Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So sie 08, 2020 4:20 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N gru 11, 2011 4:20 pm 

Witam,od paru dni śledzę internet,forum i staram się wszystko zrozumieć i doszukać ,lecz w niektórych kwestiach są pewnie niejasności a więc postanowię po krótce je opisać:
Mam zamiar ściągnąć do polski 100szt lekkiej elektroniki (waga okolo 2kg) czy potrzebuję do tego
1.Sad (na 99% jestem pewien że tak ,lecz czy znajdę kogoś kto mi to wypełni (paczki idą pocztą i przez UC z zabrzu)
2.Certyfikat CE i Rohs będę miał zapewnione,czy sprzedawca będzie musiał mi to dorzucić do paczki czy wystarczy ,że mi prześle na e-mail
3.Jak wygląda sprawa z Vatem i cłem , rozumiem ,że przy odbiorze paczki ponoszę koszta związane z cłem i vatem,lecz przy sprzedaży muszę ponieść kolejne koszta (vat od sprzedaży) który vat mogę sobie odliczyć
4.Na jednej ze stron znalazłem informacje ,że poniosę następujące koszta:
Opłata lotniskowa
Dokument SAD 80 zł(z tego sobie zdaje sprawę)
Zgłoszenie towaru na posterunek celny 50 zł (czy w moim przypadku też jest to konieczne??)
Obsługa towaru 150 zł(czy za to też będę musiał płacić?)

Odnośnie wartości to będzie to około 200-300$ średnio na paczkę ,lecz można je podzielić , tylko wtedy będę musiał ponieść kolejne koszta związane z SAD czy się mylę?

I to by było na tylę , z góry bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom za udzielone odpowiedzi ;)
Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 6:53 pm 

najważniejsze jak to będzie do nas iść, kurier, pocztex, zwykła poczta?

Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 7:05 pm 

Bardzo dziękuje za odpowiedz ,dotychczas zamawialem poczta lecz były to detale i wydaje mi się ze poczta będzie taniej (tylko ze sad jest droższy), lecz kurierem mi nie robi różnicy i z tego co napisałeś sami mi sad wypełniają ( wiesz może ile sobie życzą za taka usługę?) ,jeśli kurierem wyszło by korzystniej to nie widzę problemu

Tytuł:
PostNapisane: N gru 11, 2011 7:15 pm 

Bardzo dziękuje za odpowiedz ,dotychczas zamawialem poczta lecz były to detale i wydaje mi się ze poczta będzie taniej (tylko ze sad jest droższy), lecz kurierem mi nie robi różnicy i z tego co napisałeś sami mi sad wypełniają ( wiesz może ile sobie życzą za taka usługę?) ,jeśli kurierem wyszło by korzystniej to nie widzę problemu

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 12, 2011 4:45 pm 

Czy mogę liczyć na jakakolwiek pomoc z waszej strony??

Tytuł:
PostNapisane: Śr gru 14, 2011 5:36 pm 

Jeśli będzie szło zwykłą paczką lub Pocztexem za SAD zapłacisz ok 200zł, a np. w przypadku UPS jest to koszt 65zł. Wszystko zależy od Twojego dostawcy - jaką firmą preferuje wysyłkę i jaka będzie cena.

Tytuł:
PostNapisane: N gru 18, 2011 8:00 pm 

Bardzo dziękuję za odpowiedź a jak z resztą kosztów które wypisałem ,wiem że DHL liczy sobie koszta za ''obsługę paczki'' cokolwiek to znaczy , czy resztę kosztów będę musiał ponieść??
Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1