Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin

Teraz jest N paź 21, 2018 3:23 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oszukany !!!
PostNapisane: So cze 09, 2007 11:06 pm 

Witam serdecznie.
Piszę tutaj ostrzegając potencjalnych przyszłych importerów i prosząc o rade.
Jakiś czas temu zamówiłem poprzez portal ALIBABA u złotego sprzedawcy 30 konsol PSP, płacąc za całośc niemałą sumę. Negocjace odbywały się mailowo,telefonicznie, oraz jeśli ktoś moze sie orientuje poprzez komunikator TRADE MENAGER udostępniany przez w/w portal. Po 5 dniach od daty dokonania przelewu dostałem od uroczej przedstawicielki w Chinach informację, że pieniądze zostały u nich zaksięgowane i ze wysyła paczkę. Po kilkunastu godzinach miałem juz numer nadania. W ciągu 7 czy 8 dni paczka doszła do mnie do domu. Jako,że odbieram bardzo dużą ilośc paczek nie zróciłem uwagi na adres nadawcy. Po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że paczka która przyszła jest nadana z Chin, jej wielkość nie odpowiadała zamawianym produktom, a na karcie informacyjej napisane było "gift"-podarunek. W środku zamiast 30 konsol była torebka damska (podróbka bardzo znanej firmy-całkiem przyzwoita) oraz bluza. Natychmiast napisałem zapytanie do firmy Chińskiej, niestety juz nie uzyskałem odpowiedzi. Status na komunikatorze jest cały czas "niedostępny", nie odbierają telefonów i nie odpowiadają na maile (mija juz trzeci tydzień)

Skontaktowałem sie ze swoim wcześniejszym kontrahentem w Chinach z prośbą o pomoc. I tutaj pojawia się paradoks, firma istnieje i ma się dobrze. Aby sie o tym przekonać założyłem fikcyjne konto na portalu ALIBABA, po czym skontaktowałem się z firmą. Ich odpowiedź była natychmiastowa. Rozmawiali do czasu, aż nie przdstawiłem im mojego problemu- w tym momencie kontakt się urywa. Obecnie mam założone kolejne fikcyjne konto i wiem, że firma pracuje codziennie zupełnie normalnie.

Cała sprawę naświetliłem obsłudze portalu ALIBABA (niestety oni prowadzą tylko portal i nie odpowieadją za przeprowadzane transakcje), ambasadzie Polskiej w Chinch (brak odzewu) oraz złożyłem doniesienie do polskiej prokuratury o popełnieniu przestępstwa oszustwa (brak mi wiary w polski wymiar sprawiedliwości a juz na 100 proc w załatwienie sprawy międzynarodowej).

I teraz moje pytanie:
Czy ktokolwiek z Państwa zna jakaś magiczną metodę na pozytywne rozwiązanie tej sprawy, może ktoś wie jak skontaktować się z chińska policją. Jakiekolwiek informacje będą dla mnie bardzo cenne.
Jeśli ktoś jest zainteresowany co to za forma podaję link:
www.fadbrand.com (na alibabie SHISHI MALI INDUSTRIAL LTD)

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Marcin Michalewski

:(

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: So cze 09, 2007 11:33 pm 

I jeszcze jedno :)
Pieniądze zostały przelane via Bank Transfer, teoretyczie na konto firmy. Na przelewie kazali napisać nazwę firmy, imię i nazwisko właściciela oraz dokładną specyfikację za co się płaci (wszytsko zgadzało sie z danymi podanymi na stronie :( ). Wcześniej dokonywałem podobnych transakcji, może stad to błędne zaufanie.... KOntaktowałem się ostatnio z formą z Wielkiej Brytanii która teoretycznie prowadzi z nimi interesy i mówili, że od poł roku u nich zamawiają i nie mają kłopotów ani problemów...

Jeszcze raz pozdrawiam.

