Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

Oznakowanie CE na produkcie małych rozmiarów
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=6&t=18631
Strona 1 z 1

Autor:  curious [ Pt lip 26, 2019 3:01 pm ]
Tytuł:  Oznakowanie CE na produkcie małych rozmiarów

Witajcie,

Mam pytanie odnośnie znakowania elektroniki symbolem CE na obudowie produktu. Bazując na dyrektywie 2014/30/EU EMC Rozdział 2, Art 7, pkt 2, 5 i 6. produkt nalezy oznakować symbolem CE, nazwą, numerem seryjnym itp w celu identyfikacji urządzenia. W przypadku gdy wielkość produktu na to nie pozwala nalezy umiescic oznakowanie i informacje na opakowaniu lub dokumencie dolaczonym do urzadzenia. Przeglądając niektóre urządzenia dopuszczone do obrotu na terenie UE nie wszystkie posiadają znakowanie CE na produkcie (które musi mieć minimum 5 mm) pomimo odpowiedniej płaskiej powierzchni (7x8mm) umożliwiającej umieszczenie tego znaku. Czy wynika to z oznakowania urządzenia numerem seryjnym (bez symbolu CE) umozliwiajacego identyfikacje i numeru seryjnego na pudełku (z symbolem CE)? Jak urzędy celne podchodzą do tłumaczeń importerów a propo braku odpowiedniego miejsca do umieszczenia oznakowania CE?

Autor:  BigChinaExpert [ Pn lip 29, 2019 1:10 pm ]
Tytuł:  Re: Oznakowanie CE na produkcie małych rozmiarów

Dzień dobry,

Wszystkie produkty z zakresu elektroniki muszą być oznaczone znakiem CE. Dodatkowo powinna znaleźć się na nim nazwa producenta, kraj pochodzenia, czy numer produktu.
W przypadku, gdy produkt jest tak mały, że 5mm znak nie zmieści się na nim, polecamy kontakt z Urzędem Celnym, lub Izbą Handlową, które wskażą przepis normujący takie przypadki.

Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/