Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz lip 19, 2018 4:37 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: N paź 24, 2010 8:52 pm 

Najwygodniejszym sposobem na znalezienie pośrednika i partnera biznesowego w imporcie z Chin jest korzystanie z internetowych serwisów typu b2b, np. Alibaba.com, lub Aliexpress.com. Jednak należy uprzednio sprawdzić jego wiarygodność, co wymaga odpowiedniej wiedzy.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 25, 2010 6:22 pm 

Proszę o informację w jaki sposób można wygodnie znaleźć pośrednika w handlu z Chinami na Alibabie. Wydawało mi się, że są tam producenci i agenci a nie polscy pośrednicy, a o takich tu jest mowa, gdyż jesteśmy w Polsce.

W przypadku braku uzasadniania kasuję post chinwazja.pl uznając go za nic nie wnoszący i mający na celu jedynie zamieszczenie linku - użytkownicy forum BigChina nie lubią spamowania nic nie wnoszącego do dyskusji.

Tytuł:
PostNapisane: Pn paź 25, 2010 8:23 pm 

Ja tu widzę większy grzech od spamowania na forum - niewiedzę!
Oczywiście na blog zajrzałem, cel utworzenia jest (póki co) bardzo poprawny, bo zakłada szerzenie wiedzy na temat importu.

Problem tylko w tym, że autor nie grzeszy obyciem i znajomością zagadnień, o których pisze.
Pierwszy z brzegu cytat, dotyczący też wypowiedzi autora na forum: "Rola pośrednika zazwyczaj sprowadza się do dystrybucji towarów zakupionych hurtowo z fabryk oraz dalszym jego zbycie na rynku detalicznym".

Cóż... słychać, że gdzieś dzwonią, tylko w której parafii?
Radzę jeszcze trochę się poduczyć przed dalszym zalewaniem internetu swoimi mądrościami.

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 26, 2010 12:51 am 

Widzę, że promowanie i rozpowszechnianie zagadnień związanych z importem jest zarezerwowane jedynie dla webmaster'ów i administratorów, jak się okazuje jedynie słusznych serwisów takich jak BigChina.
Zacznę od przedstawienia znaczenia słowa, którym się posłużyłem.
Pośrednik - osoba pośrednicząca w nawiązywaniu kontaktów w transakcjach handlowych lub na rynku pracy; osoba załatwiająca jakieś sprawy pomiędzy dwoma stronami
Otóż na Alibabie znaleźć można zarówno pośredników, jak i przedstawicieli handlowych fabryk, którzy wyręczają potencjalnych nabywców w dopełnianiu wszelkich formalności oraz zapewnieniu potrzebnych dokumentów, tak aby pomyślnie sfinalizować transakcję. Blog, o którym jest mowa ma na celu przybliżenie internautom jak korzystać z internetowych serwisów typu B2B minimalizując jednocześnie ryzyko utraty pieniędzy w wyniku działania nierzetelnych pośredników.
Na blogu, już na wstępie umieszczone zostały informacje dotyczące konieczności znajomości języka angielskiego, aby móc komunikować się z osobami trzecimi. To daje do zrozumienia, że raczej nie można liczyć na polskich pośredników na tych serwisach. Jednak zdarzają się partnerzy biznesowi handlujący tam polskimi towarami (np. biżuterią bursztynową, owocami, meblami) Na portalu ogłaszają się również Niemcy, Hiszpanie i ludzie biznesu z innych części Europy. Ta niewiedza świadczy również o konieczności "poduczenia się" osób wypowiadających się na tym forum.
Cytat z serwisu Alibaba:
Furniture and Food are two of Poland's main exports. Find out more about Poland, Polish products and Polish suppliers here.
http://www.alibaba.com/countrysearch/PL-Poland.html
Pozdrawiam.

PostNapisane: So lis 20, 2010 4:03 pm 

Zajmuję się importem z Chin od 18 lat.Zaczynałem od obuwia.Miałem to szczęście że do Chin trafiłem poprzez taiwańskich producentów obuwia którzy poprzenosili produkcję do Chin/rejon pomiędzy Shenzen i Kantonem/.Oni mi sprzedawali oryginalne ,markowe obuwie sportowe/dużo piłkarskich.To były tzw.stoki odrzucone przez przedstawicieli marek.Z biegiem czasu rynek wewnętrzny/chiński/stał się na tyle chłonny że te produkty woleli sprzedawać dla chińskich klientów.Zmieniłem branżę na sanitarną.I szybko się okazało że polacy /konkurencja/,zaczęli naciskać na producentów na obniżkę cen.Oczywiście producent zawsze musi zarobić.W związku z czym jedyną metodą obniżki ceny była oszczędność na mosiądzu/krany,baterie/.Szczęśliwi nabywcy takich produktów z wycienionymi ściankami baterii,chcący być królami rynku stali się dostarczycielami złomu mosiądzu do punktów skupu.Licząc koszty reklamacji,odszkodowań za zalane mieszkania zrobili niezły biznes.Ale na jakiś czas faktycznie zachwiali trochę rynkiem.W naszym kraju pierwszym pytaniem/hurtowni,sklepu /jest cena.Stąd są te masowe opinie o "tandetnej chińszczyżnie"

