Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Wt gru 11, 2018 8:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 29, 2008 8:33 pm 

Witam,

Chciałbym poruszyć jeden temat dotychczas nie poruszany na tym forum. Być może wywołam tym stwierdzeniem burzę sprzeciwu. Jestem importerem i jednoczesnie znam prawo dlatego nie pozwala mi spać spokojnie fakt, że są osoby, które wprowadzają innych w wizje wspaniałych zarobków jakie przynoszą Chiny. Mogę powiedzieć tylko tyle import z Chin to bardzo trudna i skomplikowana sprawa. Bynajmniej nie chcę nikogo do tego zniechęcać. Nalezy jednak zapomnieć o marżach 300 - 400 procent. Powiem jak to naprawdę wygląda. Przy transporcie morskim w hurcie może zarobicie 30 góra 40 %, choći w to wątpię - detal może 70 %. Dlaczego to piszę, zeby uswiadomić, zwłaszcza młodym ludziom jak wyglada import z Chin. Są różne poradniki jak importować z Chin, sekrety jak odkryć mozliwosci w Chinach, ale to do końca nie jest tak. Wystarczy jechać na bazar do Warszawy i przekonać sie jak niskie ceny mogą zaoferować Chińczycy i w polsce bez cła, vat i innych kłopotów jak np. brak certyfikatu of orygin. Uswiadamiają także jak potężna jest konkurencja. I jeszcze jedno według mnie nie ma czegos takiego jak nisza jak ktos uważa inaczej to jego wola. Żeby importować i na tym zarobic należy mieć co najmniej 100 000 zł bez tego jak pujdziecie do sklepów i nie daj Boże zaimportujecie drogą lotniczą nie macie szans. Sam to przeszedłem i kilku moich kolegów dlatego to piszę. Ten portal wiele wyjaśnia, ale też wiele rzeczy ignoruje i dlatego to piszę. Nie zaprzeczam - import z Chin to wspaniała sprawa. Żaden producent w polsce nie wyprodukuje w takiej cenie jak Chińczyk, ale należy być ostrożnym, bardzo ostrożnym...i nie brać tego tak kolorowo.

Mario

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So lis 29, 2008 11:01 pm 

Jesteś w błędzie, jest kilka nisz towarowych, i znam kilka samemu, takich rzeczy że jeszcze nikt tego nie sprzedaje w PL a bardzo dużo ludzi szuka.... - od przyszłego roku sam zacznę niektóre rzeczy nakręcać.

Co do dużych zarobków to powiem tak, wszystko jest warte tyle, ile ktoś za to zapłacić.
Są jeszcze towary na których można zarobić po 200-300% - widocznie na nie nie wpadłeś.

Co do konkurencji? Konkurencja może być również pomocna, a jak staje się przeszkodą łatwo wygryźć w bardzo bardzo wielu dziedzinach, nawet niekonwencjonalnie....

Zgodzę się że import z Chin jest bardzo, bardzo trudny, i że z małym kapitałem nie warto startować, i wydaje mi się że 100tyś zł to w bardzo, bardzo wielu przypadkach za mało na cokolwiek.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 11:49 am 

Podtrzymuje to co powiedziałem. Nie ma czegoś takiego jak nisza. Każdy towar jaki produkują Chińczycy wyprodukuje i Polski producent różnica jest tylko w cenie. 200 - 300 % marży nie wierzę w to. Mam zbyt wielu znajomych importerów, zwłaszcza odzieży i nikt tyle nie zarabia. Najwyższa marża to 100% i nie zmienię swojego zdania. Nisze które nie odkryłem? Mam ludzi, którzy na stałe mieszkają w Chinach, którzy codziennie szukają nowych towarów i jakoś nie odkryli niczego takiego czego by nie było u nas w Polsce. Nie ja nie chcę nikogo zniechęcać do importu, ale też nie mogę spokojnie siedzieć i mówić innym, że jest tak wspaniale być importerem. Jeżeli ktoś się chce na to zdecydować to naprawde musi mieć solidne zaplecze finansowe i trafić w naprawdę doby towar. Twoje zdanie może jest inne, ale to Ty tak uważasz. Ludzie, z którymi ja współpracuję a są tą potężni importerzy myslą podobnie jak ja.

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 01, 2008 3:09 pm 

Ja naprawdę wiem co mówię, nie chcę kogoś za wszelką cenę uszczęśliwiać, ale istnieją nisze. Nie mówię że są to nisze na kilka kontenerów ale żeby sobie dorobić, w zupełności wystarcza trzeba mieć tylko odpowiedni pomysł i umieć skojarzyć kilka rzeczy.

Samemu zajmuję się legalizacją towaru w UE, omijaniem(legalnym) podatku - znajduje luki w prawie.
I uwierz mi nie tylko Ty masz znajomości, a świat jest naprawdę mały i jak się wie co jak i gdzie załatwić to wszystko jest możliwe nawet załatwienie sobie monopolu w kilku dziedzinach jeżeli oczywiście ma się troszeczkę większe fundusze.

Poczytaj trochę prawo międzynarodowe( http://www.eisil.org/) ( http://www.un.org/law/ ), nowinki, aktualnośći: EMIS Emerging Markets Information Service ( http://www.securities.com/ ) - dostęp do pakietu krajów rozwijających się to koszt jakieś 1000euro/mc za 4-6krajów, informacje z samej Polski kosztują chyba 400euro/mc.

Uwierz mi że prześledzenie Historii od 1650 roku(mniej więcej), prawa, aktualności a zobaczysz że wiele spraw stanie się jasne, jak zorganizować sobie zyski rzędu 300% nawet z głupiego importu azji niekoniecznie do PL.
Obserwuj przetargi, allegro...

