Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N wrz 23, 2018 3:17 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 08, 2017 8:30 am 

Witam wszystkich. Mam problem z uzyskaniem pomocy od dostawcy drukarki UV . Urządzenie nie działa, wyświetlają się komunikaty błędów a dostawca od kilkunastu dni mnie zwodzi że uzyskam pomoc, i na tym się kończy. Urządzenie stoi już prawie 3 tygodnie i nie mogę z niego korzystać bo jest problem na którego rozwiązania brak - instrukcja nie zawiera kodów a tym bardziej ich instrukcji rozwiązania, a chińczyk cały czas tylko pisze "jutro otrzymasz pomoc od naszego inżyniera".

Szukam prawnika w chinach który mógłby mi pomoc uzyskać tę pomoc, lub napisać pismo do chińczyka aby nie czuł się bezkarnie. Skoro nie mogę używać tego co kupiłem jako nowe ( a nie wygląda ani trochę na nowe ) i w dodatku ma to błędy już przy starcie uniemożliwiające pracę to ja takiego szajsu nie chcę. Co mogę zrobić ?. Do sądu z takim chinolem ?.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

PostNapisane: Wt lis 14, 2017 11:30 am 

Chińska drukarka UV to w 99% przypadków ogołocony i powycinany biurkowy atramentowy EPSON z serii R produkcji garażowej z "autorskim" oprogramowaniem. Oczywiście - są większe firmy w Chinach, które składają takie sprzęty w warunkach przemysłowych, ale baza produktu pozostaje ta sama - drukarka EPSON. Nie wiem, ile kosztował ten sprzęt, ale jeśli kupiłeś sprzęt formatu A4 - A3, to pomoc prawna w Chinach może pochłonąć drugie tyle. Takich rzeczy nie warto kupować zdalnie, a jeżeli już - to warto mieć na miejscu zaplecze techniczne.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Strefa czasowa: UTC + 1