Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest So wrz 26, 2020 1:26 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 5:21 pm 

Witam wszystkich forumowiczów! Jestem nowy choć od dawna już śledzę to forum jednak nie otrzymałem żadnej konkretnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie...Proszę o pomoc!Chodzi o to że chciałem importować laptopy z chin i nie wiem jak to wygląda z godnie z prawem,czy jak zamówię np laptopy dell,hp,acer czy nie zostaną one zatrzymane na granicy i zniszczone.Nie mówię że będę brał ten towar od producenta lecz tak jakby od agebta czy może hurtownika sprzętem elektronicznym! Proszę o pomoc, jak to wygląda i co o tym sądzicie???Czy jest szansa że ten agent ma licence od producenta na eksport tych towarów na teren europy? Dajmy na to że ma wszystkie certyfikaty na produkty które sprzedaje, jest na 100% istniejącą firmą.Jak to widzicie!Bardzo proszę o pomoc!!! :!:

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 5:28 pm 

Niestety te laptopy zostaną zatrzymane i zapłacisz za zniszczenie.

Tytuł: ale czemu?
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 5:56 pm 

ale czemu skoro firma istnieje, ma licencje na sprzedaż oryginalnych produktów firmy dell,hp itp. czemu to nie przejdzie tego nie rozumiem? Bo przecież każdy towar nie podrobiony na swój sposób jest oryginalny, np sprowadzając ołówki firmy np. "ołuwki" to ten towar jest przecież oryginalny w jakiś sposób, bo został wyprodukowany przez producenta firmy "ołuwki" Proszę niech ktoś mi to wyjaśni czemu tak jest?

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 6:12 pm 

Nie może mieć takiej licencji, możesz wierzyć i kupić lub odpuścić do niczego nie namawiam. Producenci Della hp, nie zajmują się takimi klientami , więc krótko mówiąc robią CIę w bambuko

Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 30, 2009 6:38 pm 

no dobra niech bedzie! To skąd sklepy internetowe biorą towar do sprzedaży,przecież nie kupują od producenta bo wątpie żeby mu sprzedali 20 sztuk ,tak? a kupując np. od oddziału della w polsce to ceny mają większe jak w innych sklepach więc o co tu chodzi? Przecież producent musi komuś sprzedać ten towar co wyprodukował, a prosto do sklepów osiedlowych to nie trafia,tak?

Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 19, 2009 5:03 pm 

Dziala to tak:
Kazda duza firma ma krajowego dystrybutora/dystrybutorow i oni sprzedaja towar do hurtowni ewentualnie duzym odbiorca
Pozdro

PS: Nie ma szans sie to wgryzc bez duzej kasy ;)

Strefa czasowa: UTC + 1