PostNapisane: So gru 04, 2010 7:02 am 

Muszę tutaj polecić książkę Michała pt.: "Chiński smok w polskiej firmie"
Do tej pory okazjonalnie zajmowałem się importem ale po przeczytaniu TEJ książki postanowiłem zacząć import "na serio". Wiadomo, że na tej lekturze nie mogę skończyć, bo im więcej wiedzy na dany temat tym lepiej, ale ta książka zebrała we mnie pewność siebie i w tym momencie znajduję się podczas realizacji pierwszego transportu. Trzeba po prostu zacząć. Strach odchodzi, ekscytacja zostaje. Uwielbiam to uczucie.
Dzięki Michał!

Maciek

maciej.kalemba@hurtaukcje.pl
www.hurtaukcje.pl

www.HurtAukcje.pl

maciej.kalemba@hurtaukcje.pl

Obrazek

Dla wszystkich polecam książkę Michała Łebkowsiego pt. "Chiński smok w polskiej firmie".

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 08, 2010 3:28 pm 

Ciekawe....
Jestem tu Nową osobą, ale mam ponad 17 lat doswiadczenia w Chinach i HK.

I sama wiem jak wygląda praca w Chinach. Tu trzeba być bardzo, ale to Bardzo czujnym przez całą produkcje.

Mamy ponad 500 kontraktow rocznie, co jest OGROMNYM doswiadczeniem, I to nie w 1 dziedzinie tylko niemal w pełnym przekroju produktów od spozywczych do textylnych i bardzo tanich promocji.

Kontrakt tam nic nie znaczy chyba ze nazywasz się COCA COLA.

Jak ktos twierdzi, że nigdny go tam nie oszukano to buja. Nie jest to mozliwe.

Znalesc własciwego prosrednika jest bardzo trudno, ale znalesc TANIEGO to juz nie jest mozliwe bo albo cena albo jakosc. To tu jest prawdą wyjątkową.

Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 18, 2011 10:16 pm 

jolkavdv napisał(a):
Ciekawe....
Jestem tu Nową osobą, ale mam ponad 17 lat doswiadczenia w Chinach i HK.

I sama wiem jak wygląda praca w Chinach. Tu trzeba być bardzo, ale to Bardzo czujnym przez całą produkcje.

Mamy ponad 500 kontraktow rocznie, co jest OGROMNYM doswiadczeniem, I to nie w 1 dziedzinie tylko niemal w pełnym przekroju produktów od spozywczych do textylnych i bardzo tanich promocji.

Kontrakt tam nic nie znaczy chyba ze nazywasz się COCA COLA.

Jak ktos twierdzi, że nigdny go tam nie oszukano to buja. Nie jest to mozliwe.

Znalesc własciwego prosrednika jest bardzo trudno, ale znalesc TANIEGO to juz nie jest mozliwe bo albo cena albo jakosc. To tu jest prawdą wyjątkową.

Pani raczy sobie zartowac?

Prosze sie do nas zglosic do pracy, nie przejdzie Pani nawet podstaw.

Posiada Pani 17 lat doswiadczenia w biznesie z Chinami, na 100% posiada pani rezydenture w Chinach i w HK.

My obslugujemy najwiekszego klienta, ktory importuje z Chin ponad 19 lat....

Ja mam rezydenture w Chinach, a Pani ... jest w Warszawie?

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 19, 2011 3:17 pm 

I na jakie zarobki można liczyć ?

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 26, 2011 11:23 pm 

mrw111 napisał(a):
I na jakie zarobki można liczyć ?

20USD miesiecznie bez wyzywienia i zakwaterowania!

Zakwaterowanie w Guangzhou okolo 2500-3000RMB czyli w granicach 500USD + oplaty (prad, gaz, dodatkowe za 'area')

Wyzywienie: 'patyki' - jak to nazywaja klienci dziennie okolo 70RMB - od osoby, COHIBA - browar 230RMB (ale jest duza banka!!!), restauracja: 60-70RMB, metro miesiecznie - dojazy okolo 100 - 200RMB (mozna sobie wykupic karte i zalezy gdzie sie dojezdza), kierowca: 200 - 300RMB dziennie.

Ogolnie kokosy!!! W Chinach jest super tanio i da sie zyc za grosze! :)

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 29, 2012 7:50 pm 

20$ ? przecież to śmiech na sali...

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 30, 2012 9:08 pm 

mrw111 napisał(a):
20$ ? przecież to śmiech na sali...

ale to dla tej pani bez dodatkowych kosztow. na tyle ja wyceniam.

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 26, 2012 9:18 pm 

Rozumiem rozumiem

PostNapisane: Pt gru 13, 2013 11:19 am 

20$ może 2000?

PostNapisane: Śr gru 18, 2013 3:48 pm 

kostrzew napisał(a):
20$ może 2000?

takie ceny...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1