Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N sty 21, 2018 3:24 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 06, 2012 6:18 pm 

Witam

Jako że jestem przed moim pierwszym importem chciałbym podpytać o kwestię przelewu pieniędzy na konto do Chin.
W jakim banku najprościej i najtaniej będzie wysłać przelew na ok. 5 000 usd ?
A druga sprawa to czy zakładając konto zwykłe oraz walutowe na firmę mogę wymienić złotówki na dolary w kantorze internetowym a następnie po przelaniu dolarów przez kantor na moje konto walutowe wysłać je do Chin ?
Pytam ponieważ kurs po jakim można kupić dolary w kantorze internetowym jest o wiele niższy niż przewalutowanie przez mój bank.
Jakieś 40 gr. na jednym dolarze.
Z góry dziękuje za podpowiedzi

PostNapisane: Śr mar 21, 2012 11:10 pm 

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie to ja korzystam z mbanku i za $5000 bierze mi około 20zł prowizji za przelanie do dużych Chińskich banków ale może jak trafisz na jakiś inny to będzie drożej za pośrednika.

Jeżeli natomiast chodzi o kantory internetowe to teraz dużo firm się na nie przerzuciła gdyż oferują najtańszą walutę, a wymiana waluty jest w miarę szybka i przyjemna (bez latania z gotówką i bez wychodzenia z domu)

Polecam fajną Porównywarkę Kantorów Internetowych http://strefawalut.pl, w sieci jest o niej ostatnio głośno, gdyż kantory się wkurzają, że strefa walut publikuje ich kursy w czasie rzeczywistym ze stron. W każdym razie, na strefawalut znajdziesz najtańszy i najlepszy kantor.

PostNapisane: So mar 24, 2012 6:49 pm 

TomekTomek napisał(a):
Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie to ja korzystam z mbanku i za $5000 bierze mi około 20zł prowizji za przelanie do dużych Chińskich banków ale może jak trafisz na jakiś inny to będzie drożej za pośrednika.

Jeżeli natomiast chodzi o kantory internetowe to teraz dużo firm się na nie przerzuciła gdyż oferują najtańszą walutę, a wymiana waluty jest w miarę szybka i przyjemna (bez latania z gotówką i bez wychodzenia z domu)

Polecam fajną Porównywarkę Kantorów Internetowych http://strefawalut.pl, w sieci jest o niej ostatnio głośno, gdyż kantory się wkurzają, że strefa walut publikuje ich kursy w czasie rzeczywistym ze stron. W każdym razie, na strefawalut znajdziesz najtańszy i najlepszy kantor.

Nie wierzcie w spam Mbanku! Cały internet jest nim zaśmiecony, że niby są najtańsi itd. A wcale tak nie jest.
PS Ja korzystam z BZWBK, nie wiem czy tam akurat jest najtaniej, ale na pewno nie ma niespodzianek w postaci nieoczekiwanej opłaty po kilku miesiącach jako koszty banku zagranicznego.

PostNapisane: N mar 25, 2012 3:33 am 

TomekTomek napisał(a):

Mnie to smierdzi na taka odleglosc jak z Sopotu do Hong Kongu reklama strefywalut (czyli w sumie syfilis), cokolwiek to jest. Kazdy bank jest 'dobry'. Mam klienta w BGZ, mam klienta w mbanku, mam klienta w banku na jakims zadupiu (jak on sam to opisuje), mam roznych klientow w roznych bankach i w sumie, zaden nie narzeka, czasami zdarza sie tak, ze klient zamiast our zaznaczy sha albo ben i nic sie nie dzieje, przychodzi do mnie mniej kasy o te 20 czy 30 usd i spokojnie klienta o tym informuje: na luzie stary rozliczymy to sobie przy nastepnej transakcji....

Ogolnie wszystkie banki to dziadostwo, ja w moim banku w Chinach wyobrazcie sobie, poza pewna strefa mam 50USD... z Chin do Chin! i co? mam plakac z tego powodu? totalna glupota jest szukanie banku na sile szczegolnie jesli masz spolke prawa handlowego: Sp. z o.o. albo S.A. tylko dlatego, zeby oszczedzic kilka zlotych na przelewie. W banku budujesz sobie tez wiarygodnosc. Tacy klienci, ktorzy skacza z bankow do bankow robia sobie cholerna krzywde, ktora im zaprocentuje na przyszlosc. Jeden z moich klientow (ma nawet swoj wlasny sklad celny) doprowadzil do tego ze dostal kredyt na 1%.... on nie mysli o kilku zaoszczedzonych zlotowkach na przelewie, tylko mysli przyszlosciowo. Facet robi niezla kase. Pierwszy jego zakup w Chinach - kilka tysiecy USD. Drugi ponad 20.000USD.... Wszystko jest kwestia tego jak z nimi rozmawiasz i... 'jaki masz leb do interesow...'

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 07, 2012 6:50 am 

Powiedzcie mi jak to jest z przelewem na konto do Chin. Chińćzyk z którym zawsze robiłem interesy pisze mi że dostał 25$ mniej na konto niż przelałem. Czy to możliwe aby bank mu pobrał takie opłaty?

Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 09, 2012 9:51 pm 

krzyszu napisał(a):
Powiedzcie mi jak to jest z przelewem na konto do Chin. Chińćzyk z którym zawsze robiłem interesy pisze mi że dostał 25$ mniej na konto niż przelałem. Czy to możliwe aby bank mu pobrał takie opłaty?

nie, czytaj wyzej

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Cz mar 28, 2013 11:41 pm 

slavecky napisał(a):
TomekTomek napisał(a):

Mnie to smierdzi na taka odleglosc jak z Sopotu do Hong Kongu reklama strefywalut (czyli w sumie syfilis), cokolwiek to jest.

Kolega nie przesadza ;) StrefaWalut.pl jest akurat OK. Sam korzystałem wielokrotnie i mogę potwierdzić, że zawsze wszytko aktualne. A opinie klientów bardzo pomocne, przynajmniej się człowiek nie wpakuje na minę i nie wybierze złego e-kantoru.

PostNapisane: Pt mar 29, 2013 8:14 pm 

ja przelewam od 4 lat z kredyt bank i tez nie narzekałem nigdy i nie narzekam, opłaty około 50zł i żadnych ukrytych, nie a co szukać na siłę najtańszych , żeby zaoszczedzić parę złotych bo mozna tylko w minę wdepnąć

PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 11:13 am 

Tutaj chyba każda opinia będzie inna,a każdy przelewa ze swojego banku czy też konta firmowego,tak jest moim zdaniem najlepiej. teraz nie ma jakiś większych barier,zobacz tylko czy z tytuły przelewu w obcej walucie nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Obrazek

PostNapisane: Śr kwi 17, 2013 4:03 pm 

Ja osobiscie polecam mbank 25PLN

PostNapisane: So gru 31, 2016 9:47 am 

andachiel napisał(a):
Ja osobiscie polecam mbank 25PLN

MBank rzeczywiście jest dobry. To jest mniej więcej ta sama liga co allior bank czy nest bank.
Nest bank to nowy bank i przez to kusi klientów swoją atrakcyjną ofertą. Porównując różne banki, specyfikację kont osobistych, łatwo dojść do wniosku, że w chwili obecnej jest to najlepsza oferta. Pytanie - jak długo to potrwa? Obecnie przedstawia się to tak jak tutaj .

PostNapisane: Wt paź 10, 2017 8:56 am 

ja polecam wymianę online na dobrykantorpl

Strefa czasowa: UTC + 1