Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

pytanie odnośnie przelewu
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=6&t=16683
Strona 1 z 1

Autor:  Fortitude [ Cz paź 09, 2014 3:35 pm ]
Tytuł:  pytanie odnośnie przelewu

mam taki oto problem. Musiałem szybko przewalutować trochę waluty, ale niestety kantor internetowy odmówił mi przewalutowania bezpośrednio z mojego zagranicznego konta na rachunek złotówkowy, tłumacząc, że konto w walucie obcej musi być założone w polskim banku by dokonać transakcję (sic!). Toć to jakiś absurd. Czy kantor internetowy miał do tego prawo i co mogę zrobić, jak podobna sytuacja się powtórzy?

Autor:  andachiel [ Cz paź 09, 2014 8:37 pm ]
Tytuł:  Re: pytanie odnośnie przelewu

Jest to zapewne spowodowane prowizjami i oplatami bankowymi. Jak i tez zapewne z jakiego kantoru sie koszysta.

Autor:  JBJB [ Cz paź 16, 2014 5:37 pm ]
Tytuł:  Re: pytanie odnośnie przelewu

Nie wszystkie kantory internetowe mogą zajmować się wymianą miedzy polskimi a zagranicznymi bankami. Po pierwsze, wymaga to zdobycia odpowiednich zezwoleń. Po drugie, kantor musi obsługiwać konta tego konkretnego baku zagranicznego, bo inaczej musiałby płacić prowizję przy takim przelewie na zasadach ogólnych. Jeżeli w regulaminie kantor nie miał zapisu, że obsługuje takie transakcje, to mógł odmówić. Mimo wszystko do takich wymian wystarczą tylko dwa konta - trzeba tylko znaleźć kantor, który obsługuje takie transakcje bezpośrednio.

Autor:  Moloch [ Cz sie 01, 2019 5:51 pm ]
Tytuł:  Re: pytanie odnośnie przelewu

Dlatego ja zawsze jeśli chodzi o transakcje pieniężne wybieram sprawdzone firmy. Odkąd pamiętam korzystam z kantoru online https://cinkciarz.pl/wymiana-walut i nigdy jeszcze nie miałem z tym żadnego problemu. Tym bardziej, że tutaj chodzi często o dość duże kwoty pieniędzy.

Autor:  agrynek [ Pn sie 12, 2019 4:43 pm ]
Tytuł:  Re: pytanie odnośnie przelewu

:mrgreen:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/