Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn cze 25, 2018 6:56 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy to scam?
PostNapisane: Pt paź 23, 2015 9:01 am 

Witam. Chcialem rozpocząć drobny import z Chin. Znalazlem sprzedawcę, dogadałem cene i wyslalem pieniądze. Sprzedawca chce teraz więcej na podatek. Pewnie dalem się nabic w butelke a może jakims cudem jednak nie? Napiszcie co o tym myślicie. Wklejam kilka miali oraz zdjęć które mi wyslal

SPRZEDAWCA

Delivery time :3-5 working days
Delivery way:DHL, EMS, TNT, UPS or FeDex

Right now we take bank trasnfer or wester union
The following is our payment details

WESTERN UNION ACCOUNT
FIRST NAME: Shijie
LAST NAME:Luo
Address:Fujian boc mansion 136 wusilu 350003 Fuzhou,Fujian province ,china
Zip code: 350003

T/T
Beneficiary Name : Shijie Luo
Account Number : 6217-9064-0001-1360-881
Swift Code : BKCHCNBJ720
Bank Name : BANK OF CHINA
Bank Address : Fujian boc mansion 136 wusilu 350003 Fuzhou,Fujian province ,china

When you complete the payment,pls send us your address, your full name and your phone ,then we will
arrange the shipment for you and give you the tracking No. within 24 hours when we confirm the payment

Looking forwards to your reply

Best regards,Jasan

JA

Hello. I want order 1 set. You want bank transfer and im afraid that i will send money and You will desapire.

SPRZEDAWCA

Hello,dear Marcinn
We are here to look for collaborator who want to do long business, we will not cheat you only hundred聽 dollars, which will
lead to the lost of the reputation came from our clients that accumulated for many years , sellers who would like to
do long business will not play the fool, both of us need trust each other, attached is my ID cards and buiness licence
hope you could understand it
Waiting your reply

JA

Done. I send Western Union transfer.

SPRZEDAWCA

By the way ,pls send us your address, your full name and your phone ,then we will
arrange the shipment for you and give you the tracking No. within 24 hours when we confirm the payment

Looking forwards to your reply

JA

Hej. Why You dont answer me? How is my shipping?

SPRZEDAWCA

Hello,dear Marcinn

This afternoon we sent your goods out
and just now we have checked by the agent, they said the package was detained at the custom.
Due to the shenzhen custom restrictly checking this month , all package been opened
and checked one by one
Finally they found that the brand products in the package, they require you pay $85 as
tax, (that's 50% tax for your items)
without tax they wont release the package and give us the tracking No., hope your understanding
please arrange $85 within 24 hours, then we can talk with custom guy and go ahead the
shipping and send us the tracking No. , otherwise the items will be confisticated forever, thank you

SPRZEDAWCA

Attached is the proof receipt that we have sent out the goods , the tracking No. is
648-1253-435 of the DHL
the customs requested your should pay for the tax, then they would make it get through the inspection then it could be online
We are here to look for collaborator who want to do long business, we will not cheat you onlyhundred dollars, which will
lead to the lost of the reputation came from our clients that accumulated for many years , sellers who would like to
do long business will not play the fool, both of us need trust each other

Obrazek
http://zapodaj.net/ba00836d3927e.jpg.html

JA

Please send me that data of Your company. Certificate of Import & Export from Ministry of Commerce, VAT or a copy of Tax ID, Company Registration number and full company details. This way it wil be easier for me to veryfy your company.

