Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr lis 20, 2019 4:06 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 1:58 pm 

Witam

Mam pewnego sprzedawce z Chin i znalazłem niszę związaną z ubraniami (nie podrobionymi). Zastanawiam się z kolegą nad założeniem działalności polegającej na imporcie lub dropshippingu (jeszcze nie wiemy zależy od kosztów) i handu na allegro i docelowo na angielskim ebayu. Na razie robie biznesplan czy w ogóle to się opłaci.

1. Jaki rodzaj działalności polecacie do takiego interesu. Zastanawiam się nad ryczałtem
2. Jakie są koszta. Wiem, że ZUS przez pierwsze 2 lata to ok 400 zł, potem 1000. Ale jak obliczyć podatek?
3. Czy dobrze rozumiem VAT wynosi 23% i jest liczony od ceny zakupu towaru + cła 12%?
4. Jak wygląda ZUS w sytuacji gdy jestem zatrudniony na um. zlecenie, lub um. o pracę? Też przysługuje taryfa ulgowa przez pierwsze 2 lata?
5. Chcemy dzielić koszta z kolegą. Jak jedna osoba założy działalność to muszę z druga podpisac umowe cywilnoprawną? czy płace jakiś podatek od tego?
6. Czy na ubrania potrzebne są jakieś certyfikaty?

Wiem, że pytania są troche banalne ale chciałbym w miare dokładnie wyliczyć opłacalność tego interesu nim się za to wezmę

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 5:55 pm 

slavic napisał(a):
Witam

Mam pewnego sprzedawce z Chin i znalazłem niszę związaną z ubraniami (nie podrobionymi). Zastanawiam się z kolegą nad założeniem działalności polegającej na imporcie lub dropshippingu (jeszcze nie wiemy zależy od kosztów) i handu na allegro i docelowo na angielskim ebayu. Na razie robie biznesplan czy w ogóle to się opłaci.

1. Jaki rodzaj działalności polecacie do takiego interesu. Zastanawiam się nad ryczałtem
2. Jakie są koszta. Wiem, że ZUS przez pierwsze 2 lata to ok 400 zł, potem 1000. Ale jak obliczyć podatek?
3. Czy dobrze rozumiem VAT wynosi 23% i jest liczony od ceny zakupu towaru + cła 12%?
4. Jak wygląda ZUS w sytuacji gdy jestem zatrudniony na um. zlecenie, lub um. o pracę? Też przysługuje taryfa ulgowa przez pierwsze 2 lata?
5. Chcemy dzielić koszta z kolegą. Jak jedna osoba założy działalność to muszę z druga podpisac umowe cywilnoprawną? czy płace jakiś podatek od tego?
6. Czy na ubrania potrzebne są jakieś certyfikaty?

Wiem, że pytania są troche banalne ale chciałbym w miare dokładnie wyliczyć opłacalność tego interesu nim się za to wezmę

Z pewnoscia nikt Ci nie bedzie mowil jak masz prowadzic firme i czy sie rozliczac czy nie. To twoja kwestia jak kochasz ZUS i ile chesz im placic.

Punkt 6. Tak. Sa wymagane certyfikaty.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 6:09 pm 

Twoje pytania są bardzo ogólnikowe nie zawierają wiele informacji aby można było precyzyjnie odpowiedzieć. Dodatkowo poruszą tematy bardzo wielu dziedzin. Warto sobie zadać trud i przedzwonić do odpowiedniego urzędu oni tam zawsze dadzą odpowiedź.

Co do rodzaju działalności ciężko powiedzieć już na samym początku bo to wszystko zależy od wielu czynników...
W Polsce trochę tych podatków się znajdzie i też nie zawsze sie je płaci bo ma sie np większe koszta. Widzę tutaj duże pomieszanie z poplątaniem tego aspektu.

Jak sie importuje towary na pewno płaci sie vat i jest sie vatowcem co do reszty to zależy. DS mają kilka rozwiązań gdzie vatowcem nie trzeba być :)

Sprawa cła też jest dla cb widzę ciężkim tematem bo mamy różne stawki cła w PL od 0% do nawet 48 i więcej (np rowery) Nie wiem skąd te 12% ci wyskoczyły ..

Co do certyfikacji na ubrania to po raz kolejny jakie ubrania ?? Skórzane ? Jeśli tak to nie każda skóra może być w Polsce sprzedawana..i tak o każdej grupie coś można powiedzieć.

Podsumowując lubię pomagać ale wolę dawać wędkę niż rybę dlatego polecam poczytać o temacie i wrócić z dokładniejszymi pytaniami.

Pozdrawiam.

PostNapisane: Pt kwi 04, 2014 6:43 pm 

Dziękuje za odpowiedź faktycznie trochę mnie poniosło i zamieszałem, ale po prostu wszędzie jest tyle informacji, że ciężko to przyswoić.

Co do działalności - chciałbym legalnie sprowadzać i sprzedawać ubrania dla kobiet, biżuterie na allegro i docelowo na ebayu.
Ubrania nie będą ze skóry.
Sprzedaż ma być wyłącznie kanałem internetowym, także kosztów dużych nie będę ponosić. Jeszcze nie mam żadnego stałego odbiorcy, a na allegro jak wiadomo raz coś się sprzeda, a raz nie, także myślę nad rozliczaniem się ryczałtem. Jak wyczytałem dla handlu wynosi 3%.

Co do 12% cła na ubrania to wziąłem to z tej strony - http://www.chinskiraport.pl/blog/clo-na-odziez-z-chin/.

Co do importu wiem, że muszę mieć numer EORI, ale czy do ubrań które nie są ze skóry lub biżuterii, trzeba mieć jeszcze dodatkowo jakiś certyfikat?

PostNapisane: Wt lip 23, 2019 11:01 am 

Ostatnio na https://www.bankomaty.biz.pl/ widziałem bardzo ciekawy artykuł o biznesie.

PostNapisane: Wt lip 30, 2019 1:07 pm 

slavic napisał(a):
Witam

Dwa pytania. Wiem, że odkopuję staaaary wątek, ale czy Ci się udało? I jak z dostawcą? Faktycznie sprawdzony? Jak go sprawdzałeś przed zaczęciem współpracy?

PostNapisane: Cz paź 03, 2019 3:15 pm 

Z tymi wątpliwościami radziłbym udać się do doradcy biznesowego. Na pewno uzyskasz odpowiedzi na zadane pytania. Sam korzystałem z takiego doradztwa i ma to same plusy. Lepiej oddać się w ręce profesjonalistów.

Strefa czasowa: UTC + 1