Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Śr sty 17, 2018 1:47 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lis 06, 2015 10:04 am 

Witam!
Mam następujący problem zakupiłem przez aliexpress obudowy "case " do telefonów ,długo wybierałem ofertę ,wiadomo jest tego mnóstwo na Ali -chciałem żeby to było pewne i oryginalne w oryginalnych pudełka (co żadko sie zdarza -na ogół jest w foli i widać ze podroby) po miesiącu negocjacji zakupiłem pare sztuk za 71usd -okazało sie ze wysłano mi 15sztuk to najwyższa cena jak była za te obudowy ,bo można było kupić takie juz od 2usd bez pudełek są to obudowy z logiem Air Jordan . Oczywiście zatrzymane przez Urzad Celny Rybnik ( jest to mój drugi zakup na Ali i drugi zatrzymany pierwszy był 3ty wcześniej i po przedstawieniu przelewu i oferty ze strony w PDF puścili paczkę i dostałem cło w kwocie 70zl za obudowy No name. Teraz po przedstawieniu dokumentów wyczytali co o Jordanie i otworzyli paczkę i doczepili sie ze case-y naruszaja prawa własności INTELEKTIALNEJ czy jakieś tam bełkoty prawne o naruszeniu praw które posiada Nike Oregon USA !! Paranoja jakaś zadzwoniłem do pani z Urzędu C. z reszta całkiem miła rozwiała ze mną przeszło godzinę i wytłumaczyła mi ze miałem pecha bo firma Nike nie odpuszcza takich rzeczy nawet jednej "koszulki " (jeśli bym zamówił ) przy dobrych układach jeśli okaże sie ze to podróbka zadzwoni do mnie prawnik reprezentujący firmę nike i pójdzie na ugodę żeby to zniszczyć a jeśli nie to dochodzenie prokurator i policja -kpina jakaś ! Przecież chyba w tym durnym Kraju konsument jest jakoś chroniony ja nie moge za kogoś odpowiadać co mi wyśle tym bardziej przez internet gdzie mogą byc sfabrykowane zdjęcia itp. Ja zamawiałem towar z pełna świadomością ze jest to oryginał z reszta mało nie kosztował ! Napewno wyleczyłem sie z zakupów w Chinach czegokolwiek -Urzednik celny mi powiedziała ze mam uzbroić sie w cierpliwość do ok 20listopada bo czekają na reakcje firmy nike ze niby wysłali zdjęcia do rzeczoznawcy czy to oryginały ,jak będzie trzeba to wyślą obudowy do Ameryki do sprawdzenia kpina jakaś !! Wydaje mi sie ze to jest celowe straszenie ludzi żeby sobie darowali i zapłacili jakieś astronomiczne sumy za utylizacje i interwencje prawnika i tak nabijają kasę za nic bo na pewno nie jest to przemyt itp. Pod co oni chcą to podpiąć to jest zwykły zakup przez internet . Szkoda ze wcześniej nie trafiłem na wasze forum bo w życiu bym sie nie pchał w takie problemowe zakupy jeśli ktos myśli o zakupach na Aliexpress jakis markowych rzeczy to nie polecam same problemy -ach wysyłka byka przez china post . Moje pytanie jak to rozegrać bo ma jeszcze pare dni na odwołanie czy zażalenie i nie wiem co zrobic czy czekać na rozwój sytuacji czy wygłupiać sie z jakimiś pismami Pozdrawiam! I proszę o odp.