PostNapisane: Wt gru 02, 2008 12:20 pm 
Wiedza kosztuje.
Umjetnosc negocjacji, ilosc kupowanych produktow i oczywiscie , umjetnosc sprzedawania produktow, a do tego cal wyzej wymieniona wiedza i kontakty decyduja w duzej mierze o sukcesie.
Wiem ze na wielu sprzetach medycznych, lekach, chemii, polsurowcach i wielu innych sprawach ludzie nadal zarabiaj duzo wjecej jak 300%.
Peter

Tytuł:
PostNapisane: Wt gru 02, 2008 2:51 pm 

Jak już padło słowo Chemia, to znam kilka takich produktów z głupiej chemi sprzedawanej nie do zwykłych ludzi ale do fabryk...

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 04, 2008 4:41 pm 

Biały Mały ma swoje wizje i chwała mu za to. O prawie nie musisz mi wspominać, bo na pewno wiem cos więcej o tym niz Ty. Akurat w tym kierunku jestem wykształcony. Dziękuję zatem za fachową wiedzę i definicje luki prawnej. A Twoje wywody owszem cos tam z tym się zgadzam, ale niewiele. Nie wiem, czym jest Twoja specjalizacja w imporcie, ale jeżeli chodzi o moja a jest nia odzież to powtarzam nie ma czegoś takiego jak nisza i jak chcesz to mozesz znowu coś mi na to odpisać. Ja już na to na pewno nie odpiszę, bo to dla mnie nie ma sensu ta dalsza konwersacja.

Tytuł:
PostNapisane: Cz gru 04, 2008 10:01 pm 

Zadzwoń do mnie, a dla samej satysfakcji na tacy podam Ci nisze z Twojej branży odzieżowej.
także proszę o telefon.
691 750 321

Tytuł: Nisze
PostNapisane: So gru 06, 2008 3:48 am 
co sezon mamy nowy towar , ci co potarfia przewidziec co i kiedy bedzie szlagierem zarabija bardzo duzo. Osobiscie jesli by nie bylo szansy na minimum 100% to bym nie ryzykowal.
peter

Tytuł:
PostNapisane: So gru 06, 2008 12:42 pm 

A ja zależy przy jakiej ilości, jeżeli wchodzą w grę ilości typu kilka-kilkanaście dużych kontenerów zadowolę się nawet 20% :)

Tytuł: 20%
PostNapisane: N gru 07, 2008 7:14 am 
mysle ze jak bys nie musial swojej kasy wylozyc, to i 5% tez by ci starczylo.
Wal-Mart uznaje zasade bardzo malych marzy i jest najwjeksza najbardziej profitowa i najlepiej zorganizowana firma w swiecie. Chiny zbudowaly swoaj potege dzieki wizji Sam Waltona
Peter
Calkapeter@gmail.com

Tytuł:
PostNapisane: N gru 07, 2008 3:23 pm 

Jako osoba ktora przyjechala co prawda turystycznie do chin i jestem w chwili obecnej w chinach, potwierdzam do mlodych nowych handlarzy ze marze typu 100-300% na sprzeciu np. eletrkonicznym sa niewykonalne bez ogromnego kapitalu. Wszystkie oferty z ipodami cyfrowkami kartami pamiec itp itd z chin nalezy omijac szerokim lukiem. No chyba ze mnie oczy mylily (podrobki), lub sprzedawcy mi mowili cene za 10 sztuk...(mozliwe ze przy zamowieniach na powyzej 100 tys prosto z fabryki inaczej wyglada).

Aczkolwiek udalo mi sie znalezc nisze na ktorej mozna smialo zarobic 800% w detalu przy kupnie jedynie 100 sztuk, aczkolwiek jest to taki towar ze moze z 500 sztuk na miesiac by sie dalo uplynnic w polsce jednak wystarczy zeby zarabiac kwoty pieciocyfrowe na miesiac.

A co sadzicie o imporcie pomyslow? Np. prazone kasztany mam wrazenie ze sie uzaleznilem od nich, albo np. bary z zupkami chinskimi gdzie jest lodowka i sie wybiera co chce sie dodac do zupki chinskiej. Moim zdaniem by to sie przyjelo, bardzo tanie i dobre jedzenie.

Tytuł: MOJA OPINIA
PostNapisane: So kwi 07, 2012 11:18 pm 

Z kartami pamieci sie nie zgodze w zadnym razie. Ja na zamowieniu juz 50 sztuk mam okolo 70% marzy - oczywiscie nie powiem w ktorym kraju.

Przy zamowieniach na 50 sztuk tabletow lub smartphon mam okolo 50-60% marzy...

Wszystko jest wykonalne - wedlug mnie sekret w chinach lezy w dobrym rynku zbytu :) Marketing pozwala sprzedac produkt ktory konkurencja ma taniej....

W kazdym razie ja sprowadzajac nadal mam wrazenie ze trace sporo na transporcie - wiadomo - ja nie sprowadzam ciuchow wiec wysylki droga morska calego kontenera.
W kazdym razie prosilbym o pomoc jak rozwiklac problem dostawy malych ilosci (generalnie operuje do 5000€)
THX z gory za jakies komentarze

Tytuł:
PostNapisane: Wt kwi 10, 2012 6:35 pm 

Cytuj:
oczywiście nie powiem w którym kraju

Twój profil mówi, że w Hiszpanii :D

PostNapisane: Pt paź 26, 2012 8:56 am 

mario71 napisał(a):
Witam,

Wystarczy jechać na bazar do Warszawy i przekonać sie jak niskie ceny mogą zaoferować Chińczycy

Mario

a gdzie dokładnie?? na wólke? czy na Marywilską??

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1