Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N lis 17, 2019 11:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 01, 2012 2:07 pm 

Witam,
Zajmuje się handlem już 6 lat.
Handlem w sieci ponad 4 a impotem z Chin 1,5 roku.
Kontahentów znajduje poprzez serwis made-in-china (generlanie polecam)
Razem ze wspolnikiem przepowadziliśmy już około 20-25? dobnych transakcji (1-3 tyś $) różnych towarów które sprzedaliśmy głównie przez Allegro.
Zaliczyliśmy 1 wtopę( jedna z pierwszych tansakcji ale to nasza wina bo źle zweryfikowaliśmy firmę) reszta transakcji była zyskowana (więcej lub mniej ale wszystko na plus).
jestem z tego zadowolony.
Czas na dalszy krok chcemy jeszcze w tym roku się tam wybrać, oczywiście chcemy zarobić ale liczy się tez przygoda.
Dodam że mowimy dobrze po angielsku a kilka lat temu jak byliśmy studentami reguklarnie lataliśmy UK, USA totalnie na przypał, zarabiając zdecydowanie lepiej niż koledzy korzystający z usług pośredników.
Mamy kilka pomysłów ale nie trzymamy się kurczowo jakieś branży (prywatnie mam boutique z damską odzieżą jako stacjonarke) ale nie upieram się przy odzieży, z Chin importujemy głównie elektronike.
Do wyjazdu się przygotowujemy, wybraliśmy Pekin bo to chyba najtańsza opcja. Jedziemy po pomysły z zamysłem że pierwszy wyjazd ma się przynajmniej zwrócić ale fajnie jakby był jakiś plusik.
Czytamy o Chinach co się da, dlatego też wszedłem na to forum.
Zamierza za pośrednictwem serwisów Alibaba i made-ich-china wyszukać firmy w Pekinie, nawiązać kontakt przez internet będąc w Polsce, a następnie w Pekinie pojechać pod te adresy.
Generalnie jesteśmy "zieleni" ale zdecydowani, prosiłbym o jakieś szczere porady osób które już tam były.
Sam chętnie podzielę się wiedzą, na handel jest dużo miejsca, towarów w Chinach tez nie brakuje więc nie będziemy dla nikogo z tego portalu konkurencją :lol:

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 02, 2012 8:53 am 

Ja za bardzo nie doradze ale pochwalam pomysł, życze powodzenia !

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 05, 2012 10:20 am 

Cześć,
widzę że raczej nie zdobęde odpowiedzi. Rozmawiałem z kilkoma osobami które latają regularnie do Chin, ale pomimo że prywatnie sie lubimy nic się nie dowiedziałem.
Patrzyli na mnie jakbym chciałł im dom splaic albbo conajmniej ich okraść :roll:
I tak polecimy i sami zdobędzimy to wiedzę, szkoda że nasi rodacy są dla sibeie mało życzliwi.
Sam walczyłem z tym streotypem będąc za granica i pomagałem znaleźć pracę, mieszkanie itp.
Nikomu " chleba nie odbieram" :lol: byłbym wdzięczny za kilka prostych odpowiedzi, które myślę że wniosa duzo do tego forum.

1. Lepiej odwiedzić Pekin czy Szanghaj?
2. Hotelu szukac na miejscu czy rezerwować przez internet?
3. Jaką walutę wziąc?
4. Czy karta kredytowa będzie użyteczna?
5 Gdzie szukać towarów/ pomysłów?
6 Czy jest duże zagrożenie sraczką jak np. w Egipcie, jak tak co wziąć?
7. Po 10 tyś pln kieszonkowego (nie licząc kosztów przelotu)+ po karcie kredytowej w razie czego na rozpoznanie tygodniowe wystarczy? (ma sie chciaż zwrócić)
8. Coś od siebie?

Dodam że lecimy we trzech ja i kumpel 81 rok urodzenia oraz starszy kolega 53 rok urodzenia. Liczymy trochę na jego 30 lat doświadczenia w handlu i głos rozsądku, chociaż różnie z tym bywa :D 2 mówi po angielsku 1 po rosyjsku.
Żaden z nas nie był w Chinach ale co tam, będzie wyzwanie.

p.s. towar oczywiście wyślemy na adres agencji celnej z która wspolpracuje już drugi rok, robie tylko legalne interesy.

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: N paź 14, 2012 2:28 am 

Witam

1. Nie rozumiem dlaczego Pekin albo Shanghai. Przeciez w Pekinie praktycznie nie istnieje zaden przemysl - to stolica i bez mozliwosci dla wiekszego przemyslu. ( Szczegolnie elektronicznego.) Od dawien dawna borykaja sie z problemami braku wody w Pekinie. Jezeli szukacie elektroniki to ani Pekin, ani Shanghai tylko Shenzhen.

