Import z Chin Forum BigChina.pl
http://forum.bigchina.pl/

Droga lotnicza, certyfikaty elektronika i oświetlenie.
http://forum.bigchina.pl/viewtopic.php?f=6&t=18794
Strona 1 z 1

Autor:  armos [ Wt wrz 24, 2019 12:30 pm ]
Tytuł:  Droga lotnicza, certyfikaty elektronika i oświetlenie.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam na imię Artur jestem w trakcie zakładania spółki. Od jakiegoś czasu interesuje się poważnie importem z Chin jednak jak to na początku bywa pytań rodzi się w głowie mnóstwo. Głównie interesują mnie dwie branże elektronika : tj. smartphones, smartwatches jak i również branża oświetlenia LED.

Chciałbym zacząć od drobnicy jednak chciałbym się upewnić się/ dowiedzieć się jakie certyfikaty/ dokumenty muszę koniecznie dostać od Chińczyka. Na pewno w obu przypadkach CE, jeśli chodzi o elektronikę to certyfikat CE jeśli dobrze rozumiem powinien zawierać takie dyrektywy : RoHS , RED , EMC ? , LVD na pewno do takich sprzętów dokładana jest ładowarka lub przynajmniej kabel USB do tego każde urządzenie posiada swój akumulator.

Jeśli chodzi o oświetlenie to dyrektywy obowiązujące to będą RoHS, EMC, LVD ? z tego co udało mi się doczytać oświetlenie powinno być zarejestrowane w EPREL, czyli po otrzymaniu z chin muszę sam się tym zająć lub odpowiedni dokument dostaję od Chińczyka jak to wygląda ?


I ostatnie pytanie to jeśli chodzi o wybór drogi lotniczej wybieracie zazwyczaj EXW ? I jak to powinno wyglądać jeśli chciałbym wybrać kuriera DHL powinienem sam się z nim skontaktować dostarczyć mu fakturę, packing list i wtedy dostanę wycenę dostarczenia paczki pod drzwi już z wliczonym cłem i vat ? Będę wdzięczny za każdą poradę jeśli chodzi o transport lotniczy.


Przepraszam jeśli moje pytania są mało jasne lub za bardzo podstawowe :?

Autor:  BigChinaExpert [ Wt wrz 24, 2019 3:33 pm ]
Tytuł:  Re: Droga lotnicza, certyfikaty elektronika i oświetlenie.

Dzień dobry,

Jeśli jest Pan zainteresowany raportem na temat szczegółowych wymogów dotyczących certyfikatów, oznaczeń i etykietowania wymienionej elektroniki, możemy sporządzić dla Pana projekt z uwzględnieniem każdej grupy produktowej, a ponadto z informacjami na temat stawek celnych dla konkretnych produktów.

Warto sprecyzować wymogi celne dla tego rodzaju produktów, zanim rozpocznie Pan poszukiwanie właściwego producenta, aby nie trafić na dostawcę, który nie dostarczy Panu niezbędnych dokumentów.

Zapraszam do kontaktu na import@bigchina.pl, a sporządzimy dla Pana taki raport.

Pozdrawiam

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/