Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N gru 09, 2018 8:53 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 11:02 am 

Witam wszystkich na forum. Zamierzam zająć się impotrem dodatków do żywności z Chin. Mam przed sobą kontrakt, zasadniczo wszystko dogadane z ich przestawicielką (która o dziwo mówi po Polsku). Tylko po kilku postach na tym forum włos zjeżył mi się na głowie. Chę dmuchać na zimne by nie zostać zrobiony w przysłowiowe bambuko. Na początek chiałbym sprowadzić kontener, kontrakt standardowy z 30% przedpłatą. Gdzie mogę sprawdzić wiarygodność firmy Foodchem International z Szanchaju, na co szczególnie zwócić uwagę? Proszę o pomoc.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 12:22 pm 

Nie wiem jaki dokladnie towar chcesz od nich sprowadzac, tak wiec odpowiem ci bardziej ogolnie.

Foodchem przynajmniej w moim kregu ma nie najlepsza opinie jesli chodzi o specyfikacje dostarczanych towarow. Sprawdz to dokladnie przed wysylka, abys pozniej nie zostal z towarem, ktory moze nie spelniac pewnych parametrow. Pomysl o wynajeciu jakiegos laboratorium np. SGS lub dobrze zabezpiecz sie w kontrakcie. Wez jeszcze poprawke, ze wiekszosc towarow, ktore oferuja dostarczaja im rozni producenci czyli oni sa tylko firma posredniczaca, czasami wiec jakosc moze byc rozna, bo zdarza sie tak, ze moga miec podpisane umowy na dostawe danego towaru od kilku producentow. Jesli potrzebujesz certyfikaty na danych towar, sprawdz dokladnie ich wiarygodnosc. Maja na stronce piekny certyfikat ISO, ale zapytaj ich o HACCP. Coraz wieksza liczba chinskich producentow dodatkow do zywnosci wdrozyla ten system. Towar moze maja drozszy, ale jestes bardziej spokojny co do jego jakosci i podczas wprowadzania go na obszar Unii oraz dystrybucji.

To tyle, zycze wiec powodzenia.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 2:23 pm 

Myślałem, o karagenie, ilozatach białek sojowych i fosforanie. Próbki mam (ale to zawsze jest OK i o niczym nie świadczy) z certyfikatami zasadniczo tez jest OK, ale to znowu o niczym nie świadczy. Boję się, że np z deklarowanego 92% białka dostanę np 70% lub karagen nie trzymający żelowania. To co piszesz o ich opini już zapaliło czerwoną ostrzegawczą lampkę i zasadniczo muszę jescze sprawę przemyśleć.

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 30, 2009 5:50 pm 

Wlasnie w tym jest problem, probki dostajesz rewelacyjne, a gdy towar przyplywa w specyfikacji zmienia sie o kilka procent wartosc jednego skladnika i towar jest praktycznie bezuzyteczny.
Nie zniechecam cie do importu, ale takie informacje o tej firmie dotarly do mnie z rynku, nie tiwerdze, ze ktos inny moze miec natomiast pozytywne opinie.

Mozesz zapytac SGS czy dokona dla Ciebie inspekcji towaru w chinskim porcie, troche sobie licza, ale odpowiadaja pozniej jesli dotrze do Ciebie towar o innej specyfikacji niz zawarta w ich raporcie.
Jesli w dalszym ciagu czujesz obawe, napisz do mnie na priva sluze pomoca. Podaj specyfikacje towarow i wielkosc zamowienia, poszukam innego i moim zdaniem bardziej zaufanego chinskiego producenta.
Pozdrawiam

Tytuł: wiarygodnosc
PostNapisane: Wt gru 01, 2009 12:27 pm 
CO Z TEGO ZE CI KTOS sprawdzi
jak nadal nie wiesz co dostanisz w elektronice szczegolnie mozesz w nowosciach dostac cos zupelnie co innego niz zamawiasz
ja mimio ze mam biuro w Guangzhou dostalem laptopa z uzywanymi czeciami i dopiero po interwencji zaprzyjaznionego urzednika z wyzszego szczebla , i 4 miesiacach dostalem nowy laptop,
a fanbryka zatrudnia ponad 800 osob,i sa jedna z najwjekszych w Azji, malo tego
produkuje oem dla apple, i innych firm

peter

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 01, 2009 12:54 pm 

Czyli tak jak myślałem, wolna amerykanka. Zastanawiałem się nawet czy nie pojechać do Chin (byłem turystycznie 2 lata temu, po Szanghaiu potrafię się swobodnie poruszać) lecz chyba na nie wiele się to zda bo jak będą chcieli wykręcić wała to i tak wykrecą... Widzę, że handel miedzynarodowy jest na tym samym pozimie co sprzedawcy tanich podróbek torebek na ulicy. Podejście w stylu biały "Amerykanin" ma pieniadze, jest naiwny i mozna mu wcisnąć kazdy kit. No cóż, podziwiam silne nerwy importerów.