Wogole w wiekszosci przypadkow polecam Guangdong. W sumie to wszystko tu jest najlepiej rozwiniete. Shenzhen elektronika, a Guangzhou tekstylny i nie tylko.

2. Hotel bym rezerwowal przez internet bo musicie pamietac, ze nie wszystkie hotele maja prawo kwaterowac obcokrajowcow.

3. USD, ktore mozna wymienic w banku na RMB

4. Karta kredytowa bedzie uzyteczna bo w Chinach wbrew pozorom rowniez mozna placic karta i sa ATM'y ( :shock: :shock: :shock: ) ;)

5. U producentow? na targach?

6. Zalezy co jesz, jak bedziesz jadl ostre to ze sracza nie wyjdziesz ;) Linex Forte i Stoperan dadza rade. W sumie tu tylko po ostrym posilku z papryka mozesz miec problemy.

7. W zupelnosci wystarczy.

8. Jak przylecicie i bedziecie mieli problemy, a znajac zycie to tak bo ty angielski niewiele znaczy to dzwoncie pomoge: 18 66 500 45 46 wtedy bedzie cos od siebie ;)

Pozdrawiam i powodzenia!
Slawek

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2012 2:03 pm 

Witam, cześć,
Sławek dziękuje Ci bardzo, właśnie na taka odpowiedź liczyłem. Bardzo pomogłeś.
Pekin to rzeczywiście słaby pomysł, Shanghai podobał nam sie w przewodniku turytycznym, ale nie chodzi o wakacje tylko o zarobek.
Szukając informacji o tagach zwróciłem uwagę na Yiwu market.
Czy byliście tam może?
Warte jest to uwagi?
Aha dzieki Sławek za namiar do siebie, być może nawiążemy współprace (widze że tym się zajmujesz - fajnie)
Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Wt paź 16, 2012 5:18 pm 

Pekin, to rzeczywiście - jeśli chcesz pozwiedzać - obowiązkowy cel podróży. Możesz wybrac opcje np. przylot do Pekinu (najtansze bilety z Europy) i później do Shenzhenu, Kantonu, Szanghaju, czy Yiwu wewnętrznymi liniami. Jeśli jednak działasz w skali 1-3 tysiace USD na zamówienie to rozważ opcje z Pekinem, bo tutaj również możesz znaleźć miejsca na takie zakupy w nie tak o wiele wyższych cenach niż w Kantonie czy Shenzhenie. Przy tej skali nie podejdziesz do producentów, tylko zostają ci różnego rodzaju markety i uwierz mi, że różnica cen na takich marketach to zaledwie kilka procent na korzyść miast z południa.

Yiwu to miasto, ale śmiało można powiedzieć, że to jeden wielki market. Masę przedstawicieli producentów z prowincji Jiangsu i Zhejiang. Generalnie wszystko w jednym miejscu, ale z jakością bywa różnie, zresztą w takiej masie znajdziesz i dobrej i fatalnej jakości towar. Z tego miejsca bierze towar masę polskich importerów zalewając Polskę tzw. "chińszczyzną". Możesz zapakować towar i wysłać cargo na miejscu. Ostrzegam hotele drogie jak na takie miasto, ale to centrum biznesu tej prowincji.

Tytuł:
PostNapisane: Śr paź 17, 2012 11:17 am 

dragon09 dziękuje za odpowiedź.
Yiwu jest 280 km od Shangaiu. Jestem przekonany że w każdym z tych miejsc coś znajdę ale chcę wybrać możliwie najlepiej.
Pekin raczej odrzucam. Zastanawiam się nad::

1.Shanghai z opcja odwiedzenia Yiwu.
2. Nie rozdrabniać się i lecieć odrazu na tydzień do Yiwu.
3. Pójść za radą Sławka i wybrać się do Shenzen.

Czy w Shanghaiu i Shenzen są targowiska podobne do Yiwu?

Tytuł:
PostNapisane: Cz paź 18, 2012 7:30 am 

biznes77 napisał(a):
Witam, cześć,
Sławek dziękuje Ci bardzo, właśnie na taka odpowiedź liczyłem. Bardzo pomogłeś.
Pekin to rzeczywiście słaby pomysł, Shanghai podobał nam sie w przewodniku turytycznym, ale nie chodzi o wakacje tylko o zarobek.
Szukając informacji o tagach zwróciłem uwagę na Yiwu market.
Czy byliście tam może?
Warte jest to uwagi?
Aha dzieki Sławek za namiar do siebie, być może nawiążemy współprace (widze że tym się zajmujesz - fajnie)
Pozdrawiam

Witam,

Przed przeprowadzka do Guangzhou mieszkalem w Shanghaiu, w YIWU bywalem. YIWU to market,w ktorym znajdziesz mase roznych 'malych rzeczy' i drobnostek. Masa firm na markecie to nie fabryki, a firmy tradingowe. Jesli interesuje Cie elektronika, tak jak wspominales wczesniej zdecydowanie Shenzhen.

