Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn cze 25, 2018 12:52 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 03, 2013 7:25 pm 

Przestrzegam wszystkich korzystających z usług Euroconsol. Firma ta zażyczyła sobie 3500 zł za wyładowanie 2 palet po 200 kg i za magazynowanie ich w budce przez kilka dni.

Pani z Euroconsol oświadczyła że są to koszty.... zagraniczne, wymieniła kilkanaście pozycji w email ale na fakturze jest 3500 zł za koszty portowo rozładunkowo-magazynowe, nie ma żadnej mowy o kosztach zagranicznych.

Jak to działa że przez 10 lat zajmowania się importem z Chin dałem się tak załadować przez Euroconsol! na 3000 zł !!!
Moj producent/ dostawaca z Chin zawsze wysyłał mi towar na warunkach FOB, zawsze to ja wskazywałem mu przewoźnika etc. Tak jak przy innych importach od innych producentów/załadowców w Chinach.
W tym przypadku Chińczyk producent/załadowca spóźniał się kilka tygodni z gotowością towaru do wysyłki, jak już był gotowy to chciał mi zrobić prezent, niespodziankę, zadośćuczynienie za kilka tygodni opóźnienia (trzęsienie ziemi w Chinach w czerwcu itp) i napisał mi w emailu że towar już jest załadowany i koszty transportu morskiego pokryje on - jako niespodzianka - super!

Towar w Polsce oczywiście przechwytuje Euroconsol, wcześniej uruchamiając bardzo rzetelnego agenta w chinach aby przechwytywał takich załadowców chińskich chcących uszczęśliwić darmowym transportem takich importerów jak... ja.
Euroconsol zaśpiewał sobie 3500 zł za 5 min. roboty + magazynowanie w budce koło portu przez kilka dni - 2 sztuk normalnych palet z towarem o wadze ~500 kg. Dlaczego za 5 minut roboty Euroconsol życzy sobie 3500 zł + magazyn.? Piszę wyraźnie 5 minut bo tyle dokładnie zajęło mi rozładowanie tych dwóch palet z samochodu kiedy przywieziono towar.
Bardzo wkurzony odpisałem do chińczyka - dlaczego to zrobiłeś? Chińczyk przerażony odpisuje że jest zdruzgotany takim obrotem sprawy, wyjaśnia że miała to być niespodzianka w postaci darmowego transportu morskiego. A tu okazuje się że zamiast niespodzianki mamy minę w postaci 3500 dla Euroconosl . Zapytałem w innych firmach ile kosztuje taka usługa - kosztuje średnio 10 x mniej !!!

Powtarzam aby była jasność - Pani z Euroconsol raczej ściemniała pisząc o jakiś kosztach zagranicznych, gdyż faktura jaką zostałem obciążony dotyczy wyłącznie kosztów magazynowo rozładunkowych.
Absolutnie nie dałem żadnej gestii chińczykowi aby wybrał coś takiego do transportu jak Euroconsol, Dlaczego to zrobił chińczyk po wielu latach współpracy? Trzeba by zapytać obrotnego bardzo rzetelnego agenta firmy Euroconsol w Chinach.
I jeszcze dodam, że Euroconsol szantażowało mnie w postaci obciążenia dodatkowymi opłatami za magazynowanie jak będę zwlekał z zapłatą tych 3500 zł. Niestey zapłaciłem, gdyż umowy z klientami generować mogły znacznie większe stsraty.

Dla porównania:

Import 2 palet o łącznej wadze 500 kg z Chin z reguły z Ningbo kosztuje mnie średnio 1500 zł za wszystkie usługi z tym związane włącznie z ubezpieczeniem, SAd, oraz z dostawą do firmy (koło Warszawy)

W tym przypadku. kiedy do akcji weszła Eurocunsol (bez mojej zgody) koszty wyniosły: 3500 zł dla Euroconsol + 1000 zł dla Rohlig Suus (mój wybór gdyż już nie chciałem mieć nic, absolutnie nic wspólnego z Eurocosnol, miałem ich dosyć) za SAD i dowóz towaru do firmy pod warszawą + koszty jakie poniósł Chińczyk za drogę morską i koszty w chinach. W sumie około 5000-6000 tyś zł za 2 palety.
Tak się kończy finał importu z udziałem Euroconsol. Zapłaciłem 3 razy więcej bez mojej akceptacji, wręcz zostałem do tego zmuszony. Jak to możliwe w państwie prawa?

Podsumowując - przez 10 lat w imporcie pierwszy raz zostałem tak załadowany, dlatego też uważajcie na prezenty ze strony Euroconsol.

