Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

Przekierowanie T1
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=6&t=18103
Strona 1 z 1

Autor:  QuazaR [ Śr lis 07, 2018 12:06 am ]
Tytuł:  Przekierowanie T1

Witam, pierwszy raz kupiłem towar z Chin który został wysłany statkiem. Warunki wysyłki to CFR Gdańsk. Po przypłynięciu sprawę przejęła firma Euroconsol. Polecili agencje celna DTA Gdynia. Paczka leży teraz u nich na magazynie. Chcę przekierować ją do MMPJ Bydgoszcz ( tu mieszkam) Teraz moje pytanie. Czy po wystawieniu przekierowania, może mi to przetransportować zaprzyjazniona firma transportowa? Przewiozą mi to za przysłowiowe dzięki ale czy mogą?

Autor:  BigChinaExpert [ Śr lis 07, 2018 11:26 am ]
Tytuł:  Re: Przekierowanie T1

Dzień dobry,

Agencja celna powinna w Pana imieniu dokonać odprawy celnej w Gdańsku i zwolnić towar do odbioru przez spedytora, bądź zaprzyjaźnioną firmę transportową. Do odbioru towaru potrzebny będzie przekaz celny. Za magazynowanie przesyłki u agencji mogą zostać naliczone dodatkowe koszta dla Pana.

Autor:  Karol21 [ Śr lis 07, 2018 12:37 pm ]
Tytuł:  Re: Przekierowanie T1

To nie powinno być problematyczne. Ja bym poprosił o przekazanie tej paczki. Pytanie czy nie będzie wymagany dowód - jeśli tak to przecież można napisać pismo i dać tej zaprzyjaźnionej firmie pełnomocnictwo. Wszystko na piśmie musi być jasno opisane. I tyle.

Autor:  Izabela Pierowicz [ Pt gru 07, 2018 1:42 pm ]
Tytuł:  Re: Przekierowanie T1

Najkorzystniej byłoby odprawić od razu w Gdyni, bez konieczności przekazywania w tranzycie. Chociażby ze względów finansowych - przy tranzycie trzeba zapłacić za tranzyt agencji, która tą usługę wykona, potem dodatkowo za odprawę ostateczną.
W Gdyni może Pan wybrać swoją agencję - zapraszam do kontaktu :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/