Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest Pn cze 25, 2018 6:49 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 25, 2016 10:33 am 

Witam serdecznie,

Szukam informacji dotyczących tabliczek znamionowych sprzętów elektrycznych wprowadzanych na rynek przez polskich producentów jak również i importerów. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na temat:

1) Normy/ Przepisy ściśle określające wymagania dotyczące tabliczek znamionowych
2) Czy polskie prawo/ wymagania dotyczące tabliczek znamionowych są takie same jak dla UE
3) W przypadku wprowadzania urządzenia na rynek przez importera (pod własnym brandem), na tabliczce znamionowej powinien znajdować się adres producenta czy importera?
4) Z informacji jakie udało mi się uzyskać wiem, że najważniejsze informacje to:
- nr seryjny
- rok produkcji
- certyfikaty bezpieczeństwa
- napięcie znamionowe
- moc znamionowa
- parametry techniczne opisujące pracę produktu

Co znajduję się pod pojęciem parametry opisujące wyrób? Wiem, że na tabliczce wymagane są informacje dotyczące napięcie i mocy znamionowej urządzanie, ale co w przypadku pozostałych parametrów? Są urządzenie, które prócz standardowych parametrów (wymiary, masa netto, materiał wykonania) posiadają pojedyncze, dodatkowe "opisujące" ich pracę jak np. miksery (prędkość obrotowa), ale są takie, które tych dodatkowych parametrów mają więcej np. piece, lodówki. Co w takich przypadkach? Czy są jakieś normy, przepisy regulujące wymagania dla poszczególnych produktów?

Z góry dziękuje za wszelką udzieloną pomoc! Pozdrawiam

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1