Tytuł:
PostNapisane: N cze 10, 2007 12:19 am 

:) jeszcze raz

Doszły mnie słuchy, że są Polacy w Chinach, lub ludzie innych narodowości, którzy są w stanie odzyskać pieniądze, pobierając przy tym sporą prowizję. Nie wiem na jakiej zasadzie to niby działa ale jeśli takie cudo istnieje i ktoś o takim czymś wie proszę dać znac:). Może suma która starciłem nie była aż tak wysoka ale złość i irytacja biorą góre......

Tytuł:
PostNapisane: N cze 10, 2007 7:38 pm 

Napisz do mnie na priva, potrzebuję więcej szczegółów, by zlecić sprawę chińskiemu przedstawcielowi http://www.BigChina.pl. A tak komentując Twoją sytuację, faktycznie wszystko wyglądało modelowo, ale jak wszedłem na ich stronę www, od razu zorientowałem się, że to oszuści. Już niedługo pojawi się w http://www.BigChina.pl artykuł o tym.

PostNapisane: Pn lip 23, 2007 5:07 pm 

Witam Panie Marcinie,
W Azji działają również firmy które pomagają w takich sprawach (odzyskanie pieniędzy). Każda transakcja jest inna, także nie sposób teraz mówić, o gwarancji odzyskania 100% pieniędzy, jak i o kosztach związanych z odzyskaniem tychże. Jeśli Pan znajdzie chwilkę, proszę
mi przesłać na priv. takie informacje jak(zobacze co sie da zrobic):
1. Polecenie zapłaty od nich.
2. Dane kontaktowe kontrahenta (jeśli ma Pan więcej informacji od tych podanych w poście).
3. Przebieg historii transakcji (tak jak wyzej, jesli jest cos ponadto).
na pozniej przydaza sie (jesli Pan ma) kopie korespondencji.

Pozdrawiam
Marcin

import_km napisał(a):
Witam serdecznie.
Piszę tutaj ostrzegając potencjalnych przyszłych importerów i prosząc o rade.
Jakiś czas temu zamówiłem poprzez portal ALIBABA u złotego sprzedawcy 30 konsol PSP, płacąc za całośc niemałą sumę. Negocjace odbywały się mailowo,telefonicznie, oraz jeśli ktoś moze sie orientuje poprzez komunikator TRADE MENAGER udostępniany przez w/w portal. Po 5 dniach od daty dokonania przelewu dostałem od uroczej przedstawicielki w Chinach informację, że pieniądze zostały u nich zaksięgowane i ze wysyła paczkę. (...)

I teraz moje pytanie:
Czy ktokolwiek z Państwa zna jakaś magiczną metodę na pozytywne rozwiązanie tej sprawy, może ktoś wie jak skontaktować się z chińska policją. Jakiekolwiek informacje będą dla mnie bardzo cenne.
Jeśli ktoś jest zainteresowany co to za forma podaję link:
www.fadbrand.com (na alibabie SHISHI MALI INDUSTRIAL LTD)

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
Marcin Michalewski

:(

Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 28, 2007 5:09 pm 

Naprawde przykro mi stary ze ktos tak Cie potraktowal ,chodzi mi o te psp ktore zamowiles .
Staram sie wchodzic na fora tematowe ALIBABA I wlos na glowie sie jezy . Mam dziwne uczucie ze Alibaba wyrabia sobie rownie wiarygodna marke jak grajacy w trzy karty na ulicach.
Od pazdziernika bede w Wuhan jesli bede mogl ci w czyms pomoc ,moj meil jest do twojej dyspozycji.

Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2007 10:51 pm 

Importerzy drodzy moi, czytajcie artykuły w BigChina, podchodźcie do transakcji ostrożnie i sprawdzajcie wszystko dwa razy - to naprawdę nie jest trudne, tylko trzeba bardziej rozsądnie podejść do importu.

PostNapisane: Pt wrz 14, 2007 11:41 am 

import_km napisał(a):
Po 5 dniach od daty dokonania przelewu dostałem od uroczej przedstawicielki w Chinach informację, że pieniądze zostały u nich zaksięgowane i ze wysyła paczkę.