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 01, 2009 2:26 pm 

Prosze nie sluchac doradcow ktorzy wprowadzaja zamieszanie do dyskusji wrzucajac watki z ksiezyca. W tym poscie rozmawiamy o imporcie dodatkow do zywnosci, czy substancji chemicznych, a nie o zakupach elektronicznego chlamu z Doliny Rzeki Perlowej.

Mowimy tutaj o powaznej miedzynarodowej firmie SGS, ktora zabezpiecza ryzyko w handlu miedzynarodowym na calym swiecie. SGS zyje z takich inspekcji gwarantujac dostawe zadanego towaru - odsylam do ich strony www.sgs.com

Piszac w bardzo uproszczony sposob, po prostu zleca Pan SGS dokonanie inspekcji towaru dostarczonego przez Chinczykow do portu i sprawdzenie go przez ich laboratorium - maja ich kilka w najwiekszych chinskich portach. Oni sporzadzaja raport w ktorym jest bardzo dokladnie okreslona specyfikacja towaru plus maksymalna mozliwa tolerancja. Jesli po dostarczeniu kontenera do Polski Pan go sprawdzi ponownie i specyfikacja nie bedzie sie zgadzac z potwierdzonym przez Pana raportem SGS to firma ta ponosi calkowita odpowiedzialnosc, lacznie ze zwrotem kasy za cala transakcje.
Sa to niestety drogie uslugi i praktycznie przy imporcie okazjonalnie jednego kontenera nieoplacalne, bo bardzo znacznie podnosza ostateczna cene towaru. Niestety jest to cena za spokojny sen. Z polskich firm slyszalem, ze np. Zelmer korzysta z serwisu SGS.

W innym przypadku polecam doswiadczonych posrednikow, ktorzy znaja dana branze i wspolpracuja z dostawcami-producentami gwarantujacymi wysokiej jakosci i bez zanieczyszczen lub innych niespodzianek produkt.

Cytujac podreczniki HM, nie ma w handlu miedzynarodowym transakcji wolnej od jakiegokolwiek ryzyka, nalezy wiec tak dzialac oraz uzywac takich instrumentow, aby to ryzyko jak najbardziej zminimalizowac. I ta wlasnie sztuka udaje sie - mniej lub bardziej - rzeszy importerow.

Tytuł: sgs
PostNapisane: Wt gru 01, 2009 4:27 pm 
czy ja podwazm wiarygodnosc sgs??
Gdzie kiedy?
Uwazam ze warto korzystac i polecm kazemu co nie znaczy ze tylko sgs , jestw Chinach i robi inspekcje.
jest amse innych firm ktore robia to samo i robia to duzo taniej
Peter

PostNapisane: Śr gru 02, 2009 1:14 am 

Panie Piotrze, prosze mi wytlumaczyc czy Panski wpis:
petercalka napisał(a):
CO Z TEGO ZE CI KTOS sprawdzi
jak nadal nie wiesz co dostanisz ...
jest zacheta do korzystania z firm swiadczacych uslugi inspekcyjne czy tez wprost przeciwnie??? Bo jesli to zacheta, to bede musial powaznie sie zastanowic czy dobrze rozumiem moj ojczysty jezyk.

To, ze jest wiele firm robiacych inspekcje produktow w Chinach to oczywiste. Ale my rozmawiamy tutaj nie o MP3, czy laptopach, ale o tak specyficznym towarze jak produkty organiczne, zwiazki chemiczne itp. Nie wystarczy w tym przypadku tylko podjechac do portu, policzyc czy w kontenerze w beczkach zapakowane jest 20 ton bialego proszku i rzucic okiem na specyfikacje podsunieta przez chinskiego dostawce. Tutaj do inspekcji potrzebne jest zaplecze badawcze i scisle zachowanie w tym przypadku europejskich procedur i norm inspekcyjnych, ich standaryzacja.

