Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Wt lip 14, 2020 1:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 4:01 pm 

Witam wszystkich.
Spotkała mnie nie miła historia. Kupiłem w Chinach produkt nie będący oczywiście podróbką .Chiński sprzedawca jako ,że była to pierwsza z nim transakcja chciał mi "zrobić dobrze" :twisted: i wysłał paczkę(50kg)jako gift o wartości 40euro :shock: Dosłałem do UC prawdziwą fakturę i tak czekam już 4 dni gdyż przesyłka została wytypowana do szczegółowej kontroli. Czy według szacownych koleżanek i kolegów mój problem zakończy się na straconym czasie i nerwach czy to dopiero początek kłopotów?

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 4:24 pm 

jezeli towar ten sam co w stopce, to beda problemy :-)

Tytuł:
PostNapisane: Cz lis 18, 2010 4:32 pm 

Komornik napisał(a):
jezeli towar ten sam co w stopce, to beda problemy :-)

Dlaczego?

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 22, 2011 2:29 pm 

Witam
Podepnę się do tematu. Od kilkunastu dni czekałem na paczkę którą wysłał mi chińczyk (osoba prywatna) w paczce tuner dreambox 800HD oraz dodatkowa płyta główna. Paczka wysłana jako gift dołączona faktura 25$ (o której nie miałem pojęcia że będzie ponieważ należna kwota uregulowana była gotówkową poznaliśmy się na targach w Berlinie, nie mam żadnego potwierdzenia zapłaty).
Po pierwszej próbie kontaktu z DHL okazało się że mieli do mnie zły numer tel. i nie mogli się ze mną skontaktować. Po kontakcie dostałem email z złączonym upokorzeniem dla agencji celnej oraz kazano mi wpłacić 17zł na poczet UM warszway dokumenty te miałem odesłać i to zrobiłem.

Po kilku dniach dostałem informacje z agencji celnej aby napisać oświadczenie kto jest nadawca przesyłki, kto odbiorca co jest zawartością i jaka jest prawidłowa wartość przesyłki. (nie mam pojęcia dlaczego?) Następnego dnia rano telefon od Pani z agencji celnej z DHL która mówi że oddaje paczkę do rewizji bo nie możliwe żeby paczka była tylko tyle warta i że muszą sprawdzić co jest w paczce i czy nie ma zastrzeżonych znaków. Po prostu nie miała cierpliwości aby poczekać dzień na oświadczenie (tak odczułem). Nie zdążyłem jeszcze wysłać owego oświadczenia o wartości paczki po telefonie do owej agencji rozumiałem że już nie będzie potrzebne bo Pani stwierdziła aby tak jak pisałem paczkę dać na rewizję...(trzeba mieć tupet). Jak przypuszczam w paczce jest tuner z logiem dreambox ;-( Może był ktoś w podobnej sytuacji proszę o poradę. Aktualnie czekam na informacje z agencji celnej. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Cała trasa przesyłki
Cytuj:

wtorek, luty 22, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
26 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 08:53

poniedziałek, luty 21, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
25 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 07:46

piątek, luty 18, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
24 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 08:04

czwartek, luty 17, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
23 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 07:43

środa, luty 16, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
22 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 07:30

wtorek, luty 15, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
21 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 08:28

poniedziałek, luty 14, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
20 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 07:42

niedziela, luty 13, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
19 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:21

piątek, luty 11, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
18 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 07:27

środa, luty 09, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
17 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 06:45

poniedziałek, luty 07, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
16 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 06:25

piątek, luty 04, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
15 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 06:35

czwartek, luty 03, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
14 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 08:03

środa, luty 02, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
13 Niezamierzone opóźnienie w odprawie celnej WARSAW - POLAND 08:54

12 Decyzją odbiorcy przesyłka dostarczona do brokera WARSAW - POLAND 07:07

11 Przesyłka w trakcie odprawy celnej - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 07:01

10 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND 06:33

9 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:29

wtorek, luty 01, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
8 Przesyłka procesowana - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 22:12

7 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 18:09

6 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:28

5 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:18

4 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 03:11

3 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 00:44

2 Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 00:43

poniedziałek, styczeń 31, 2011 Terminal DHL Godzina Ilość
1 Przesyłka odebrana od nadawcy HONG KONG - HONG KONG 23:56

Tytuł:
PostNapisane: Cz mar 03, 2011 3:20 pm 

hnagah, i jak to sie skonczylo? mam ten sam problem, paczka po kontroli nie zostala wpuszczona na teren unii. Wkurza mnie to, co paczka robila na cle w Belgii??