...I najlepiej wybrać formę płatności w postaci akredytywy (L/C). Zawsze to pewniejsze, że pieniądze nie znikną zanim otrzyma się to za co się płaci. Akredytywa nie jest tania (spore prowizje bankowe) ale czyż komfort psychiczny nie jest tego wart?

Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 27, 2007 12:04 am 

Może się przyda...

Domain name: fadbrand.com
Registrant Contact:
Fadbrand
Fadbrand Fadbrand bukelong@163.com
13879546231 fax: 021-7887567
Fadbrand
Fadbrand Fadbrand 351110
cn

Administrative Contact:
Fadbrand Fadbrand bukelong@163.com
13879546231 fax: 021-7887567
Fadbrand
Fadbrand Fadbrand 351110
cn

Created: 2007-02-08
Expires: 2008-02-08

PostNapisane: N gru 09, 2007 7:38 pm 

Marcinowski moglbym prosic do Ciebie jakis kontakt bo zauwazylem ze jestes z slaska a ja tak samo i dalbym Ci zarobic jakbys mi w czyms powiedzial bo widze ze cos sie znasz.Z góry bardzo Ci dziekuje !! Pozdrawiam !!

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 5:10 pm 

Do Pana Michała Łebkowskiego!!
czytam właśnie o problemie tego importera i wraca mi moja sprawa gdzie utopiłem na sprawdzonym producencie 50 tysięcy złotych.
czytam że Pan może w CHINACH w oddziale coś zrobić w tej sprawie. mam zatem pytanie : czy jest ktoś lub jakaś firma która zajmuje sie reklamowaniem towarów które weszły do Polski i okazało sie że są nie do przyjęcia (Buble) a producent unika wzięcia odpowiedzialności w przyjęciu reklamacji nie odpowiadając na telefony, pisma, etc.
Proponuję 25% z kwoty na która wpadłem. Ten producent jest na rynku i ma sie dobrze także nie byłoby problemu z odnalezieniem go.
Posiadam komplet wszystkich dokumentów związanych z zamówieniem i odbiorem w Hamburgu oeraz cleniem u nas w Polsce.
Proszę jeżeli nie sprawi to kłopotu o odpowiedź.
Romanos01
Romuald LUDEW

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 5:20 pm 

Do Pana Marcinowskiego!
Mam podobny problem jak kolega który trafił na oszustów. Ja nie współpracowałem z oszustem, jest to fabryka która ma się dobrze, zawsze realizowali zamówienia najwyższej jakości a teraz wysłali mi cała partie szmelcu. Wynająłem polską firmę MERQUS ale ma problemy w Chinach z znalezieniem kancelarii prawnej która by się zajęła tą sprawą. Poważna firma i odpuścili temat.
Może wie Pan kto lub jaka firma w Chinach zajmuje się tematami reklamacji towarów. 50 tysięcy złotych warte jest zachodu prawda!!??
Na tyle mnie zrobiła fabryka która zawsze była OK. Domyślam się czemu tak się stało. To nie było świadome działanie tej firmy ale oni to fakturowali i teraz osoba odpowiedzialna boi się o swój stołek dlatego unika kontaktu.
Jeżeli może mi Pan pomóc to proszę o jakąś radę.
Pozdrawiam
ROMANOS01
Romuald LUDEW

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 6:28 pm 

Czy na stronie globalsources zdarzyło się komuś zostać wykiwanym ??
Wydaje mi się ze ten portal jest dużo bardziej profesjonalny... może mi się tylko wydaje... ??

Tytuł:
PostNapisane: Pt cze 19, 2009 6:45 pm 

Romanos czyli podejrzewasz , że jakiś pracownik odpowiedzialny za tą dostawę dał ciała? co to za towar, i na czym polega ten "bubel"?

Na globalsources też są oszuści, sprawdzone , potwierdzone:) chyba nie ma złotego środka

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 18, 2010 2:14 pm 

witam także zostałem wysterowany na 50 tyś zł
proszę o pomoc

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1