SPRZEDAWCA

We are here to look for collaborator who want to do long business, we will not cheat you only hundred or thousand dollars, which will
do long business will not play the fool, both of us need trust each other, attached is my ID cards and our saleslicence
Może ktoś zna Chinski i potrafi przeczytać co tam jest napisane
Obrazek
http://zapodaj.net/dd6dd0fc24b40.jpg.html
Obrazek
http://zapodaj.net/eff951594f5ae.jpg.html

We promise this is the last payment for the tax,brand electronic products export from China to other countries should charge some
rate of the tax, which is the latest policy from the customs, we also should abide by the rule , so we hope you could also
observe the rule here in China ,and the 50% is the lowest rate here in china I could strive it for you , the electronic tax
is very high up to 70-80% here in China,
We should only be accepted to ask the goods and the tracking No. from the customs after you pay for the tax, which is
the rule in China , I have no idear of it , I only a little manager of the firm here , hope you could understandmy hard condition

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Pt paź 23, 2015 9:13 am 

daj link do tego sprzedawcy lub nazwe firmy i co sprzedaje to Ci powiem czy scam

PostNapisane: Pt paź 23, 2015 9:20 am 

Company Profile

Founded in 1996, Guangzhou DOOP Electronics Technology Co., Ltd. (www.doopchina.com) is the wholely-owned subsidiary of China Zhuzhou Daneng Science & Tec Group, which is the designated communications lighting equipment maker of China's Ministry of Railways. As one of the high-tech and high-growth enterprises certified by Chinese government, DOOP has been dedicated in the research, development and manufacturing of lighting products. DOOP is specialized in the manufacturing of auto HID xenon headlight, motorcycle HID xenon headlight, LED working light, LED bar and Automatic Heated Wiper Blades.

DOOP’s products has gained the certification of European E24-MARK, Saudi Arabian SASO, CE, ISO 9001:2000, etc., with the comprehensive quality exceeding the standards by 50%.After 18 years’ evolution, DOOP has become European customers’ favorite OEM of Optoelectronic products. DOOP has also established oversea braches in Frankfurt and New York, with customers covering over 100 countries and regions.

PostNapisane: Pt paź 23, 2015 4:07 pm 

wydają sie być ok, tylko dlaczego nie podali Ci konta firmowego? tylko przelew i konto firmowe, żadne WU,

PostNapisane: Pt paź 23, 2015 4:28 pm 

A to mozliwe ze jest cos takiego jak podatek 50% na elektronike? Czy tez jak on twierdzi ze nawet 80% ? DLaczego konto firmowe ( i jak to sprawdzic ze to zeczywiscie konto firmowe) podnosi wiarygodnosc kontrachenta? Da sie cos zwojowac jesli facet rozplynie sie po takim przelewie? Mozesz powiedziec jak to sprawdziles o ile to nie jest jakas tajemnica? Przyda sie na przyszlosc i chyba nie tylko mnie :) On podal nr konta bankowego. Co to za konto? prywatne?

PostNapisane: So paź 24, 2015 1:38 am 

Michael22 - przeczytaj załączoną przez autora tematu korespondencję z kontrahentem. Sorry za odmienne zdanie, ale dla mnie to 99% scam.

1. Firma (prawdopodobnie) istnieje, ale: siedziba firmy - Kanton. Miejsce odbioru pieniędzy - Fuzhou. Odległość między miastami - ponad 900km.

Powstaje więc pytanie, czy osoba, z którą kontaktował się autor tematu ma w ogóle cokolwiek wspólnego z tą spółką.

2. Płatność: konto prywatne/WU.

Pachnie wałkiem...

3. Dokument (ID), który przesłał Chińczyk aby się uwiarygodnić - mógł być: znaleziony, ukradziony, albo nawet wydrukowany. :)

4. Żądanie dodatkowych pieniędzy tytułem podatku? Sorry, ale... pierwszy raz wysyłał? Nie wiedział wcześniej o podatku? W treści korespondencji napisał że jest "little" ale jednak "manager". Co to za "brand products", którego tak mocno czepiły się chińskie służby celne, że bez podatku nie chciały wypuścić z Chin przesyłki? Jakaś znana międzynarodowa marka? Jeśli tak, a paczka rzeczywiście została wysłana, to lepiej by było, żeby nie otworzyli tego polscy celnicy.

JERY76 napisał(a):
Dlaczego konto firmowe ( i jak to sprawdzic ze to zeczywiscie konto firmowe) podnosi wiarygodnosc kontrachenta? Mozesz powiedziec jak to sprawdziles o ile to nie jest jakas tajemnica? Przyda sie na przyszlosc i chyba nie tylko mnie :) On podal nr konta bankowego. Co to za konto? prywatne?