Tytuł:
PostNapisane: Pn mar 14, 2011 9:16 am 

polanin napisał(a):
Witam
Podepnę się do tematu. Od kilkunastu dni czekałem na paczkę którą wysłał mi chińczyk (osoba prywatna) w paczce tuner dreambox 800HD oraz dodatkowa płyta główna. Paczka wysłana jako gift dołączona faktura 25$ (o której nie miałem pojęcia że będzie ponieważ należna kwota uregulowana była gotówkową poznaliśmy się na targach w Berlinie, nie mam żadnego potwierdzenia zapłaty).
Po pierwszej próbie kontaktu z DHL okazało się że mieli do mnie zły numer tel. i nie mogli się ze mną skontaktować. Po kontakcie dostałem email z złączonym upokorzeniem dla agencji celnej oraz kazano mi wpłacić 17zł na poczet UM warszway dokumenty te miałem odesłać i to zrobiłem.

Po kilku dniach dostałem informacje z agencji celnej aby napisać oświadczenie kto jest nadawca przesyłki, kto odbiorca co jest zawartością i jaka jest prawidłowa wartość przesyłki. (nie mam pojęcia dlaczego?) Następnego dnia rano telefon od Pani z agencji celnej z DHL która mówi że oddaje paczkę do rewizji bo nie możliwe żeby paczka była tylko tyle warta i że muszą sprawdzić co jest w paczce i czy nie ma zastrzeżonych znaków. Po prostu nie miała cierpliwości aby poczekać dzień na oświadczenie (tak odczułem). Nie zdążyłem jeszcze wysłać owego oświadczenia o wartości paczki po telefonie do owej agencji rozumiałem że już nie będzie potrzebne bo Pani stwierdziła aby tak jak pisałem paczkę dać na rewizję...(trzeba mieć tupet). Jak przypuszczam w paczce jest tuner z logiem dreambox ;-( Może był ktoś w podobnej sytuacji proszę o poradę. Aktualnie czekam na informacje z agencji celnej. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

I jak skończyła się Twoja historia ?

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 8:59 am 

Tuner wrócił do nadawcy. Przesyłka była w rewizji, stwierdzono zastrzeżone znaki no i UC czepił się odnośnie ceny. Aktualnie czekam na zwrot pieniędzy od sprzedawcy.

Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 18, 2011 11:26 pm 

Szanowni Państwo, widzę, czytając poszczególne wpisy, jeden, ale za to zasadniczy błąd w myśleniu. Traktujecie Państwo polskich celników albo jako jakieś wirtualne stwory, albo kastę wyselekcjonowanych tępych osobników. Tymczasem celnicy to ludzie do nas bardzo podobni. Mają do wykonania określone zadania. W ramach tych zadań czytają i analizują dokumenty dostarczane przez Państwa. Jeśli dokumenty zawierają wyraźne błędy to się czepiają, bo przepisy wymagają dokumentów bez błędów. Jeśli widzą deklarację, że paczka zawiera jakieś próbki, których jest TYSIĄC sztuk, to się czepiają. Czepiają się w każdym momencie, kiedy Szanowni Państwo obrażacie ich inteligencję. Sami byście tak robili. Zatem zamiast pomstować na czepialstwo celników zawsze postawcie się na ich miejscu, a wtedy wiele wątpliwości sami sobie wyjaśnicie.

pomagamy w imporcie z Chin od 1994 roku!

PostNapisane: Wt paź 22, 2019 12:43 am 

Textile House Polska: Bardzo ładnie powiedziane.

PostNapisane: Cz lis 07, 2019 11:18 am 

hejka

PostNapisane: Śr lis 20, 2019 11:22 am 

U mnie akurat paczki kilka razy zostały zatrzymane przez celną do szczegółowej kontroli ale po przesłaniu screenów mailem doszły bez problemu. Do kwoty doliczyli tylko VAT oraz opłatę za przesyłkę DHL-em. Akurat nie zamawiam "firmówek" więc problemu jakiegoś większego nie mam. Jednak warto patrzeć na znaczki bo nieraz lubią cofnąć. Kolega telefon tak sobie zamówił i na koniec miał trochę nerwówkę z tym. Aha i zdarzyło mi się raz z ekranem do telefonu, że im się gdzieś na celnej zapodział i po pół roku doszedł :D poza tym większych problemów nie ma z nimi.

Strefa czasowa: UTC + 1