skype.

Telefon tez jest ok, jednak nie liczylbym ze bedzie to latwe jezeli nie znasz jez. chinskiego.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 5:56 pm 

Moze zapytales o 50 roznych produktow i po prostu nie chce sie im odpisac, albo napisales maila w nieprofesjonalny sposob i cie zignorowali. Mozliwosci jest wiele, tak jak juz zostalo powiedziane. Wyslij maila jeszcze raz a jak nie odpowiedza zadzwon- wiele fabryk zatrudnia osoby z przynajmniej podstawowa znajomoscia j. angielskiego. Oferte przesylaja zwykle b. szybko- na drugi dzien nawet. Jesli jestes poczatkujacy i chcesz zamowic towar za spore pieniadze nie ryzykuj- wez posrednika.

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 7:28 pm 

Dzięki za cenne wskazówki.
Branżą, o której wyroby mi chodzi zajmuje sie już kilkanacie lat, więc nieścisłości w zapytaniu powinno nie być. Zapytałem o kilkanaście pozycji ze standardowymi warunkami współpracy m.in. sposób pakowania, objętość, masa, certyfikaty, warunki i koszty dostawy, termin realizacji, warunki płatności, stosowane rabaty, reklamacje.
Może potrzeba im czasu, a może nie przypadło im to do gustu. Ale w handlu przeciez nie o to chodzi. jak jest cos nie tak to sie precyzuje. Po są przeciez mail'e itd.
Czy masz godnego polecenia pośrednika? Mam na myśli firme polska , która ma swoje placówki w Chinach.
W marcu mam w planie odwiedzić targi kantońskie i wtedy chciałbym się spotkać z tymi firmami. Może wtedy juz by była równia pochyła:-)

pzdr

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 8:20 pm 

Proponuję Ci skorzystać z MSN
na każdej stronie podają kontakt przez MSN, zapisz sobie i zagadaj na MSN, odpowiedzą wtedy bardziej chętnie:)

Tytuł:
PostNapisane: N lis 29, 2009 11:20 pm 

zbibiz napisał(a):
Zapytałem o kilkanaście pozycji ze standardowymi warunkami współpracy m.in. sposób pakowania, objętość, masa, certyfikaty, warunki i koszty dostawy, termin realizacji, warunki płatności, stosowane rabaty, reklamacje.

Jak na mój gust, za dużo tych pytań, jak na jednego maila.
Oczywiście zależy od branży - inaczej może być, jak pytasz tak dokładnie o np. drobną elektronikę (masa codziennych zapytań do firmy i sami sobie wybierają mniej upierdliwych klientów), a inaczej jak chodzi o np. droższe maszyny produkcyjne (specjalistyczna aparatura, więc potencjalni chętni rzeczywiście muszą być zainteresowani zakupem i takich firmy lepiej traktują i odpowiadają szerzej).

W kwestii pośrednika - wielu nas tutaj na forum, ale ja zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą.
Link do strony w podpisie.

Pozdrawiam,
Karol Szymczak

PostNapisane: Śr sty 13, 2021 3:11 pm 

There are many good CBD products and this is not difficult to find them. However, it is really difficult to find good means against erectile dysfunction. So, Clicking Here you will find a site which will tell you about the most useful herbal pills for erection

Strefa czasowa: UTC + 1