T/T
Beneficiary Name : Shijie Luo

Sorry za złośliwość, ale Shijie Luo to Twoim zdaniem nazwa firmy od której rzekomo kupiłeś towar, czy imię i nazwisko?

JERY76 napisał(a):
Da sie cos zwojowac jesli facet rozplynie sie po takim przelewie?

Zazgrzytaj zębami, pluń i zapomnij. A następnym razem (o ile nastąpi) więcej rozsądku...

Za dużo w tym wszystkim rzeczy, które nie trzymają się kupy. Może wszystko dobrze się skończy, w co wątpię, ale tego Ci życzę.

Ostatnio edytowano So paź 24, 2015 7:20 pm przez ojtus, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So paź 24, 2015 11:35 am 

Pytalem, czy da sie cos zwojowac jesli zrobie przelew na konto firmowe.

PostNapisane: So paź 24, 2015 12:25 pm 

JERY76 napisał(a):
Pytalem, czy da sie cos zwojowac jesli zrobie przelew na konto firmowe.

Nie zauważyłem wcześniej takiego pytania.

Poszukałbym innego kontrahenta. Ale każdy może mieć swoje zdanie. Twój cyrk - Twoje małpy.

PostNapisane: So paź 24, 2015 1:06 pm 

"DLaczego konto firmowe podnosi wiarygodnosc kontrachenta? Da sie cos zwojowac jesli facet rozplynie sie po takim przelewie?"

Tak brzmialo pytanie.

PostNapisane: So paź 24, 2015 7:16 pm 

To może warto formułować pytania w sposób zrozumiały nie tylko dla Ciebie, ale również dla innych?

Przy kwotach rzędu 100-200 USD koszty prób odzyskania pieniędzy przewyższają koszt transakcji. Wielokrotnie.

PostNapisane: N paź 25, 2015 10:35 am 

faktycznie , nie doczytałem, moim skromnym zdaniem ten gość nie ma nic wspólnego z firmą, podpina się pod nią pewnie żeby wyłudzić kasę, ja bym nic już nie płacił i dał sobie spokój.

PostNapisane: Pn lis 09, 2015 6:25 pm 

ojtus napisał(a):
To może warto formułować pytania w sposób zrozumiały nie tylko dla Ciebie, ale również dla innych?

Przy kwotach rzędu 100-200 USD koszty prób odzyskania pieniędzy przewyższają koszt transakcji. Wielokrotnie.

Co ty o tym mozesz wiedziec??? Przy kwotach rzedu kilku czy kilkunastu tysiecy kolarow to przekracza wielokrotnie....

http://www.datalawltd.com

datalawltd@datalawltd.com

Tel/Fax: +86 20 3996 9004
Tel: +86 18 66 500 45 46

Tel. stacjonarny (NIE KOMORKA!) PL: 22 307 90 58 lub 61 666 09 09 - laczy z Chinami

PostNapisane: Pn lis 09, 2015 7:09 pm 

slavecky napisał(a):
ojtus napisał(a):

Co ty o tym mozesz wiedziec??? Przy kwotach rzedu kilku czy kilkunastu tysiecy kolarow to przekracza wielokrotnie....

Szanowny Panie Sławku,

nie kwestionując Pana (na pewno rozległej) wiedzy, pozwolę sobie zauważyć, że nie znamy się i (bez urazy) jeśli mam być szczery, to nie mam najmniejszej ochoty na zmianę tego stanu rzeczy.
Dlatego proszę, aby oprócz treści - zwrócił Pan chociaż trochę uwagę na formę, w jakiej odnosi się Pan do wypowiedzi innych użytkowników - nie tylko moich.

Pisząc odpowiedź na post autora tematu odniosłem się tylko i wyłącznie do wysokości kwoty transakcji, o której on wspominał. Nie zauważyłem tam kwot rzędu "kilku czy kilkunastu tysięcy dolarów"

Strefa czasowa: UTC + 1