Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Cz lut 27, 2020 4:29 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lut 11, 2014 11:40 pm 

Panowie chodzi mi po glowie jedno pytanie

zalozmy ze firma X z Chin ma swoje produkty na alibabie dostepne dla kazdego, jest firma Y (Polska), ktora sprowadza je do Polski i nakleja swoje logo na produktach i dopisuje jakis swoj model urzadzenia

czy ja, sprowadzajac ten produkt z alibaby, bede mogl legalnie (na tak samo wygladajacy produkt !) nakleic inna nazwe urzadzenia ?

czy jak firma Y rozprowadza to na rynku polskim, to nalezy domyslac sie ze ma na ten produkt jakas wylacznosc ? albo moze ma jakis patent ktory uniemozliwi innym zakup i rozprowadzanie nawet podobnie wygladajacych urzadzen ? (znalazlem tez inne modele na alibabie, ktorych polska firma nie ma, no ale maja wszystkie ten sam wyswietlacz z identycznymi przyciskami itp.)

moze mi ktos dopowiedziec w temacie ? niestety przeszukujac forum nie znalazlem nic na ten temat :|

dzieki !

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt lut 11, 2014 11:50 pm 

jak firma Y sobie nic nie zastrzegła to sobie możesz nakleić i sprzedawać do woli.
Powyższe oczywiście jest obarczone błędem wynikającym z nieznajomości produktu.

Napisz w czym możemy Ci pomóc: biuro@layo.com.pl

PostNapisane: Śr lut 12, 2014 2:40 am 

pietras napisał(a):
czy jak firma Y rozprowadza to na rynku polskim, to nalezy domyslac sie ze ma na ten produkt jakas wylacznosc ?

najprosciej zapytac w fabryce...

co do reszty....
jesli produkt bedzie identyczny (kolor, opakowanie, itp) to moze sie ktos powolac na ustawe o nieuczciwej konkurencji... polecam lekturę owej ustawy...

także z "nakleić i sprzedawać do woli" to bym sie nie zgodził

PostNapisane: Śr lut 12, 2014 4:01 pm 

po prostu zapytaj tego dostawcy czy ktoś w Polsce ma już wyłączność na ten produkt

Co do naklejania itd to poczytaj o zastrzeganiu swojej marki, brandowani itd, bo to nie tak, ze nakleisz jakąs nazwe i lecisz z koksem:)

PostNapisane: Cz lut 13, 2014 11:11 am 

Jeśli jest to import z prawdziwego zdarzenia to sie podpisuje odpowiednie umowy pomiedzy fabryka a firma w europie tak aby twoje i ich produkty był bezpieczne.

pozdrawiam

PostNapisane: Pt lut 14, 2014 12:44 pm 

znajdź producenta OEM. wydrukuj swoje pudełka i po ptakach :)

tylko poczytaj ustawę o uczciwej konkurencji oraz o ochronie własności intelektualnej.

No i nie pakuj się w podróbki :)

Pozdrawiam

Agencja Celna Cargo Sad Service oferuje obsługę celną - przesyłki lotnicze, przesyłki pocztowe - cały kraj
Spedycja lotnicza, morska, drogowa
Kontakt: tel.603080199 mail: info@cargosad.pl

PostNapisane: So lut 22, 2014 9:36 pm 

pietras napisał(a):
Panowie chodzi mi po glowie jedno pytanie

zalozmy ze firma X z Chin ma swoje produkty na alibabie dostepne dla kazdego, jest firma Y (Polska), ktora sprowadza je do Polski i nakleja swoje logo na produktach i dopisuje jakis swoj model urzadzenia

czy ja, sprowadzajac ten produkt z alibaby, bede mogl legalnie (na tak samo wygladajacy produkt !) nakleic inna nazwe urzadzenia ?

czy jak firma Y rozprowadza to na rynku polskim, to nalezy domyslac sie ze ma na ten produkt jakas wylacznosc ? albo moze ma jakis patent ktory uniemozliwi innym zakup i rozprowadzanie nawet podobnie wygladajacych urzadzen ? (znalazlem tez inne modele na alibabie, ktorych polska firma nie ma, no ale maja wszystkie ten sam wyswietlacz z identycznymi przyciskami itp.)

moze mi ktos dopowiedziec w temacie ? niestety przeszukujac forum nie znalazlem nic na ten temat :|

dzieki !

99% naszych klientow patentuje, poczawszy od ledow skonczywszy na pudelkach opakowaniowych na przyklad do monet.

teraz jest sytuacja.

mozesz to kupic, fabryka w chinach nieuczciwie moze to sprzedac. w momencie kiedy zaczniesz sprzedawac w Polsce zglosi sie do ciebie mily pan prawnik, ktory wyda ci odpowiednie instrukcje odnosnie oplat lub utylizacji... i jestes udupiony.

najlepiej wszystko dokladnie sprawdzic zgodnie z polska i madrycka.

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. PL: 22 307 90 58 - laczy z Chinami BEZ OPŁAT - STREFY CZASOWE!

PostNapisane: Śr maja 29, 2019 11:08 am 

Przecież takie działanie podlega karze. Zdarzyło mi się, że ktoś zdublował mojego bloga i bardzo trudno było mi to udowodnić. Jednak pomógł mi dobry prawnik z Kancelarii Adwokackiej z Łodzi http://www.kancelaria-kfk.pl/ . Pomógł mi dowieźć prawdy i tego, że treści z mojej strony były kopiowane bez mojej zgody. Osoba, która to robiła, nawet nie próbowała nic w nich zmienić. Całe szczęście, że trafiłam na dobra pomoc prawną, a złodziejaszka dosięgnęła sprawiedliwość.

Strefa czasowa: UTC + 1