Forum BigChina.pl

Import z Chin Forum BigChina.pl

Pierwsze polskie forum dla importerów z Chin
Teraz jest Śr wrz 23, 2020 9:39 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 06, 2007 11:28 pm 

Licencje lub Zaświadczenia o pochodzeniu towarów (Certificates of Origin) są wymagane w celu wypełnienia międzynarodowych norm zdrowotnych lub bezpieczeństwa. Towary uznane za niebezpieczne dla zdrowia publicznego mogą być objęte specjalnym pozwoleniem. Informacji na temat licencji można otrzymać w Trade Licensing Section of Trade Department, 700 Nathan Rd., Kowloon, tel. (852) 2398-5637 dla wyrobów tekstylnych lub (852) 2398-5559, (852) 2398-5560 dla pozostałych towarów. Fax: (852) 2789-2491.

Zobacz profil Wyślij prywatną wiadomość  

Tytuł:
PostNapisane: Pn gru 31, 2007 1:56 pm 

Może się mylę ale dla mnie certificate of origin rzeczywiście mówi tylko o kraju pochadzenia towaru a jeżeli chodzi bezpieczeństwo, zawartość skodliwych sybstancji czy tak zwane normy zdrowotne jak i zawartośc korników w drewnie :D bardziej oparłbym się na ROSH , CE ew. Phytosanitary Certificate ;)
Pozdrawiam
Artur

Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 16, 2008 8:46 am 

Chciałbym na wstępie wszystkich pozdrowić jest to mój pierwszy post i życzyć wszystkim sukcesów w handlu z Chinami ale do rzeczy:
Jakie są jeszcze potrzebne certyfikaty lub zezwolenia przy sprowadzaniu np. "pamięci Flash USB" by obeszło się bez zbędnych niespodzianek w urzędzie celnym ( czy w ogóle istnieje import doskonały ??? tzn. perfekcyjnie przygotowana dokumentacja dla odprawy celnej, osobiście w to nie wierzę). Po prostu jakie dokumenty, instrukcje, certyfikaty itp. musi dołączyć Chińska firma do przesyłki towaru, by Panowie i Panie z UC byli zdumieni perfekcyjnością obydwu kontrahentów i stawiali ich jako wzorowy przykład dla innych firm.

Z góry dziękuję za konkretną i rzeczową odpowiedz.

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 18, 2008 10:41 am 

Wydaje mi się, że standardowy zestaw dokumentów wygląda tak:

1) B/L - czyli kwit na odbiór ładunku . kontenera
2) Invoice - faktura na zakupiony towar
3) Packing List - lista spakowanego towaru
4) C/O - certyfikat pochodzenia

Ja ściągam ramki aluminiowe :) W innych branżach pewnie będzie inaczej. Niebawem będę ściągał taśmy aluminiowe oraz diody LED. Więc dowiem sie więcej :)

Przydatna uwaga: radzę zwracać uwagę stronie chińskiej, żeby na fakturze umieszczała koszt frachtu. Inaczej mogą tego nie zrobić i nie będzie można go wliczyć w koszta. Tak ja miałem na początku przy próbkach.

Tytuł:
PostNapisane: So sty 19, 2008 11:35 pm 

No może jeszcze być potrzebne CE, zależy co się importuje.

Tytuł:
PostNapisane: N sty 20, 2008 9:20 am 

Mam pytanie dotyczące tłumaczenia dokumentów. Jak rozumiem, wszystko musi być przetłumaczone na język polski, tylko czy musi to wykonać tłumacz przysięgły? Czy nie ma takiej potrzeby?

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 6:20 pm 

Cześć,

Ja tłumaczę sam i jest OK :) W niektórych nietypowych towarach od tego jak przetłumaczysz zależy po części wielkość cła. Brzmi śmiesznie i amatorsko, ale tak właśnie jest.

Generalnie robisz sobie ksero Invoice (faktury) i piszesz na nim długopisem przy każdym towarze nazwę po Polsku. na dole się podpisujesz, że to ty tłumaczyłeś a nie nikt inny. Wysyłasz taką kopię faxem do tej agencji celnej, która robi odprawę i to trafia w łapy celnika.

Przekazanie tłumaczenia to ostatni etap. Robię to jak już kontener jest rozformowany i towar leży na magazynie w agencji celnej.

Po odprawie dostajesz info o długu celnym i sposobie uregulowania. Jak jestes pechowcem to towaru nigdy nie dostaniesz.

P.S. Miał ktoś 3 tygodniową odprawę celną ? Bo ja miałem :) Mało zabawne ...

Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 11:16 pm 

Bardzo dziękuje za odpowiedź! Właśnie takich konkretnych informacji poszukiwałem :)

Tytuł:
PostNapisane: N lut 03, 2008 10:48 pm 

Z tlumaczeniami podobno jest rzeczywiscie prosta sprawa. Nie trzeba sie udawaca do przysieglego tylko wszystko mozna samemu przetlumaczyc. No chyba, ze chlnczyk wysle dokumenty po chinsku, wtedy moze byc zonk ;)

Tytuł:
PostNapisane: Wt lut 05, 2008 10:31 pm 

Tak jak już zostało tu napisane, mozna samemu przetlumaczyc certyfikat oraz fakturę. Konieczne może być też przetłumaczenie instrukcji, ale to też można samemu wykonać, nie ma problemu.

Tytuł:
PostNapisane: Śr lut 06, 2008 7:22 pm 

Witam,

Nie ma problemu by tłumaczyć samemu te dokumenty. Tylko jak napisał filip należy zaznaczyć dokładnie co się jak tłumaczyło i umieścić podpis osoby tłumaczącej. Nie powinno być żadnych problemów.

Strefa czasowa: UTC + 1