Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn paź 14, 2019 1:51 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 06, 2010 11:53 am 

Witam ostatnio chodzi mi taki pomysł na biznes w skrócie polega na tym że znalazłem w Chinach hurtownie z ubraniami która sprzedaje ubrania na zasadzie Dropshipping. Ja ich ubrania wystawiam u nas na Allegro w momencie sprzedaży ubrania wysyłam hurtowni w Chinach zlecenie na wysyłkę danego ubrania do klienta w Polsce, hurtownia wysyła z Chin pocztą zamówione ubranie, klient po 10-20 dniach dostaje zamówiony towar. Mam pytanie jak wygląda sprawa z cłem wiem że do jakieś wartości nie trzeba płacić cła na sprowadzane towary z poza EU, co wypadku gdy gdy klient zostanie jednak obciążony cłem kto go płaci ja czy on klient wie że ubrania są wysyłane zagranicy? Czy ja płace cło jak na przykład sprzedam w ten sposób 200 rzeczy i dostane od Chińczyka zbiorczą fakturę na to co wysłał w moim imieniu? Co sądzicie o tym pomyśle ??

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 17, 2010 10:51 am 

pomysl swietny :) - tylko czekac jak skarbowka czy urzad celny dobiora sie do skory. a jak zamierzasz rozliczac sie w fiskusem - podatek dochodowy etc... ? wszystkie wplaty beda przeciez na konto - bardzo latwe do ustalenia co i za ile i od kogo . kase do chin tez trzeba przeciez jakos wyslac a to tez jest rejsetrowane . wystarczy ze jakis uczciwy klient zrobi maly donosik i po biznesie

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 17, 2010 11:05 am 

wlasnie namierzylem jedna firme handlujaca na allegro. dane firmowe jawne. towary wystawione sa fizycznie w chinach. kupujacy wplaca pieniadze na konto w polsce a otrzymuje paczke po okolo 2 tygodniach jako sample czy gift z zanizona wartoscia ( do czego sprzedawca sie przyznaje ). i ciekawe co dalej. jak rozliczaja dochody , vat , clo etc... przeciez nie maja nawet kosztow bo chyba z chin faktury nie dostana ktora mogliby zaksiegowac. to jest wlasnie przyklad na opisany problem dropshippingu. jak teraz z taka firma ma konkurowac firma ktora legalnie sicaga towar , placi za niego clo, vat i odpowiada prawnie jako importer - cos tu chyba jest nie tak albo nasze prawo tego nie ujmuje w sposob jasny

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 17, 2010 1:57 pm 

wg. mnie, rynek - niezadowoleni klienci wykluczą taki pomysł w ciągu kilku miesięcy. Nie ma tak kolorowo, że wszystkie paczki przejdą bez cła jako sample itp bzdety...

Oczywiście, znajdą się "łowcy okazji" i coś kupią, ale długo to nie potrwa. Takie moje zdanie :)

Tytuł:
PostNapisane: So kwi 17, 2010 6:11 pm 

teoretycznie rynek moze wykluczyc takie dzialania - przesylki z kieruku azjatyckiego sa dosc ostro przeswietlane. ale tu chodzi o inny fakt.
rozumiem jak ktos kupi cos sobie bezposrednio w chinach i zaplaci transferem , wu czy jakos inaczej i paczka bedzie o niskiej wartosci to moze to przejsc ( celnicy tez moga chciec kupi transferu w razie problemow ). w tym wypadku legalnie dzialajaca firma w polsce wystawia towary na allegro czy e-skpie ( czyli sprzedaje w kraju ) i pobiera pieniadze na konto a nie wystawia dokumentu sprzedazy ( paragonu badz faktury ). a klient pozniej martwi sie czy zaplaci clo czy nie. ja jak mialem rok temu kontrole ze skarbowki to mi kazda wplate na wszystkich kontach bankowych jakie mam przeswietlili i sprawdzali czy byl wystawiany dokument sprzedazy etc... na szczescie bylo ok i zgadzalo sie co do grosza. jezeli jest jakis legalny sposob na dropshipping to ok ale to raczej nie realne. jesli otrzymuje np wplate od klienta za towar to wtedy musze wystawic dokument z naliczeniem vat'u. a pozniej jak towar dojdze to klient moze ten vat zaplacic ponownie ( + clo ). zreszta doliczajc sam vat do towaru + wyzsze koszty wysylki to ceny juz nie sa atrakcyjne. atrakcyjnosc tego procederu jest taka ze klient ma szanse na niezaplacenie kosztow celno-skarbowych ( towar ma taniej od 22% w gore w zaleznosci od cla ) a sprzedajacy nie zaplaci podatku dochodowego . uczciwi sprzedawcy traca klientow a skarb panstwa ma w plecy

PostNapisane: Pn sie 12, 2019 10:07 am 

Zapraszam do kupywania spodenki chłopięce

Strefa czasowa: UTC + 1