YIWU ma jedna bardzo duza wade. Jest tam bardzo duzy problem z jakoscia produkowanego towaru. Przynajmniej w tych branazach, w ktorych my kontraktowalismy.

W tym momencie kontraktujemy z YIWU w jednej fabeyce tylko dla jednego klienta, wiekszosc towarow natomiast probujemy znalezc w Guangdong.

Zasadniczo zawsze staramy sie unikac Zhejiang a w szczegolnosci Wenzhou. Takiego skupiska oszustow i ludzi prowadzacych biznes zupelnie niepowaznie; nie mozna znalezc chyba nigdzie na swiecie.

YIWU market jest specyficzny w skali chinskiej. Ciezko bedzie znalezc tak duzy obiekt. Tak jak wspomnialem masa firm w YIWU to traderzy, ktorzy kontraktuja w fabrykach w innych prowincjach.

My ze swojej strony nigdy nie pracujemy z firmami tradingowymi z 2 prostych przyczyn.

1. Cena jest zawsze wyzsza niz bezposrednio w fabryce.
2. W przypadku problemow firma tradingowa moze po prostu zniknac, a fabryka sama w sobie nigdzie nie ucieknie.

Podam przyklad. Dla jednego z klientow, produkujemy duze ilosci akcesoriow jubilerskich. Min. drewniane pudelka na wysokiej klasy bizuterie. Co jakis czas robie sourcing producentow i sprawdzam ceny. Firma z YIWU oferujaca pudelka drewniane dala mi cene o 60% wyzsza niz obecnie placimy w GZ. Jak im pokazalem za ile kupujemy... z szyderczym usmiechem odpowiedzieli mi ze JESTEM KLAMCA! i moga w takich cenach kupowac ode mnie ;)

Jesli chcesz poznac YIWU polecam przejazdzke na jakies 5 dni, zeby na spokojnie moc sobie obejsc ten market.

Jesli zamierzasz importowac z Chin, musisz zdecydowac sie jaki towar najbardziej Cie interesuje i szukac zaglebia tego towaru w Chinach. To najlepsze wyjscie.

Kazde takie zaglebie ma swoje 'markety' na przyklad elektronika w Shenzhen czy odziez w GZ. Przemysl ciezki, maszyny etc. znowu sa produkowane w innej prowincji.

Jesli przemyslisz odpowiednio jaki towar Cie ineteesuje napewno znajdziesz odpowiednia opcje.

Pozdrawiam,
Slawek

Tytuł:
PostNapisane: So paź 20, 2012 12:25 pm 

Panie sławku bardzo proszę o kontakt na email tom - textil @ wp . pl Oczywiście cały adres bez przerw. Jestem zainteresowany współpracą.

Tytuł:
PostNapisane: Pt paź 26, 2012 12:13 am 

koczek napisał(a):
Panie sławku bardzo proszę o kontakt na email tom - textil @ wp . pl Oczywiście cały adres bez przerw. Jestem zainteresowany współpracą.

Cos chyba Panu konto nie dziala.... ;-)

PostNapisane: So gru 22, 2012 2:11 pm 

Żeby nie studzić zapału niektórych ludzi.

Po pierwsze, musicie podejść z dystansem do cen towaru w Chinach. Ludzie specjalnie reklamują różne azjatyckie markety, strony itd., aby czytelnicy mogli pomarzyć o bogactwie z importu, a oni za pośrednictwo zgarnęli ładne procenty. Na tych marketach sprzedawany jest bubel, żeby cena była niska, trzeba kupić co najmniej kilkaset sztuk. Żeby cała transakcja się opłacała, trzeba również mięć duży kapitał na:

