Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

inspekcja handlowa i metki
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=6&t=17966
Strona 1 z 1

Autor:  dagmara [ N maja 27, 2018 9:19 am ]
Tytuł:  inspekcja handlowa i metki

Witam,
dostałam przesyłkę z Chin z odzieżą dziecięca. Towar ma metki producenta - wiadomo nie po polsku. Chińczyk nakleił mi jedynie etykiety na opakowanie ze składem surowcowym po polsku. Paczka została zatrzymana i wezwano inspekcje handlową. Powód; brak składu surowcowego po polsku i nazwy importera..
To moja dopiero druga paczka i pierwsza taka sytuacja.
Kazali czekać na decyzje inspekcji, ale problem w tym, że nie wiem jak się do tego przygotować, bo nikt nie jest mi w stanie udzielić konkretnych informacji co do metek. Pani naczelnik z inspekcji handlowej stwierdziła, że ona wydaje tylko opinie i nic mi nie powie :shock: :shock: odesłała do ustawy, albo urzędu celnego. A w urzędzie celnym Pani też się nie orientuje.. :lol: :lol:
1. Czy rzeczywiście towar musi być ometkowany po polsku już w momencie clenia?? Myślałam, że robi się to po ocleniu, przed sprzedażą??
2. Wiem, że w rozporządzeniu jest, że towar ma mieć oznaczenia trwale połączone z produktem. Czy zatem muszę wszywać metki? Czy mogą być to np. etykiety kartonowe, które przymocuje plombą odzieżowa?? Chciałabym być przygotowana, jak tylko inspekcja wyda opinie, ąby towar nie leżał u nich nie wiadomo ile, bo to duże koszty ;/
3. Czy przy zgodzie na procedurę naprawczą można ten towar oznakować u siebie w firmie? Czy muszę to robić na magazynie przy lotnisku? Jak to wygląda? To jest dosłownie 60szt ubranek, nie chce aby mnie zjadły koszty :(

będę wdzięczna za wszelkie informacje, bo już jestem cała w nerwach, że się nigdzie nie mozna nic dowiedzieć :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Autor:  BigChinaExpert [ Śr lut 27, 2019 4:47 pm ]
Tytuł:  Re: inspekcja handlowa i metki

Dzień dobry,

1. Produkty sprowadzane z Chin muszą posiadać polskie metki, etykiety, instrukcje użytkowania. W przypadku ubrań również. W zależności od produktu pewne informacje i oznaczenia musza znaleźć się bezpośrednio na produkcie, inne tylko na opakowaniu.
2. Oznaczenia muszą być umieszczone w sposób trwały - w przypadku materiałów powinny być wszyte w postaci metki.
3. Procedura uszlachetnienia musi być przeprowadzona w magazynie urzędu celnego. Po jej zakończeniu można dokonać odprawy i dopuścić towar do obrotu.


Jeśli potrzebuje Pani pomocy przy kolejnym zamówieniu, prosimy o kontakt: import@bigchina.pl

Sporządzimy dla Pani plan importu, zawierający wymogi celne oraz wycenę całego importu, oraz możemy przeprowadzić go od początku do końca.


Pozdrawiam

Autor:  wiki87 [ Pn lip 29, 2019 11:28 am ]
Tytuł:  Re: inspekcja handlowa i metki

NIedlugo zbliza sie w mojej firmie inspekcja i zalezy mi na tym,aby byc dobrze do niej przygotowana. Co sadzicie o badaniu opakowan,ktore maja stycznosc z zywnoscia? Moim zdaniem jest to bardzo wazne. Co sądzicie o takim badaniu https://hamilton.com.pl/oferta/badania-opakowan-i-produktow-non-food/materialy-do-kontaktu-z-zywnoscia/ ? Bede wdzieczna za opinie.

Autor:  aniatty [ N sty 26, 2020 6:08 pm ]
Tytuł:  Re: inspekcja handlowa i metki

:arrow:

Autor:  ArekChina [ Cz lut 06, 2020 6:35 am ]
Tytuł:  Re: inspekcja handlowa i metki

Jak zbliża się inspekcja to UCIEKAJ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE!!!! :roll:
Najszybciej uciekniesz za pomocą taksówki. Możesz próbować komunikacje autobusową, ale co jeśli złapie cię kanar i wezwie policje? Wtedy mogą doprowadzić cię wprost przed wrota urzędu skarbowego, a tego byś pewnie nie chciał. Dlatego najlepiej złapać taksówkę albo zamówić telefonicznie. Sprawdź stronę Taxi Legionowo Ich oferta może cię zaciekawić. Nie będziesz musiał martwić się, ze jakiś kanar cię złapie albo coś takiego...

Autor:  francissong [ N mar 22, 2020 10:28 am ]
Tytuł:  Re: inspekcja handlowa i metki

Nie jestem pewien, czy moglibyśmy pomóc, możemy zapewnić kontrolę przed wysyłką w Chinach.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/