Jesli zna Pan tak ogromna mase firm, ktore dokonuja inspekcji produktow o ktorych mowimy w tym temacie i robia to wedlug scisle okreslonych regul, posiadaja zaplecze badawcze (laboratoria) przynajmniej w 4 najwazniejszych chinskich portach (Xingang, Szanghaj, Ningbo i Guangzhou) oraz ubezpieczaja swoje inspekcje i jeszcze przypadkiem maja nizsze stawki niz SGS, bardzo proszę o podanie chociaż jednej nazwy takiej firmy.

Bardzo prosze nie chowac sie za ogolnym okresleniem:"... jest mase innych firm, ktore robia to samo i robia to duzo taniej" tylko bardzo prosze podac jedna, konkretna nazwe firmy dzialajaca w tej dziedzinie inspekcji (chemia, zwiazki organiczne, dodatki do zywnosci, medycyna) wedlug podobnych standardow jak SGS. Bedzie to super tip dla ludzi ktorzy do tej pory dawali sie lupic SGS-owi.

Tytuł: ok wyjasnie
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 8:52 am 
sgs nie ma monopolu na robienie inspekcji
rownie dobrze mozna znalezc lokalnego agenta ktory ma pdostep do takich samych laboratorii jak sgs, ktore wydaj certyfikowane poswiadczenie jaksoci kazdego produktu i rownoczesnie na takiej tarnsakcji zaoszczedcic od 20 do 80%.
Mam kolegow ktorzy pracuje jako inpektorzy dla firmy walmart, oni czesto , mimo duzej wiedzy wysylaj okreslone probki na dodatkowe testy do roznych laboratorii, ktorych ne brak
Ja uzywam agntow z ktorymi wspolpracuje od dluzszego czasui robia dokladnie to samo, tyle ze duzo taniej.
Sgs jest zdecydwoanie jedna z najlepszych firm w tym biznesie , i jest zdecydowanie jedna z najdrozsych.
na forum amsz conajmniej 10 firm ktore robia te same uslugi duzo taniej, nie mowie o sobie mowie o slaweckim czy , Big china, czy wielu innych.

Nigdy pod zadnym pozorem nie podwazam jakosci uslug czy to sgs, czy konkurencji, jedyne co mwoie towez pod uwage ze sa inni tansi i robia to rownie dobrze.
Peter

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 02, 2009 10:38 pm 

Zaraz, zaraz panowie wytłumaczcie mi jeszcze jedna rzecz. Wynajmuję firmę, która pobiera próbki do badań w porcie. Nie wiem jak jest w Chinach, ale u nas badanie trwa do 10ciu dni. Rozumiem, że ów towar stoi te 10 dni w pocie do momentu gdy ispektor nie porówna badań ze specyfikacją. Na upartego ten towar w porcie można podmienić w kilka godzin. Czy ja sobie po prostu źle to wyobrażam? Nie wiem, jest to w jakiś sposób znakowane, plombowane itp. i towar nie opuszcza portu gdy coś jest nie tak? Jakie jeszcze firmy, które profesjonalnie sprawdza i zabezpieczą towar? W wypadku mojego towaru to sprawa jest dość specyficzna. Gdyby chodzilo o policzenie palet w kontenerze wybrał bym się na wycieczkę do Chin. Natomist w tym przypadku mogę być naciagany stojąc w tym porcie więc tym bardziej nie chce mi się wierzyć, że zrobi to firma zewnętrzna.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 03, 2009 11:24 pm 

Panie Piotrze, prosilem Pana o konkretna nazwe firmy. Naprawde nie interesuje mnie, ze jakis tam Pana kolega robi inspekcje dla Walmarta lub ze rzekomo na BigChina jest przynajmniej 10 firm ktore swiadcza podobne uslugi. Jesli podaje Pan firmy slaveckiego czy BigChina lub swoja to naprawde Pan nie wie o czym Pan mowi i niestety nie zna Pan specyfiki tematu pt. inspekcja zwiazkow chemicznych.

Jeszcze raz prosze o KONKRETNA NAZWE TYLKO JEDNEJ FIRMY, POWTARZAM JEDNEJ FIRMY ktora dokonuje inspekcji zwiazkow chemicznych, zwiazkow organicznych, dodatkow do zywnosci oferujac podobny serwis jak SGS w tej dziedzinie.

