Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn paź 21, 2019 10:50 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Komputer Z Chin
PostNapisane: Pt lut 26, 2010 9:37 pm 

Witam! Mam zamiar kupić przez internet komputer z Chin za 700 dolarów (który w Polsce mogę sprzedać jak przyjdzie gdzies za 6 tys zł). I nie wiem co z przesyłką, cłem i VATem. Czy może mi ktoś napisać jakich kosztów (oprócz ceny komputera) moge sie spodziewac? Czy to wogole sie oplaca? Kupic w Chinach jedną sztuke? Czy poprosić chinczykow zeby napisali na paczce GIFT i wartosc do 150 euro? Czy to pozwoli ominac sprawdzanie paczki, czy nikt sie do niej nie przyczepi? Proszę o pomoc. Bo jak się to oplaca to pozniej zamowie wiecej sztuk. Kolesia (wlascicielka firmy) pisze ze przesylka jest gratis dla pierwszego zamowienia i minimalne zamowienie to 5 sztuk ale pozwoli na wyslanie jednej sztuki na probe. Oferta pochodzi z portalu Alibaba.com
Proszę o pomoc.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So lut 27, 2010 12:15 am 

Przy małych ilościach produkty z branży komputerowej są często w Chinach droższe niż np. na naszym allegro więc jeżeli ktoś chce Ci sprzedać komputer za 700$, który Ty odsprzedasz za 6000zł to znaczy, że chce zrobić Cię w jajo. A tak btw. co to za komputer jakiś Macbook pewnie? Czy chodzi o stacjonarny?

Tytuł:
PostNapisane: So lut 27, 2010 7:25 am 

to podejrzana sprawa i zapewne kolejny walek. ja czesto odwiedzam hutrownie i sklepy komputerowe etc... w Chinach i HK i ceny za markowy sprzet sa czasem nizsze ale nie az tyle. cla na komputery nie ma i jest tylko VAT. jesli ktos zamierza kupic markowy komputer czy laptopa na fakture VAT i wrzucic w koszty to napewno wyjdzie to drozej niz w kraju a w takie okazje bym nie wierzyl. ja mimo ze jestem tam czesto to sprzet zawsze kupuje w kraju - oczywiscie sprzet ktory jest do biura w Chinach kupuje na miejscu. Ale raz zdazylo sie ze potrzebowalem fajna wage elektroniczna do biura w Chinach i wiozlem ja z Polski :) czyli jechalem z drewnem do lasu.
a tak przy okazji ... zawsze jak jestem w Shenzhen to przy centrach z elektornika podchodza do mnie osoby ktore "po cichu" chca sprzedac laptopa. ja oczywiscie nie dyskutuje z takimi typami ale kiedys moj znajomy sprawdzil takiego kompa i wszystko wygladalo ok jesli chodzi o sprzet - to chyba bylo sony vaio. facet nawet chcial isc do hotelu aby sie rozliczyc za ta okazje a cena byla bardzo niska . oczywiscie znajomy nie dal sie skusic ale zawsze zastanawiam sie na czym polega ten walek

Tytuł:
PostNapisane: So lut 27, 2010 10:29 am 

gr200 napisał(a):
a tak przy okazji ... zawsze jak jestem w Shenzhen to przy centrach z elektornika podchodza do mnie osoby ktore "po cichu" chca sprzedac laptopa. ja oczywiscie nie dyskutuje z takimi typami ale kiedys moj znajomy sprawdzil takiego kompa i wszystko wygladalo ok jesli chodzi o sprzet - to chyba bylo sony vaio. facet nawet chcial isc do hotelu aby sie rozliczyc za ta okazje a cena byla bardzo niska . oczywiscie znajomy nie dal sie skusic ale zawsze zastanawiam sie na czym polega ten walek

walek ten polega na tym, ze z zewnatrz lapop rzeczywiscie wyglada jak sony vaio, ale w srodku zamiast procesora core duo ma najtanszego atoma. Podobnie pewnie z innymi podzespolami

Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 7:24 pm 

Ja też przymierzam się do sprowadzenia laptopów z Chin. Piszę z Fabryką znajdującą się w Chinach. Sprzedawca zapewnia mnie, że oferowany towar jest w 100% oryginalny. Poprosiłem go o pokazanie mi certyfikatu oryginalności i czekam na odpowiedź. O jakie dokumenty mam jeszcze poprosić, abym mógł być w 100% pewny, że towary są oryginalne i nie będzie żadnych problemów na granicy? A co do tych cen to owszem są podejrzanie niskie, ale przeglądając strony takie jak alibaba.com lub made-in-china.com nie spotkałem się jeszcze ze sprzedawcą który oferowałby np. Asusa G73JH po cenie wyższej niż ok. 650USD (w Polsce kosztuje on ok. 5000 - 6000zł w zależności od parametrów).

Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 9:09 pm 

np o bussiness licence zapytaj

Tytuł:
PostNapisane: N lis 07, 2010 9:28 pm 

Jedna firma przysłała mi certyfikat dell. Jednak nie iwem, czy jest to na pewno prawdziwe i czy tak to ma wyglądać (mój chiński jest dość słaby :))
Może ktoś z Was to oceni?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1d ... b0f44.html

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 08, 2010 7:35 am 

Kozaq napisał(a):
Jedna firma przysłała mi certyfikat dell. Jednak nie iwem, czy jest to na pewno prawdziwe i czy tak to ma wyglądać (mój chiński jest dość słaby :))
Może ktoś z Was to oceni?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d1d ... b0f44.html

certyfikat jest autentyczny.
widzialem taki sam przy informacji w saturnie, media markcie i neo necie. Przejdz sie i zobacz:D

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 08, 2010 7:49 pm 

Dla pewności wysłałem to pytanie do Dell Polska. Jeśli jest ktoś kto może udzielić mi porad nt. o co mam najbardziej zwrócić uwagę przy znalezieniu rzetelnego i uczciwego sprzedawcy, proszę o kontakt. :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lis 08, 2010 8:19 pm 

haha ciekawe co dell Polska odpowie:)

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 28, 2011 12:29 am 

jakas odp. od Della?

PostNapisane: Śr lut 27, 2019 1:08 pm 

Polecam przejrzeć ofertę komputerów dla graczy.

PostNapisane: Pt mar 22, 2019 10:21 pm 

Nie oszukujmy się - większość sprzedawanych produktów pochodzi z Chin i nic na to nie poradzimy. Na przykład Dyski twarde 2TB Format 2,5cala mają w większości metkę, że są produkowane w tych azjatyckich krajach. To wcale nie oznacza, że jest to złe - Japonia to na przykład jeden z najlepiej rozwiniętych krajów, na pewno t o wiecie.

PostNapisane: Śr kwi 17, 2019 3:34 pm 

Przerabiałem już kiedyś ten temat i zdecydowanie kolejny komputer wolę zakupić w PL.

PostNapisane: Cz kwi 25, 2019 12:39 pm 

Nie polecam kupować komputerów z chin ponieważ może to być na tej samej zasadzie co z telefonami produkt tak samo wyglądający a parametry zupełnie inne :/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1