Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So wrz 26, 2020 12:00 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 3:51 pm 

Witam,Mam problem z paczką ,która przeslali mi kontrahenci z Hong-Kongu jako prezent. Jest to firma, z ktora nasza firma wspolpracuje od lat i co jakis czas przysylaja nam jakies probki,czasmi gratisy.Tym razem wyslali mi jakas paczke,podobno z jakas galanterią jako prezent dla mnie /czesto tam jezdzimy,oni do nas i robimy sobie jakies upominki/.Dostalam od poczty informacje,ze mam przeslac wyjasnienie co to za paczka.Dzisiaj zadzwonilam na poczte z pytaniem co z ta paczka,bo juz miesiac mija od wyslania.Poinformowala mnie,ze paczka zostala zatrzymana przez Urząd celny,bo znajdują się w niej jakies firmowe torebki i jest podejrzenie o podróbki! Kontaktowalam sie z nadawca i faktycznie chyba mi wyslali jakies podrobki!Strasznie sie zdenerwowałam Czytalam na formum,ze moge mieć z tego powodu straszne problemy! Może ktoś mi doradzi co robić!? Faktycznie moge mieć jakieś problemy jeśli to będą podróbki?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 5:53 pm 

Tak, nie mogę Cie niestety pocieszyć, jedyne co możesz próbować to pójść na ugodę i poprosić o zniszczenie towaru, mogą naliczyć za to opłat.
W najgorszym przypadku sprawa trafia do sądu, ale przy takiej ilości raczej pójdą na ugodę.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 6:17 pm 

Nie usprawiedliwia mnie fakt,że nie miałam pojęcia,że oni uraczą mnie podróbkami i nigdy w życiu nie miałam zatargów z prawem?Niech to zniszczą,nie zależy mi na tym.

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 6:19 pm 

Mam czekać czy po prostu udać się do UC i sprawę wyjaśniać? Kurcze,nie wiem co mam robić! Handlujemy lata z Azją i w życiu nie byłam w podobnej sytuacji!

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 20, 2009 7:33 pm 

Lepiej samemu już się dowiadywać i powiedzieć, że nie miało się pojęcia , że tam są podróbki, bo UC działa bardzo opieszale.
Zazwyczaj idą na ugodę zniszczenia towaru jeśli jest to znikoma ilość nie pod handel

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 21, 2009 11:18 pm 

W ciągu 10 dni własciciel marki ma obowiązek odnieść się do sytuacji. Jesli ten termin zostanie przekroczony bez odpowiedzi nalezy odebrać towar, cieszyć sie z jego posiadania i na przyszłość konsultowac wysyłki:)
Podrawiam

Tytuł:
PostNapisane: Pt maja 22, 2009 10:39 am 

Bardzo dziekuję za odpowiedzi! Dzwoniłam do UC i poinformowano mnie,że postepowanie jeszcze się nie rozpoczęło i mam 2 wyjścia:albo odmówić przyjęcia towaru albo rozpocznie sie postepowanie. Wybrałam oczywiście wyjście 1 i napisałam pismo do Poczty,że odmawiam przyjęcia towaru i maja paczkę odesłać do nadawcy. Mam nadzieję, że po sprawie...:)

Tytuł:
PostNapisane: Wt cze 02, 2009 10:16 am 

hmmm, trochę to dziwne.

To jak poproszę o wysłanie próbek jakiegoś nowego kontrahenta, a on wyśle mi jakieś markowe podróbki to ja mam mieć z tego tytułu problemy?
Tak by można podniszczać konkurencję....

Tytuł:
PostNapisane: Śr cze 03, 2009 10:21 pm 

AnnaRa napisał(a):
Bardzo dziekuję za odpowiedzi! Dzwoniłam do UC i poinformowano mnie,że postepowanie jeszcze się nie rozpoczęło i mam 2 wyjścia:albo odmówić przyjęcia towaru albo rozpocznie sie postepowanie. Wybrałam oczywiście wyjście 1 i napisałam pismo do Poczty,że odmawiam przyjęcia towaru i maja paczkę odesłać do nadawcy. Mam nadzieję, że po sprawie...:)

Napisz proszę jak zakończyła się Twoja historia. Czy ponosiłas koszty zniszczenia, recyklingu, kara lub inne. Czy było to zniszczone komisyjnie w Twojej ocecności czy zakończyło się tylko bezproblemowo na zasadzie pisama towar odesłany do sprzedawcy(kto pokrył koszty?) Myślę że przyda się to na forum wielu osobom które na siłę chca sprowadzać markowe produkty do Polski.
Pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1