Do Tary. Wydaje mi sie, ze dosyc ogolnie, ale jasno opisalem sposob dzialania SGS, dlaczego sa tak dobrzy, jak dzialaja i niestety, ze za serwis trzeba im dobrze zaplacic. Prosze o dalsze szczegoly pytac SGS bezposrednio, oni bardzo chetnie udziela Panu wszelkich informacji, jak wyglada to w praktyce. Maja oczywiscie przedstawicielstwo w Polsce: http://www.pl.sgs.com/pl/contact_us_pl

Tytuł: Nazwa firmy
PostNapisane: Pt gru 04, 2009 6:00 am 
w momencie jak otrzyma takie zlecenie na pewno napisze nie tylko jaka procedure proponuje, ale napisze rowniez nazwe firmy ktorej to zlece.
jesli chesz podaj e maila pokaze ci jaka umowe o inspekcje podpisuje przed zamowieniem eknaru led, lub elektroniki.

Podbny format uzywam do innych produktow.
Zanim zamowimy cokolwiek w czyims imieniu sprawdzamy czy dany producent zgodzi sie na warunki wspolpracy, inspekcjii ewentualne reklamacje.
Bo jesli znasz niuanse zglaszania reklamacji do chin to wiesz ze odeslac tam cokolwiek jest prawie nie mozliwe. Malo zaplacisz clo 40% nawet na produkty made in China.

Produkty spozywcze sa pakowane w okreslony sposb i zanim by poszly do portu zanim by je wlozono do kontnera , wyrywkowo , wedlug wczesnejszej umowy, wybralibysmy okrelona ilosc sampli i wyslali do konkretnego laboratorium.
Jak produkt jest wporcie to jest za pozno na inspekcje.
Poa tym sa dodatkowe koszty za przechowywanie kontenera.
Wjekszoscodpraw odbywa sie w fabrkach i zaklad sie tam zamek ktory tylko celnik mozeotworzyc to zapobiega mozliowsci manipulowania. Chociaz jak chceie to wam opowiem jak robia to ci ktorzy przemycaja bardzo wartosciowe rzeczy .
jak mi zaplacisz to moja Chinska agentka poda ci dokldnie do kogo w jakiej prowincji.
Ona pracowala dla najwjekszej firmy forwordingowej w Guandong i ma swoje kontktyw calych Chinach.
W naszej umowie jest te pytnie o kazdy skaldnik okreslonego produktu, jego pochodzenie itd.
nie wiem czy bym sie podjol kazdego tematu, szczegolnie zywnosci jednak wiem dobrze ze SGS nie ma monopolu, i warto wziasc po uwage inne firmy nie koniecznie moja.
Peter

PostNapisane: Cz mar 17, 2011 12:36 pm 

Witam Wszystkich.

Jestem świeży tutaj - mam nadzieję, że dobrze się podpiąłem z tematem. Chodzi mianowicie o wasze opinie na temat Shenzhen Tairui Co. Ltd
profil na BigCina:
http://www.bigchina.pl/producent/profil ... rui_co_ltd
Strona www tutaj:
www.trcoonline.com

Czy może ktoś z nimi handlował? Jeżeli tak to jakie odczucia?
Pani Kelly Fan z którą się kontaktowałem drogą mailową sprawia wrażenie kompetentnej, ale pozory mogą mylić. Naczytałem się tutaj historii mrożących krew w żyłach :), dlatego pytam.

PostNapisane: Pn lip 25, 2011 8:50 am 

shaevtchac napisał(a):
Witam Wszystkich.

Jestem świeży tutaj - mam nadzieję, że dobrze się podpiąłem z tematem. Chodzi mianowicie o wasze opinie na temat Shenzhen Tairui Co. Ltd
profil na BigCina:
http://www.bigchina.pl/producent/profil ... rui_co_ltd
Strona www tutaj:
www.trcoonline.com

Czy może ktoś z nimi handlował? Jeżeli tak to jakie odczucia?
Pani Kelly Fan z którą się kontaktowałem drogą mailową sprawia wrażenie kompetentnej, ale pozory mogą mylić. Naczytałem się tutaj historii mrożących krew w żyłach :), dlatego pytam.

sprawdzić wiarygodność firmy w Chinach, send email to me: stin002@yahoo.com
www.bizinchina.cc

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1