Oczywiście chińczyk przygotowuje dla mnie opis całego zajścia abym mógł wykorzystać go w dochodzeniu swoich praw. I tu pytanie do bardziej zorientowanch czy jest w ogóle sens zakładać sprawę, czy raczej jestem na straconej pozycji?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Cz sty 03, 2013 10:46 pm 

poczytaj sobie wątki o szukanych przez Euroconsol jest tego sporo, wiem , że ktoś z nimi walczył przez sąd nawet

PostNapisane: N sty 06, 2013 5:25 pm 

Witam,

mialem jedna jazde z Euroconsolem, mimo, ze dobrze znam Tomka Bronowickiego. Zalatwialismy wlasnie FOB dla klienta. Sam to zlecilem Euroconsolowi, bo klient robil pierwszy deal w Chinach. Wyszlo na to, ze probki okolo 1cbm 4 lata temu kosztowaly prawie 700USD (transport). zawinil po tej stronie Globelink. Euroconsol wspolpracuje z Globelinkiem i z HangChungiem czy HangChengiem (nie pamietam dokladnie tej drugiej firmy - nigdy z nimi nie pracowalismy), ale jedno jest pewne. Znalezlismy mase bardzo nieprzychylnych informacji o tych 2 firmach ze strony chinskiej. W momencie kiedy robiony jest FOB, oni wyciagaja kase od dostawcow. Tak jak bylo z nami. Na przyklad wg. mnie 'lewe' kontrole towaru. Jak to wyglada. Otoz jest kontener w ktorym jest na przyklad 10 zaladowcow w drobnicy i nagle pojawia sie sytuacja, ze nasz ladunek ma isc do kontroli. Zaden inny tylko nasz. po czym okazuje sie, ze nasz ladunek jest na samym poczatku kontenera, wiec jestesmy obciazani wszystkimi kosztami (wyladunku wszystkich towarow i zaladunku). Wyszlo na to, ze zaplacilismy za 1cbm wtedy prawie jak za polowe kontenera. Klient w polsce pokryl 200USD, a my naglej kontroli ponad 500.

Euroconsol wspolpracuje z duzymi firmami, te firmy nie sa male i im nie zalezy. Kroja kazdego jak tylko leci. To po tej stronie.

Co robi Euroconsol w Polsce czy w Niemczech tego nie Powiem, ale wiem jedno, ja sie po tej stronie wystrzegam Globelinka i HangChu(e)nga.

W drobnicy zalatwiamy to tak:

Obrazek

W kazdy B/L wpisujemy dokladne koszta jakie sa w danym porcie. Klient jest o tym informowany wczesniej i mimo ze 99% ladunkow wysylamy na CIF zaden klient sie nie zawiodl na kosztach i wysylce (5lat)

Kwestia podejscia.

My NIE jestesmy firma transportowa i nam nie zalezy na zarabianiu na kliencie na transporcie. Podajemy zawsze rzeczywiste koszty naszym klientom. Czasami nawet dokladamy.

CIF czy FOB Panowie nie ma znaczenia, zalezy z jakimi firmami sie wspolpracuje.

Tomkowi Bronowickiemu powiedzialem tylko jedna rzecz. W momencie kiedy wspolpracujesz z Globelinkiem czy ta druga firma, ja nie puszcze zadnego ladunku z Chin przez nich.

Powiem wiecej. Wobec mnie Tomek Bronowicki po tej calej sytuacji wywiazal sie bardzo fair.

Malo tego opisywalem to wczesniej. Mialem klientke, ktorej caly kontener 125.000USD wysylalismy do Hamburga. Sama na mnie krzyczala, ze nie chce Hamburga tylko La Spezie we Wloszech (tak sie jej spieszylo). zmienilem w ostatniej chwili i tam go dostala. Miala taki problem, ze gdyby nie euroconsol i Tomek Bronowicki i Mariusz Sambor to ten ladunek siedzial by tam przez nastepne 2 tygodnie po juz 2 tygodniach oczekiwania. Tylko dzieki Euroconsolowi klientka dostala towar, bo Wlosi chcieli to trzymac nastepne kilka tygodni. opisywalem to we wczesniejszym poscie.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 9:59 pm 

Gdzie podziały się stare posty z sygnaturami akt sprawy sądowej ?

PostNapisane: Śr kwi 09, 2014 7:19 am 

avookado napisał(a):

ano np tu sa:

viewtopic.php?f=10&t=4324&p=18724&hilit=euroconsol#p18724

funkcja "szukaj" naprawde ulatwia sprawe;)

PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 10:26 am 

mefi napisał(a):
avookado napisał(a):

ano np tu sa:

http://www.forum.bigchina.pl/viewtopic. ... sol#p18724

funkcja "szukaj" naprawde ulatwia sprawe;)

no dobrze dobrze, ale wez sie wreszcie podpisz....

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Wt kwi 29, 2014 10:48 am 

slawku, skoncz temat. na forum pisze jako osoba prywatna i tak tez nalezy traktowac moje opinie. jezeli mowimy juz o konkretach to wtedy to sie odbywa przez maila sluzbowego. teraz tylko czekam na to jak zaczniesz sie dopytywac ludzi na forum skad jestem, o ile juz tego nie robiles ;)

PostNapisane: Śr paź 21, 2015 12:06 pm 

Witam wszystkich,

widzę, że wątek firmy Eurocxxxxl był poruszany jakiś czas temu. Okazało się, że firma stosuje ten proceder cały czas.
Bardzo bym chciała skontaktować się z Riko i innymi poszkodowanymi. Czy ktoś może wie, w jaki sposób można to zrobić.
Zostaliśmy perfidnie oszukani przez tą firmę, trzeba ustrzec innych, bo to jest po prostu mafia biorąca haracze pod pretekstem działania zgodnie z prawem - bzdura!!!
Ludziska piszcie nawet jak miało miejsce to kilka lat temu.

Strefa czasowa: UTC + 1