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 11:20 am 

nalepszym było by nie przyznawanie się do paczki, a jeśli się przyznałeś to cóż, na pewno zniszczenie towaru +jakaś kara. niestety importer odpowiada tu całą odpowiedzialnością, jeśli przyzna się do paczki

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 1:02 pm 

Zauważ, że oryginałów nie można zamawiać w ilościach handlowych ( 15 szt, to raczej nie do własnego telefonu), jeśli nie jest się autoryzowanym dystrybutorem. Nawet zamawianie pojedynczych sztuk z terenu innego obszaru gospodarczego ( spoza UE) może być obarczone obostrzeniami ze strony właściciela znaku towarowego.

airsea4u@gmail.com

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 1:36 pm 

Zgadza sie nie dla jednej osoby ale dla 5 każdy ze znajomych wybrał sobie co mu odpowiadało jeden np 2 drugi 4 wiadomo jeśli zamówi sie więcej w jednej paczce będzie tanie , bez przesady nikt nie bierze na handel 15 obudów na telefon i czeka miesiąc żeby zarobić na nich po np. 10zl !! I jeszcze ryzykuje przy tym cło , jesteśmy fanami marki i u nas nie dostaniesz takiej obudowy i tylko dlatego było to zamowienie -jeśli np. By mi ktos tam wrzucił heroinę albo było by pudełko po niej to co ja pójdę siedzieć !! Za to ze ktos to wysłał ? Przecież logicznej jest ze nie mam ma to żadnego wpływu o wydaje mi sie ze prawnika do tego nie trzeba żeby sie wybronić -tylko dziwi mnie ze wszyscy idą na ugodę i płaca a oni na tym zeruja i reperują budrzet bez przesady żebym płacił np. 2000zl za nic ! Jak moge sie nie przyznać do paczki -wysłałem im w PDF stronę z oferta ze zdjęciami aukcji wiec to chyba odpada ? No chyba ze: korespondowałem z Chińczykiem i wysłał mi zdjecie w opakowaniu i zapewniał ze to tak wyglada wysłał mi tz. Real foto które były w kartonowych pudełkach a kobieta z urzędu powiedziała ze przyszło to w jakis woreczkach które nie sa przedmiotem sprawy i mogą mi je przysłać łaskawcy ! Nie wiem co robić...

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 1:48 pm 

Jes jeszcze opcja taka : chinczy zaadresował paczkę pod mój adre i moje imię ale bez nazwiska i poczta w tym pierwszym piśmie zażądała ksero dowodu ,dowód wpłaty i ofertę co zamowilem , jeśli bym w tym zażaleniu napisał ze Chinczyk pomylił paczkę nie to miał wysłać -właśnie mnie o tym powiadomił i ze bym jej nie przyjmował żeby odesłali do niego spowrotem ? Ja sie zrzekam paczki i aliexpress odda mi wtedy przelew. Jest chyba taka opcja zwłaszcza ze nic nie podpisałem ? Przejdzie żeby sie z nimi nie użerać ?

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 2:27 pm 

no to jak nic nie podpisales i sie nie przyznales to powiedz w UC ze towaru żadnego nie chciałes nie wiesz co to i ze mają odeslac..
ale jak już im sie przyznales (wyslales link do aliexpres..) to ciężko

Niestety u nas nieznajomosc prawa nie zwalnia z jego przestrzegania...

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 3:25 pm 

Zgadza sie link wysłałem ale w przekonaniu i zapewnieniu ze oryginał jeśli okaże sie podróba to ja tego nie zamawiałem mam na dowód cała rozmowę z Chińczykiem po za tym zle zaadresowana i tam był motyw ze zapłaciłem dwa razy po 35usd z groszem jakimś i na aukcje było to za 10 case i tak aukcje wysłałem do urzędu celnego a chinol wysłał mi 15case - bo powiedział ze w opakowaniach jak chce to muszę dopłacić a nie umiem tego robić na Ali wiec wysłał 15 ewidentne pomylona paczka ! :) nie ta ilośc nie ten produkt bez nazwiska -moze to pismo z urzędu pocztowego mnie uratuje moge je wystawić do wglądu jeśli sie da tutaj ?

PostNapisane: Pt lis 06, 2015 4:22 pm 

no to sprobuj isc w zaparte ze to inne zamowienie ktore nie zamawiales, może coś ugrasz, zawsze warto próbować

Strefa czasowa: UTC + 1