-samolot do Chin, transport do miejscowości, hotel, co najmniej 5 tysięcy+kilkanaście dni.
-znalezienie dobrego źródła, na marketach ponad połowa to agenci, tylko część wystawców to pracownicy fabryk, w których się produkuje.
-znalezienie pośrednika, który pomoże w zamówieniu, zebraniu towaru. Przecież nie pojedziecie tam samochodem i nie zbierzecie kartonów do samochodu, to nie jest Polska :).
-trzeba doliczyć koszty transportu z miejscowości do portu, później kontener do Polski, podobno od stycznia drożeje fracht
-trzeba w polsce opłacić cło, vat, transport
-część produktów może być uszkodzona, zapomnijcie o reklamach z terytorium Polski, za drogo i nikt tego już nie przyjmie po czasie potrzebnym do transportu(30-40dni)
-omijając polskiego pośrednika, możecie wziąć chińskiego pośrednika, ale istnieje ryzyko, żezgarnie waszą kasę i się ulotni, proponują poszukać na google "alibaba scam" :).
No i najważniejsze. Skoro taki pośrednik oferuje wam kupno produktu za 500zł, który jest w Polsce warty kilkakrotnie więcej, to czemu sam nie importuje, a pomaga za "symboliczną złotówkę"????

PostNapisane: So gru 22, 2012 2:43 pm 

dB09 napisał(a):
Żeby nie studzić zapału niektórych ludzi.

Po pierwsze, musicie podejść z dystansem do cen towaru w Chinach. Ludzie specjalnie reklamują różne azjatyckie markety, strony itd., aby czytelnicy mogli pomarzyć o bogactwie z importu, a oni za pośrednictwo zgarnęli ładne procenty. Na tych marketach sprzedawany jest bubel, żeby cena była niska, trzeba kupić co najmniej kilkaset sztuk. Żeby cała transakcja się opłacała, trzeba również mięć duży kapitał na:

-samolot do Chin, transport do miejscowości, hotel, co najmniej 5 tysięcy+kilkanaście dni.
-znalezienie dobrego źródła, na marketach ponad połowa to agenci, tylko część wystawców to pracownicy fabryk, w których się produkuje.
-znalezienie pośrednika, który pomoże w zamówieniu, zebraniu towaru. Przecież nie pojedziecie tam samochodem i nie zbierzecie kartonów do samochodu, to nie jest Polska :).
-trzeba doliczyć koszty transportu z miejscowości do portu, później kontener do Polski, podobno od stycznia drożeje fracht
-trzeba w polsce opłacić cło, vat, transport
-część produktów może być uszkodzona, zapomnijcie o reklamach z terytorium Polski, za drogo i nikt tego już nie przyjmie po czasie potrzebnym do transportu(30-40dni)
-omijając polskiego pośrednika, możecie wziąć chińskiego pośrednika, ale istnieje ryzyko, żezgarnie waszą kasę i się ulotni, proponują poszukać na google "alibaba scam" :).
No i najważniejsze. Skoro taki pośrednik oferuje wam kupno produktu za 500zł, który jest w Polsce warty kilkakrotnie więcej, to czemu sam nie importuje, a pomaga za "symboliczną złotówkę"????

Reasumujac. Kolega tu pojechal troszeczke.

Nikt nie kupuje w taki sposob. Bo jest to badziew. Ostatnio klient wybral sobie 3 fabryki za 150.000USD i mial kwas.

My nie rozmawiamy o jakis malych zakupach, a o wiekszym biznesie kolego. Kontener 20-ft kurtek to 150.000 USD.

Ci co lataja i zachowuja sie jak leszcze i kupuja po kilka sztuk, sorry ale sa nikim w imporcie.

PostNapisane: So gru 22, 2012 2:52 pm 

To było kierowane głównie do 'sezonowych' importerów, siedziałem kiedyś trochę w tym temacie i często znajomi/znajomi znajomych naczytają się jakichś kolorowych historii o imporcie z Chin i męczą o pomoc, najgorzej jest z ludźmi, którym nie chce się z domu wychodzić i chcą zarabiać miliony za pośrednictwem np. alibaby, czyli pokroju autora ;).

PostNapisane: So gru 22, 2012 6:38 pm 

[quote="dB09"]To było kierowane głównie do 'sezonowych' importerów, siedziałem kiedyś trochę w tym temacie i często znajomi/znajomi znajomych naczytają się jakichś kolorowych historii o imporcie z Chin i męczą o pomoc, najgorzej jest z ludźmi, którym nie chce się z domu wychodzić i chcą zarabiać miliony za pośrednictwem np. alibaby, czyli pokroju autora ;).[/quote

SIEDZE SOBIE I LUZUJE SLUCHAJAC SABATON 40:1.... co to ma do znaczenia?

PostNapisane: So gru 22, 2012 6:41 pm 

Widać, że chyba ytrafiłem w sedno. Boisz się, że będzie mniej ludzi od których można wyciągnąć prowizję, tak agresywnie naskakujesz z tym caps lookiem:)?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1